Skocz do zawartości

Dylemat, używany McWatts i Tonsil ZG 40 eksport


Pumpernikiel

Recommended Posts

Dzień dobry,

Po pierwsze pragnę wyrazić nadzieję, że mój post znalazł się w dobrej kategorii. Jeśli nie, to z góry przepraszam.

Ostatnio stałem się posiadaczem wzmacniacza oraz kolumn, które jak mniemam zupełnie do siebie nie pasują. Nie mniej jednak chciałbym zrobić użytek z któregoś z elementów.

Kolumny: TONSIL (eksportowe) ZG 40 - 4 ohm (wnioskuje impedancję po sygnaturze na tyle głośnika średniotonowego).

Wzmacniacz: McWatts Stereo Amplifier WS 4421

Mój dylemat jest następujący. Otóż kolumny leżały kilka dobrych dekad zaniedbane i wymagają regeneracji. Wizualnie bardzo mi się podobają jednak wymieniona powinna zostać okleina oraz głośniki średniotonowe w obu zestawach + generalne odświeżenie. Jeden z serwisów audio do których napisałem wycenił wymianę samej okleiny na 800 zł.

Wzmacniacz jest w pełni sprawny, ale domyślam się, że jego charakterystyka nie pozwala na obsługiwanie kolumn 4 Ohmowych (nie wspominając o innych aspektach). Znajomy zasugerował żebym po prostu zakupił do niego coś w stylu kolumn KEP Q 65.2 (cena używanych około 800zł).

Nie ukrywam, że na pierwsze stereo nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 1000 zł. Oczywiście biorę pod uwagę sprzęt używany.

Pytanie o poradę/sugestię: czy szukać kolumn do wzmacniacza czy też próbować regenerować kolumny ZG 40 i wymieniać wzmacniacz?

Jak widać niespecjalnie znam się na rzeczy a Państwo z pewnością będziecie w stanie powiedzieć czy ten sprzęt jest wart poświęcania czasu i pieniędzy.

Bardzo dziękuję,

Pozdrawiam

Marcin

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...