Skocz do zawartości

Kino domowe do wysokiego półotwartego salonu


Recommended Posts

Dnia 26.12.2020 o 12:31, SpecjalistąToNieJestem napisał:

Dziękuję za zainteresowanie tematem:) Po złożeniu wszystkiego takie rozwiązania widzę:

Albo kolumny + apli, oczywiście używki i tu mamy takie propozycje: 

Klipsh Synergy (jak one z wyglądu mi sie nie podobają;/)

Mission M34 lub M35i  (były przez moment za 1700 zika i do tego apli np. avr x2500h za około 2k ?  Chyba że do tego jakiś apli używka ale jaki? bo ten 2500h ciężko o używkę jeszcze. ale basssreflex z tyłu;/

Po dorwaniu jakiegoś apli używanego  wtedy można pomyśleć o jakimś subwooferze np Monitor Supreme Sub 302A ?

 

coś jeszcze z używek szukać  do ok. 2k powiedzmy?

 

droższe bo w sumie tylko nowe = albo one albo apli ewentualnie one plus końcówka mocy (jaka?) do napędzenia tego tymczasowo:

 

Monitor audio 6 + jaki apli? (używke juz idzie znależć juz za 2,6k + cena apli

Q Acoustic 3050i.  +Denon 2700h  (3,3 k + 3,1 k ewentual  za denona 2600h -300zł czyli razem  ok.6k) -czyli juz troche za dużo na teraz/ na raz:)

Heco 700 + Yamaha RX V4a ale basssreflex z tyłu;/   ok. 5,5 k

 

Z zestawów niedaleko mnie takie coś wisi za 5,5k :

2 x Klipsch RP-260 F
1 x Jamo S 60 CEN
2 x Jamo s502
1 x Denon AVR-X2000. Amplituner

Co wy na to? Apli chyba stary nie?

Te missiony to zdecydowanie dobry pomysł. Chodź dla mnie to one lepiej grały z Yamaha

3050i z Denon 2700 bardzo dobra propozycja. Heco 700 z Yamaha też ale tutaj też raczej obstawiał bym za 6A. Jest jednak znacznie wydajniejsza.

 

Jesli na suba zostanie mało to Magnat 302A sprawdzi się w kinie.

Jestem za tym skoro budżet nie jest z gumy aby postawić na wydajniejszy amplituner lub lepsze fronty kosztem podstawowego suba na jakiś czas.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lolekdrugi napisał:

no to Ci powiem, że raczej telefonem. Po optyku dostajesz goły sygnał, pcm albo coś podobnego. Nie jest on regulowany. Zatem nie możesz sterować takim wzmacniaczem przy pomocy pilota od TV, do tego jest wymagane HDMI-CEC.

Nie stereuje wzmacniaczem, tylko poziomem sygnalu. Z teog co pamietam, na jeszcze innym systemie mialem tak, ze jak wlaczylem passthrough (dd,dts) to nie dzialalo regulowanie z poziomu glosnosci, ale bez passthrough działao. Postaram sie sprawdzic, bo i tak planuje w sypialni cos poprzeonac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2020 o 18:03, lolekdrugi napisał:

dziwne bardzo, osobiście nie spotkałem się z czymś takim ale może to zależy od implementacji przez producenta danego telewizora.

Właśnie mam na biurku Kef Eggs, które mają wbudowany DAC, podpięte toslinkiem do pc. Mogę sterować pilotem od głośników albo z poziomu aplikacji / systemu operacyjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tenfilip napisał:

Mogę sterować pilotem od głośników albo z poziomu aplikacji / systemu operacyjnego.

w jaki sposób ma się to do mojego pierwotnego pytania? 

Dnia 26.12.2020 o 20:42, lolekdrugi napisał:

dobrze, ponawiam pytanie zatem, w jakim sposób chcesz to do TV podpiąć by można było poziomem głośności sterować przy pomocy pilota od TV?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tenfilip napisał:

To dowód na to, że nie musisz sterować wyłącznie na urządzeniu końcowym. 

wybacz ale ja musiałem napisać coś w sposób niezrozumiały lub Ty nie do końca przyswoiłeś treść mojego pytania. Pozwolę sobie napisać/zapytać jeszcze raz, by wykluczyć ewentualne niezrozumienie.

Chcę przy pomocy pilota od telewizora sterować zestawem który opisałeś wcześniej, jak mogę to zrobić?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

wybacz ale ja musiałem napisać coś w sposób niezrozumiały lub Ty nie do końca przyswoiłeś treść mojego pytania. Pozwolę sobie napisać/zapytać jeszcze raz, by wykluczyć ewentualne niezrozumienie.

Chcę przy pomocy pilota od telewizora sterować zestawem który opisałeś wcześniej, jak mogę to zrobić?

Moim zdaniem, jesli optykiem idzie do DACa i nie jest to DD (czy inny DTS) tylko czysty PCM, to powinno się dać, o ile dany TV ma taką funkcję.
Skoro mogę to zrobić z poziomu jendego urządzenia źródłowego (PC), to czemu nie mógłbym tego zrobić z poziomu innego (TV)? Tak jak mówię, będę musiał to przetestować w najbliższym czasie "tak czy siak", to postaram się dać znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...