Skocz do zawartości

Jakie kolumny do NAD 356? 3000-4000zł


djud

Recommended Posts

Witam, 
Jakie używane kolumny polecicie w cenie 3000-4000zł?
W tej chwili na celowniku mam:
1. Magnat Quantum 805
2. Heco Celan 702 GT
3. Elac FS 208.2
4. Quadral Platinum m40 i m4 (nie wiem czy jest między nimi różnica)

Salon 40m2
Muzyka - różna: jazz, jazz+elektronika (np. Bugge Wesseltoft), funk z lat 70-tych, house, techno, blues, soul. 

Generalnie chodzi mi o kolumny, które mogę kupić na już z opcją wysyłki. Potrzebuję nowych na sylwestra. Przeprowadziłem się a moje stare missiony + rotel nie wyrabiają w tym metrażu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadral Platinum M40 są nieco nowsze od M4 a różnica tkwi w wysokotonówce. Miałem na test ten właśnie model ale z moim RB03 było zbyt ostro na górze choć z Nadem może być inaczej... tak czy inaczej u mnie zmiana na MA Silver 10 dała znaczącą poprawę

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te wszystkie kolumny

10 godzin temu, djud napisał:

1. Magnat Quantum 805
2. Heco Celan 702 GT
3. Elac FS 208.2
4. Quadral Platinum m40 i m4 (nie wiem czy jest między nimi różnica)

Quadral gra z nich najbardziej twardo. Sztywno na basie. Z detaliczną ale nie ostrą górą.

ELAC jest najcieplejszy. O łagodnej górze i cieplejszym głębszym basie

Magnat 805 z tych gra chyba najbatrdziej naturalnie. Bardzo dynamicznie, detalicznie ale daleko mu do ostrości. Równo, Głeboko.

Celan Gt to granie pomiędzy Magnatem a Quadralem.

Bedzie to grało u Ciebie z Rotelem?

Wszystkie są na prawdę fajne. 805 chyba delikatnie była by dla mnie faworytem. Prywatnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Piotr, 
Wielkie dzięki za info. 
Rotel idzie na sprzedaż. 2x50W (choć jak to pewnie u Rotela realnie ma z 70) nie da rady. Poza tym brakuje mi streamingu a do NADa (wspomniany w temacie) dokupiłem MT1.
Gdybyś sam kupował w tym budżecie używkę na coś postawił biorąc pod uwagę moje założenia?
Magnat 805 da rade w 40m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2020 o 07:44, S4Home napisał:

Miałem te wszystkie kolumny

Quadral gra z nich najbardziej twardo. Sztywno na basie. Z detaliczną ale nie ostrą górą.

ELAC jest najcieplejszy. O łagodnej górze i cieplejszym głębszym basie

Magnat 805 z tych gra chyba najbatrdziej naturalnie. Bardzo dynamicznie, detalicznie ale daleko mu do ostrości. Równo, Głeboko.

Celan Gt to granie pomiędzy Magnatem a Quadralem.

Bedzie to grało u Ciebie z Rotelem?

Wszystkie są na prawdę fajne. 805 chyba delikatnie była by dla mnie faworytem. Prywatnie.

Piotr

Mam okazję jeszcze na Tannoy Revolution XT6F. Co o nich sądzisz? Dadzą radę w tym metrażu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość od quantumów przestał się odzywać w święta i nie odezwał do tej pory, co o tyle dziwne, że prowadzi sklep i mówił nawet, że jest umówiony po świętach na przywiezienie kolumn innemu klientowi do mojego miasta i może przywieźć mi też te 805tki do posłuchania. Przed zakupem słuchałem XT6F u sprzedającego, który ma salon podobny do mojego. Wcześniej jeszcze słuchałem w sklepie Elaców 247 i pylonów diamond 28 i po usłyszeniu diamondów poważnie zastanawiałem się nad zwiększeniem budżetu. Jednak przy XT6F złapałem się na tym, że włączam następny numer nie po to, że je dalej sprawdzać tylko dlatego, żeby ich jeszcze posłuchać :) Słuchałem na swoim wzmaku i swoich kablach na podobnym metrażu. Decyzja podjęła się sama. Już u siebie włączyłem jakiś typowo elektroniczny numer i nie musiałem nawet zamykać skali głośności na wzmaku, żeby uznać, że dość :) Jazz, wokale, fortepian - wchodzą jak bajka. Przy muzyce elektronicznej też jest przynajmniej przyzwoicie. Bardzo dobra opcja z moim NADem 356. 

 

Edytowano przez djud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...