Skocz do zawartości

Jak to poskładać do kupy...


Gregoryrus88

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, a w szczególności tych którzy zechcą mi pomoc.

Mianowicie, kilka dni temu przez zupełny przypadek w zasadzie można powiedzieć, że dostałem od starszego Pana zestaw głośników i amplituner które kupił ale nie był nawet w stanie ich podnieść 🤦‍♂️.

 

Owy zestaw to 

Amplituner Yamaha Rx a830

Fronty Dynavoice Dynamite 10, 4 sztuki

Central Dynavoice Dynamite 62 

Subwoofery Dynavoice Thunder t12, 2 sztuki

 

Nawet bez podłączania wszystkich głośników wydaje mi się, że ten amplituner jest stanowczo zbyt słaby.

Głośniki na próbę podłączyłem i nie było w zasadzie żadnego problemu oprócz subwoofera gdyż działał tylko jeden i tylko jak podłączyłem kabel do wejscia w amplitunerze / pre out - center /, a w subwooferze LFE, zupełnie nie wiem w jaki inny sposób mógłbym je podłączyć.

Pytanie moje jest następujące. Wg mnie zdecydowanie muszę do tego zestawu dokupić wzmacniacz do którego podłącze przynajmniej drugą parę frontów lub subwoofery.

Kwestia w tym czy jest możliwość podłączenia mojego amplitunera do wzmacniacza i największa zagadka jaki wzmacniacz wybrać.

Poniżej załączam kilka zdjęć.

20201222_230955.jpg

20201222_231037.jpg

20201222_234921.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mkk napisał:

Powiedz lepiej gdzie tacy starsi panowie mieszkają :)

Podłącz wszystkie głośniki, suby pod subwoofer 1 i 2 a następnie zrób kalibrację . 

Swoją drogą 2x30cm w subach , plus potężne fronty ...gdzie Ty to chcesz ustawić ? :)

Tacy mili starsi Panowie mieszkają na północy Szwecji 😁😁.

Cały zestaw będzie ustawiony w nazwijmy to domowej strefie relaksu o powierzchni ok 40 m2

Czyli uważasz, że amplituner powinien podołać tym wszystkim głośnikom bez nadmiernego dogrzewania pomieszczenia w ktorym bedzie stał 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

Subwoofery mają swoje źródło zasilania więc tu nie ma obaw. Fronty to kawałki klocków. Ale będzie to grac. Za dużo wydajniejszy model musiał byś dac znacznie więcej.

Podłącz według instrukcji  działu kino domowe.

Z czasem jak Ci będzie mało to podłączysz wzmacniacz pod fronty

 

Piotr

Kable do głośników kupiłem Melodika 2x4.0mm2

Z podłączeniem problemu nie będzie, natomiast subwoofery podłączyć pojedynczym kablem do LFE czy kablem Y...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu przywiozłem dwa pozostałe fronty.

Próbnie wszystko podłączone i przyznam, że dźwięk to poezja.

Do zestawu dokupiłem bluetooth który podłączyłem do amplitunera.

Nawet nieźle to śmiga, bluetooth też yamahy  wg. Mnie dosyć dobry zasięg.

Teraz seria pytań:

1. Gramofon... mam kilka płyt vinylowych więc czemu by ich w końcu noe wyprobować. 

2. Czy do mojego amplitunera dam radę podłączyć w jakiś sposób gitarę elektryczną.

3. Wzmacniacz... tak chcę dokupić wzmacniacz i połączyć go z amplitunerem. Do wzmacniacza podpiąć przynajmniej dwa z czterech frontów.

Generalnie zależy mi też, aby cały zestaw był Yamahy więc jeśli moglibyście polecić mi coś właśnie tego producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...