Skocz do zawartości
JaZz

Dali Zensor 5 black kolor wysokotonowca

Recommended Posts

mam w sypialni 3ki

tak wyglądają "jak normalnie patrzysz"

MKR01149_DxO.thumb.jpg.1cd0b5aaac3ebde9873c06af9ebebad8.jpg

jak zbliżysz sie i wyrównasz balans bieli :

MKR01150_DxO.thumb.jpg.d95badf79622ed3b0756d22ff485026e.jpg

a jak ktoś poprawi ekspozycję na samym wysokotonowcu (żeby pokazać siateczke)

MKR01150_DxO_1.thumb.jpg.bb0e43dec1d60519439fc19bef74c3f3.jpg

Ogólnie to kolumny przyjechały w stanie jak niżej na zdjęciach. Sprzedawca zaproponował że wyśle mi sprawny wysokotonowiec. Myślicie, że ma dostęp do oryginałów, czy wykręci z innych zensorów, czy da zamiennik? Jakie jest Wasze zdanie?

Głośnik był w środku w kolumnie, wygląda no to że w podróży przez wstrząsy ułamał się :/

DSC_1699.thumb.JPG.ea4795af160db8315bfe9997ca4a3d83.JPGDSC_1698.thumb.JPG.f07e00bb2fc92c6a4cb84e2ae2bec966.JPGDSC_1696.thumb.JPG.a1db583e24f651567fb67466dfc82d18.JPG

Edytowano przez JaZz

Teraz przyjrzałem się całej budowie i trzeba wymienić tylko sam ten srebrny okrąg plastikowy. Wysokotonowiec wygląda jak niżej na focie. Co to jest ta brązowa ciecz? Na zdjęciu tak jej nie widać ale jest wszędzie.

DSC_1701.thumb.JPG.ead09d2c0c1033483b60c55916bfef47.JPG

Edytowano przez JaZz

@JaZz, czyli sprzedający wysłał kolumny w dobrym stanie a doszły z uszkodzonym tweeterem? Coś Ty nie masz szczęścia do tych kolumn. Mi zdarzyło się raz, że zamówiłem na testy dynaudio i wysokotonowy był wgnieciony. Ale było to uszkodzenie, które nastąpiło już na etapie montażu bądź pakowania, gdyż kartony i folia, w których były kolumny  nie były uszkodzone. I jak na razie z kurierami problemów nie miałem. 

o masz :(

Jak wymieniać to parę. W obydwu kolumnach

Ale nigdy jeszcze nie widziałem tak uszkodzonego wysokotonowca. To nie ma tak dużej masy żeby samo sie "urwało"

Obejrzyj czy tam nie było cos klejone  

Nie widać żadnych resztek kleju itp. Wiesz co, tylko ten plastik trzymał ciężar magnesu i jak kulumny leżały na plecach i mocno trzęsło to wydaję mi się że jest to możliwe.  Później zauważyłem, że żeby to złożyć do kupy nie potrzebuje nowego głośnika tylko samą tę część:

DSC_1702.thumb.JPG.090066404a3fee5415745d831c18150c.JPG

Edytowano przez JaZz

Napisałem, że na forum powiedzieli :D

ze jak wymieniać to obydwa. Sprzedawca wysyła mi jutro dwa wysokotonowce. Bardzo w porządku facet. 

Edytowano przez JaZz

Wygląda, jak by za mocno te 3 śrubki były dociągnięte przy skladaniu i mocowania w szarym elemencie maskującym pękły, a potem w transporcie przy wstrząsach odpadlo.

Ta ciecz to może jakaś pozostałość po procesie produkcji albo jakaś oliwa?

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Może to znak, żeby nie brać tych kolumn 😉

Tannoye uszkodzone  podczas zwrotu, dali podczas drogi do mnie. Gdybym wierzył w znaki to myślę że to znak żeby odpuścić używki lub całkiem audio wysyłki :(

Edytowano przez JaZz

Albo zamówić mniejsze paczki. Wysyłałem podstawki, zamawiałem. I nigdy nie przyszły uszkodzone mechanicznie 😉. Z fajnych kolumn wyhaczyłem na olx kef ls50 za jedyne 2150 zł. Polecam 🙂

Edytowano przez seba3002

Dużo rzeczy zamawiałem, trochę też wysyłałem i do tej pory też  chyba nigdy nie miałem problemów. Ba, nawet tagi przecież ostanio wysyłałem gdzie cały set 5.0 jest zapakowany w jednym kartonie i waży chyba koło 40kg. Doszły do odbiorcy bez szwanku. 

No pech ja sam skur.... :/

Boli mnie to że tonnoye ubezpieczyłem, a wygląda na to że gówno mi to da... 

Edytowano przez JaZz

19 minut temu, JaZz napisał:

No pech ja sam skur.... :/

Boli mnie to że tonnoye ubezpieczyłem, a wygląda na to że gówno mi to da... 

Czyli co? Nie odzyskasz pieniędzy? 

Ze sprzedawcą/odbiorcą tannoy dogadałem się na zwrot niepełnej kwoty. Resztę miałem nadzieje odzyskać od przewoźnika.

Sprzedawca Dali który jest poszkodowany napisał mi że z doświadczenia wie że jeżeli protokół szkody nie jest spisywany w momencie odbioru paczki to ciężko jest co kolwiek ugrać od przewoźnika. 

Ze sprzedawcą tannoy użeralem się  chyba ze 3 dni zanim w ogóle wypełnił protokół na stronie przewoźnika. Twierdził, że ja powinienem to zrobić 🤦‍♂️ 

Edytowano przez JaZz