Skocz do zawartości

Kable głośnikowe do Atoll IN200 Signature


Recommended Posts

Kompletuję już powoli cały zestaw, została mi wymiana kabli głośnikowych i być może za jakiś czas wymiana kolumn na lepsze (dopóki nie sprzedane to zostają bo grają OK).

Celuję raczej w używane kable. Budżet w granicach 2k. Możecie coś polecić jako alternatywa do obecnych QED? Może ktoś ma na sprzedaż z opcją wypożyczenia w Warszawie?

 

Obecny zestaw:

-Wzmacniacz Atoll IN200 signature 

-Źródło CA CXN V2 seria 2

-Kolumny Polk Audio Signature S60

-Interkonekt Acoustic Zen Wow

-Kable głośnikowe QED Silver anniversary xt 

-Listwa zasilajaca Supra MD-06EU/SP MK3

-Kable zasilające Supra LoRad Silver SPC 2.5 CS-EU

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 23.12.2020 o 07:17, tsp napisał:

Kompletuję już powoli cały zestaw, została mi wymiana kabli głośnikowych i być może za jakiś czas wymiana kolumn na lepsze (dopóki nie sprzedane to zostają bo grają OK).

Nie rozumiem grają OK, a jeszcze nie tak dawno byłeś niezadowolony. Czy zmieniłeś ustawienia kolumn lub poprawiłeś akustykę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

I od środy nikt z "druciarzy" nie zajrzał? Nie podpowiedział?

A ktoś płakał że nie ma okazji do wypowiedzi....

Do roboty !!!!

Ale po co? Po to abyś miał okazję do ,,wbicia szpilki,, lub nabijania się? Może Ty podpowiesz, jako ten który wie lepiej? Nie poganiaj innych do roboty tam, gdzie sam możesz pomóc.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

od środy nikt z "druciarzy" nie zajrzał? Nie podpowiedział?

Jak podpowiedzieć skoro kolega nie określił czego oczekuje po zmianie przewodów. Wróżek tu chyba nie ma. Można próbować ale to delikatny temat. Nie ma co ryzykować wróżenia i tym samym podejmowania ryzyka, że pomysł nie wypali 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2020 o 06:17, tsp napisał:

Kompletuję już powoli cały zestaw, została mi wymiana kabli głośnikowych i być może za jakiś czas wymiana kolumn na lepsze (dopóki nie sprzedane to zostają bo grają OK).

Celuję raczej w używane kable. Budżet w granicach 2k. Możecie coś polecić jako alternatywa do obecnych QED? Może ktoś ma na sprzedaż z opcją wypożyczenia w Warszawie?

 

Obecny zestaw:

-Wzmacniacz Atoll IN200 signature 

-Źródło CA CXN V2 seria 2

-Kolumny Polk Audio Signature S60

-Interkonekt Acoustic Zen Wow

-Kable głośnikowe QED Silver anniversary xt 

-Listwa zasilajaca Supra MD-06EU/SP MK3

-Kable zasilające Supra LoRad Silver SPC 2.5 CS-EU

 

 

Kolega kompletuje zestaw ale została wymiana kabli głośnikowych (??????)

Czyli ze ma i mu nie pasuja czy dopiero kompletuje sprzet? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: dudnienie i ból głowy były rezultatem kabli Tellurium q blue ii oraz Audiolaba - zwróciłem do sklepu.

Kupiłem CXN-a, QED-y są pożyczone od brata więc musze kupić "własne" kable.

A że kable "grają" przekonałem się przy interkonekcie Acoustic Zen, którego z tego miejsca chciałbym bardzo mocno pochwalić :) porównywałem z QED Performance Audio 40i oraz Siltech Explorer 180i - Wow wygrał bez dwóch zdań. 

To co chciałbym poprawić w moim systemie to bardziej kontrolowany bas, bardziej punktowy. Czasem zdarza się, że bas lekko buczy i to chciałbym wyeliminować. Być może to kwestia kolumn albo akustyki. Tego nie wiem. Ale chciałbym popróbować z różnymi kablami żeby przekonać się na własnej skórze co da się osiągnąć w obecnym setupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rega napisał:

Ale po co? Po to abyś miał okazję do ,,wbicia szpilki,, lub nabijania się? Może Ty podpowiesz, jako ten który wie lepiej? Nie poganiaj innych do roboty tam, gdzie sam możesz pomóc.

W sumie masz rację :)

bo :

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Jak podpowiedzieć skoro kolega nie określił czego oczekuje po zmianie przewodów. Wróżek tu chyba nie ma.

czyli chciałby kupić biżuterię :)

Ale okazuje się ze zmieniło sie

kable mają stłumić dudnienie (ale to już jest nei aktualne?)

 

teraz punktowy bas zrobić trzeba kablem

No niestety ja stawiam na akustykę/kolumny/wzmacniacz a nie kable ;)

ale w sprawie biżuterii :

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kable-glosnikowe-hi-fi-monster-m-series-2x2-5m

te są fajne... takie poważne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Fafniak napisał:

są fajne... takie poważne ;)

Marcin!!! 

Co z Twoją estetyką? Poryczałem się ze śmiechu. Poważnie 🤣🤣🤣

O punktowym basie nic nie czytałem wcześniej... 

Nawet nie wiem co napisać... Punktowy bas? Chyba trzeba przewody zostawić i wymienić wszystko inne... Wybaczcie ale też bym chciał mieć... Chętnie się dowiem jak to zrobić 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomek4446 napisał:

Zajrzyj do pierwotnego wątku - @lysyrafal podlinkował

tej sytuacji nie uratują ani kable ani inne kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zacznijmy od początku. Zapomnijcie o tamtym wątku, ewentualnie możecie się czepiać pomieszczenia i jego akustyki. Ale przestawiałem kolumny na inną ścianę za namową któregoś z forumowiczów w tamtym wątku i nie przyniosło to dużej zmiany.

Obecny zestaw, który opisałem w pierwszym poscie tego wątku generalnie jest w porządku. Kolumny rozstawione są teraz 2,5m od siebie i 0,5m od ścian. Delikatny nadmiar basu odczuwam tylko przy niektorych utworach, więc myślę że kable mogą zrobić różnicę. Popieram moją tezę choćby tym, że interkonekt Siltecha grał zupełnie inaczej, bardziej chudo. Tam jak dla mnie basu było zbyt mało. Zen gra pełniej w każdym pasmie.

Tak jak mówię- ten zestaw w ogólności NIE dudni. Kable Qed silver anniversary też w ogólności grają dobrze. Chcę tylko się dowiedzieć czy w budżecie, który sobie założyłem znajdę kable które zagrają lepiej. Naturalnie, bardziej szczegółowo i może odrobinkę jaśniej niz QED. 

Jakby co pozostaje mi wypożyczanie kabli ze sklepu i testowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

tej sytuacji nie uratują ani kable ani inne kolumny

Jest faktycznie trochę słabo. @lysyrafal masz rację te kolumny winny stać po bokach komody , sprzęt na komodzie lub w niej , stół tam gdzie plac zabaw , pozbyłbym się tej potężnej rogówki , wstawił normalną kanapę. Jakiś mięciusi dywanik na podłogę i powinno być lepiej. Polecam choć na chwilę przestawić kolumny i zobaczyć co się będzie działo z basem.

Sorry nie zdążyłem przeczytać , że zmieniłeś ustawienie.

35 minut temu, tsp napisał:

Jakby co pozostaje mi wypożyczanie kabli ze sklepu i testowanie.

O !  I to jest bardzo dobry pomysł. Zacząłbym od YTDY 8 x 0,5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...