Skocz do zawartości

BRANŻA! Czy da się gdzieś porównać Monitor Audio Gold 4G vs 5G


yahoo111

Recommended Posts

Pytanie jak w temacie. Prośba do branży w Krakowie i okolicach.

Czy któryś salon audio z pomieszczeniem odsłuchowym ma na stanie Monitor Audio Gold 4G 300 żeby porównać z nowszym 5G (200 i 300)?

We wrześniu pytałem w jednym salonie w Krakowie i wtedy jeszcze mieli. Potem miałem kwarantannę i nie mogłem się tam wybrać. W tym tygodniu napisałem do nich i już nie mają Goldów 4G.

Mam Gold 4G 50 i są to świetne monitory, poza tym cała linia podoba mi się wizualnie.

Niby seria 5G jest lepsza, ale spotkałem się z opinią, że to wcale nie jest jednoznaczne. Dlatego chciałbym je móc porównać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam link, ale z filmiku nic nie wynika niestety. Nie ma porównania bezpośrednio po sobie z przełączaniem między głośnikami. 

Dobrze zrobione porównanie byłoby na wzmacniaczu z przełączaniem wyjść A-B z niezależną kontrolą głośności.

Jeśli tego nie ma, to chociaż mógł się pokusić o nagranie z mikrofonem w tym samym miejscu i zmontowanie materiału tak, żeby było przełączanie między głośnikami żeby dało się usłyszeć różnicę, o której mówi.

Dodatkowo, prezenter nie zna parametrów kolumn i mieszają mu się rozmiary (mówi o średniotonowych 5” w 4G i 3” w 5G, gdzie Monitor podaje 4” i 2,5”, czy o wooferach 6-calowych w starych Goldach). Niby nic, ale miał czas na nagranie i zmontowanie filmu, nikt go nie gonił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2020 o 08:03, yahoo111 napisał:

A jak odczucia porównując stare Gold 300 do nowych 200? 

Moim zdaniem charakter jak kolega zaznaczył jest podobny ale to jednak inne kolumny.

Zmieniono wysoko tonowy no i konstrukcje nisko średnich.

Moim zdaniem (jeśli dobrze pamięta) to są one po prostu bardziej liniowe. 4G dysponowały delikatnie głębszym ale mniej zróżnicowanym i wolniejszym basem.

Góry nie potrafię teraz porównać. Pamięć już nie ta.

Ktoś ma inne przemyślenia?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...