Skocz do zawartości

Jakie kable (i subwoofer?) do YAMAHA R-N803D + TANNOY Mercury 7.4?


Wojciech Grabowski

Recommended Posts

Cześć,

zmieniłem lokum, a stare kable zostały zabetonowane w ścianach :)

Prośba o wsparcie w poniższych sprawach:

1. Czy bawić się w bi-wiring? Dotychczas nie miałem tego odpalonego, natomiast skoro już robię nowe połączenie zastanawiam się czy warto iść w tę stronę. 

2.. Jakie kable byście polecali do tego zestawu (najchętniej na wtykach)?

3. Czy warto dla tego zestawu podpiąć subwoofer? Bas na rozkręconym potencjometrze robi w mojej opinii robotę, natomiast przez ten zestaw przechodzi dźwięk z telewizora. Jeśli ma to sens prośba o rekomendacje. Nie narzucam budżetu. Chodzi mi po prostu o efektywne podejście do tematu.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie ma sensu bawić się w biwiring, wystarczy wyrzucić blaszki z tyłu kolumn i spiąć sekcję średnio niskotonową z wysokotonową kawałkiem kabla. Efekt powinien być na plus. Natomiast jeśli chodzi o kable to zależy co chciałbyś uzyskać. Możesz wziąć pod uwagę Chord Clearway X jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne i przestrzenne brzmienie, Kimber 4PR jeśli stawiasz na muzykalność oraz bliższą średnicę lub Tellurium Q Ultra Blue jeśli chciałbyś poprawić efekt przestrzenności i zyskać lepszą kontrolę basu. 

Odnośnie subwoofera to wiele zależy od pomieszczenia, jego wielkości. Jeśli ma to być typowo subwoofer do systemu stereo to rozważyłbym 2 opcje SVS lub REL. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...