Skocz do zawartości

Denon vs onkyo, heco aurora 700 vs teufel ultima 40


Pawu0206

Recommended Posts

Witam. Od dłuższego czasu planuje zmianę sprzętu (obecnie denon avr-2809, kolumny mission 775 plus cemtralny i surroundy eltax AV-100 dipolar, sub eltax 150.)

Ampli potrzebuje wymienić na takiego aby nie był gorzszy od tego denona co mam a dodatkowo posiadał opcje 4k i eARC. Jeżeli chodzi o to do czego wykorzystuje.. To jest 50/50 kino/muzyka. 

Pomieszczenie to jest to salon z narożnikiem 16m2. Tv centralnie na środku, odległość od tv 3m. 

Obecnie borykam się z problemem subwoofera. Jak ustawie go super w miejscu odsłuchu to po wyjściu z pokoju nie da się urzędować w domu. Bas wzmaga się razy 10 albo i lepiej. (i tu wyrazy współczucia dla sąsiadów.)

No dobra ale do sedna.. Wstępnie myślałem o denonie avr x2700/3700. 

Słyszałem dobre opinie o onkyo ale tu nie wiem jakie modele. 

Co do kolumn chciałem zestaw 5.1 od heco aurora 700 lub teufel ultima 40. 

Pytanie jedno.. Czy takie konfigurację mają sens? Czy w tych pieniądzach można coś podmienić na lepsze? Lub może to jest przegięcie. Mile widziane wszelkie sugestie i porady (taak krytyka też 😛). Z góry dzięki za pomoc i zaangażowanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 3700 jak najbardziej tak.

Z Onkyo które zagra jednak inaczej. Zywiej, mocniej, bardziej rozdzielczo jest to model RZ840.

Ale nie polecam tego setu Teufel.

Zdecydowanie Aurora pod Denona albo Bronze 200/500 pod Denona. Ewentualnie set kolumn QA 3050 czy nawet Fyne F 303 które są tańsze.

Oczywiscie sety kolumn w pełnym 5.1

Zapraszam po porady i wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku Denona warto postawić na kolumny o dynamiczniejszym brzmieniu. Bardzo dobrze zgrywają się Q-Acoustic 3050i lub detaliczniejsze Monitor Audio Bronze 200 ewentualnie 500 jeśli masz większy metraż. 
Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Yamahę RX V6a, która zagra dynamiczniej i zapewni wyższą szczegółowość. W tym przypadku warto byłoby posłuchać Heco Aurora 700 lub Pylon Audio Sapphire 25, które zagrają potężniejszą podstawą basową. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny całego zestawu 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 23.12.2020 o 08:20, S4Home napisał:

Model 3700 jak najbardziej tak.

Z Onkyo które zagra jednak inaczej. Zywiej, mocniej, bardziej rozdzielczo jest to model RZ840.

Ale nie polecam tego setu Teufel.

Zdecydowanie Aurora pod Denona albo Bronze 200/500 pod Denona. Ewentualnie set kolumn QA 3050 czy nawet Fyne F 303 które są tańsze.

Oczywiscie sety kolumn w pełnym 5.1

Zapraszam po porady i wyceny

Piotr

Piszesz że nie polecasz tego setu Teufela. Masz z nim jakieś doświadczenie? Pytam bo też szukam zestaw do salonu 30 parę metrów, 5.1 z ampli i subem, tylne wiszące. Zależy mi na tym żeby ampli był z odtwarzaczem blu ray i skalowaniem obrazu  do 4k. 

Ten Teufel szczerze mówiąc wydał mi się w miarę rozsądny, ale średnio się na tym znam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...