Skocz do zawartości

Quadral Platinum + Seven - wzmacniacz


Pokmor

Recommended Posts

Witam,

Jestem po odsłuchach kolumn quadral Platinum Seven oraz fyne audio f501. Quadrale zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Scena, bas potężny, moc, barwa no konkretnie to czego szukałem. Następnie podłączenie fyne audio- dosłownie 2 minuty i wystarczy :) bardzo słabo... Scena jakby o polowe węższa, bas o kilka klas niższy twardy, nieprzyjemny. Kolumny odsluchalem na cyrus one. Wiem że to nie jest za dobry wzmacniacz do quadrali, do końca dobrze nie kontrolował niskich tonów. Gitara basowa trochę się rozmywała i mało konturowa. Jaki polecacie wzmacniacz do tych kolumn najlepiej używany do 2500zl? Z nowych trzeba by było pewnie więcej wydać a budżet to 11tys. na kolumny i wzmacniacz. W ostateczności pogram trochę na cyrusie a kiedyś przyjdzie czas na coś lepszego. Ale zastanawiałem się nad dzielonka Rotela rb990bx/rc980bx. Cenowo około 2k. Mocy też sporo, a te kolumny jej potrzebują z pewnością. Macie jakieś doświadczenia z tymi kolumnami? Z czym najlepiej je łączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz bo ogólnie miałem Ci polecić wzmacniacz cieplejszy o głebszym basie.

Natomiast stwierdzenie że przy Cyrus

10 godzin temu, Pokmor napisał:

Gitara basowa trochę się rozmywała i mało konturowa

trochę mnie z tego zbiło.

Ja Quadrale łącze z miękkimi wzmakami. Jako że one same w sobie grają dośc sztywno.

Ale jeśli przy Cyrus brakowało Ci kontroli nad basem to może spróbuj podłączyć je pod Roksana K2, albo Yamahe AS 2000

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że do Cyrusa miałem podłączonego mojego daca Hegel HD10, który dodał trochę ciepła i uwydatnił wokalize. A co sądzicie o kupowaniu takich starych klocków z lat 90? Mogę być spokojny, że nawet jak oddam do serwisu to skończy się tylko na paru stowkach w przypadku takiego np. Rotela? A może atolla in200se używkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2020 o 21:28, Pokmor napisał:

Jestem po odsłuchach kolumn quadral Platinum Seven oraz fyne audio f501. Quadrale zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Scena, bas potężny, moc, barwa no konkretnie to czego szukałem. Następnie podłączenie fyne audio- dosłownie 2 minuty i wystarczy :) bardzo słabo... Scena jakby o polowe węższa, bas o kilka klas niższy twardy, nieprzyjemny

Mam Quadrale Ascent 90LE i te same odczucia, ja Ty zarówno co do Quadral jak i Fyne. Grają z Atoll in100se i jak powyżej napisano jest bardzo dobrze w tym zestawieniu. Quadral jest faktycznie dość twardy, ale wlasnie nie ma buły i zmiękczania. 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Atoll to dobry wzmak. Doda ciepła. Zaokrągli bas.

Może nie do końca zaokrągli, ale faktycznie zgrywaja się 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

również obstawiałbym połączenie z Atollem, często łączymy go z Quadralem w sklepie. Moim zdaniem lekko naginając budżet zmieścisz się z In100signature i Platinum Seven+, jeśli byłbyś zainteresowany możemy przygotować ofertę. Dobrym połączeniem może być też Nad serii Bee. Niemniej jednak im lepszy wzmacniacz im zafundujesz tym bardziej Ci się odpłacą dobrym dźwiękiem.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Model C375 może stawać w szaranki z poważnymi konstrukcjami. Przepuszczam, że kontrola basu może być jeszcze lepsza niż we wspomnianym Atollu. Każde głośniki lubią, dostać więcej "prądu" -dlatego też zachęcam Cię na odsłuchy w naszych salonach Tophifi lub ewentualnie wypożyczenie sprzętu.

Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...