Skocz do zawartości

Inwestycje w kolumny Alton 110


Maciej Rajewski

Recommended Posts

Witajcie, jestem tu nowy, to mój pierwszy post. Zastanawiam się co zrobić.
Od 34 lat (słownie: trzydziestu czterech lat) używam kolumny Alton 110, mam je od nowości, jedne z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy. Mój tato stał po nie w kolejce 3 dni i 3 noce. Tak, były kiedyś takie czasy, młodzież tego nie zna. Kolumny są nadal w stanie fabrycznym, stan kosmetyczny perfekcyjny. Jedyne, co w nich robiłem, to 12 lat temu wymieniałem zawieszenie membran w głośnikach basowych. Teraz przyszła pora na wymianę zawieszenia w głośnikach średniotonowych i mam dylemat co zrobić:
1. Iść po najmniejszej linii oporu i wymienić samo zawieszenie membran.
2. Iść o krok dalej i wymienić wszystkie głośniki na nowe, oryginalne, albo lepsze. I tu pytania:
- Moje kolumny posiadają głośniki GDN 30/80/4, GDM 16/80/3, GDWT 9/70/1. Z tego, co widzę, to są one nadal produkowane. Czy to są takie same głośniki jakie były produkowane 30 lat temu? Czy może były jakoś modernizowane?
- Jeżeli nie były modernizowane, to czy jest sens je wymieniać na nowe? Czy głośniki ulegają jakiejś degradacji wraz z czasem (latami) użytkowania?
- Czy bezkarnie mogę wymienić głośniki wysokotonowe GDWT 9/70/1 na GDWT 9/80/5F, i czy ma to sens?
3. Co z pozostałą elektroniką? Zwrotnice? Czy również powinienem pomyśleć o wymianie?

Z góry dziękuję za opinie,

Pozdrawiam, Maciej.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...