Skocz do zawartości

wzmacniacz do xtz 99.26 mkII


Sajmon

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Szukam wzmacniacza do moich xtz 99.26 mkII. 

Jedyne dwa wymogi sprzętowe, to by był optyk oraz pilot. 

Wcześniej miałem grundig finearts a-903, był bardzo przyjemny natomiast brak powyższych. Teraz okazjonalnie dra-800h,  tutaj wypada gorzej. 

Najbardziej interesuje mnie przyjemność słuchania muzyki, muzykalność oraz ciepło. Miło by było słyszeć sporo szczegółów, ale nie za cenę suchości.  

Niechciał bym jednak by dźwięk lał się jak rozgotowane kluchy, Wiem że te monitory dużo potrafią. 

Jeżeli chodzi o muzykę to od Diany Krall, Rogera Watersa, Portishead po Massive Attack. 

Oglądałem Nuprime ida-8, Taga Harmony HTA 2000B v2, tylko nie wiem czy łapią się w tych preferencjach, może Cyrus lub Marantz?

chętnie posłucham jakie macie propozycje aby zawęzić wybór do góra 2-3 modeli i spróbować je wypożyczyć.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ze wzmacniaczy o ciepłym, muzykalnym i spokojnym charakterze warto brać pod uwagę markę Musical Fidelity. Z w/w marek Nuprime IDA-8 jest dobrym kierunkiem z tym, że jest bardziej dynamiczny w porównaniu do Musical Fidelity. Ciepłe brzmienie ma jeszcze Vincent, a może po prostu iść w czysty wzmacniacz lampowy zamiast tranzystorowy lub hybrydę.

Dodaj informację jaki budżet chcesz na ten cel przeznaczyć?

Pozdrawiam!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmieścić się w 5 tyś. używki jak najbardziej wchodzą w grę. 

Lampki nie znalazłem z optykiem, chyba że można to zrobić inaczej. 

Podłączyć coś do czego będę mógł optyk a najlepiej jeszcze muzę z tidal po airplay, 

albo zapewni opcje typu tidal, airplay, no i optyk z telewizora i przeniesie do wzmacniacza. 

Nie będzie problemu z napędzeniem tych kolumn lampą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję lysyrafal że o tym mówisz, w takim razie będę je omijał. 

W takim razie jeżeli mówimy o lampie to jak to ogarnąć by korzystać z dobra cyfrowego świata?

Może jakiś streamer  z wejściami cyfrowymi który ogarnie przy okazji tidal i optyk z tv, podłączony po rca do lampki. 

Masz może jakieś propozycje w temacie lamp, na co zwrócić uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Minęło kilka dni, uporałem się ze wzmacniaczem, wybór padł na IDA-8. Gra swietnie, różnica względem denona jak na mój słuch jest duża. 
 

Teraz chciałbym dokupić do Nuprima jakieś źródło cyfrowe, aby nie pozbawiać się dobrodziejstwa sterowania z iOS oraz AirPlay. Korzystam z Tidal HiFi. 
W pierwszej kolejności myślałem o Node2i wykorzystując wbudowany dac w Nuprime.

Macie może inne propozycje w tej cenie tj. do 2,5 tyś. które mogą zagrać lepiej? Auralic aries mini, Nuprime Omnia wr-1 lub jeszcze coś innego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina i wszystkie tego pochodne oraz konfiguracje wydają się mieć świetne możliwości względem ceny.

Nie mam natomiast zupełnie pojęcia o obsłudze tego sprzętu. Może znacie jakieś kompendium, poradnik, blog o tym co z czym jak i dlaczego. 

Bo pewnie na łatwość podłączenia i obsługi jak przy Node2i  to chyba nie mam co liczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ok zakup zrobiony, skończyło się na NuPrime ida-8. Zestaw super się sprawdza, jako źródło node2i, i tutaj mam pytanie. 
Mam tidal connect jak i Apple Music i występuje między nimi znaczna różnica w głośności dźwięku. Node2i podłączony do Nuprime przez Coax, strowane jest przez iPhone, i tak przez Tidal jest znacznie głośniej niż a Apple Music z AirPlay. Ktoś die orientuje czym jest to spowodowane oraz czy można to jakoś „wyrównać”?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...