Skocz do zawartości

Denon AVR-X1600H aktywacja ochrony glosnikow jak to wylaczyc?


lelo1985

Recommended Posts

Witam posiadam denon avr x1600h i mam problem bo jak poglaszam to po przekroczeniu pewnej liczby wylacza sie calkiem amplituner i niedam rady nic posluchac glosniej :( jak go wylaczylem to w menu pisalo : ostrzezenie aktywowano trb ochrony glosnikow sprrawdz tylny panel czy niestykaja kable lubb wylacz zasilanie ale  wszystko ok, w instrukcji niemoge znalesc jak to wylaczyc chyba ze sie zepsol ? pomocy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lelo1985 napisał:

Glosniki mam 2 kolumny Pylon Audio Pearl 27, Subwoofer aktywny Jamo J12,satelity  STX Quant 300 E .

Pylony są 4ohm-owe a satelity 8ohm-owe,może tu jest problem. U mnie w Onkyo tx-nr696 trzeba wybrać w ustawieniach czy używasz 4ohm czy 6ohm lub wyżej,z tego co wiem nie powinno łączyć się 4ohm-owe z 6 lub 8ohm,ale 6ohm-owe z 8ohm już tak. Ale mogę się mylić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jar09 napisał:

Pylony są 4ohm-owe a satelity 8ohm-owe,może tu jest problem. U mnie w Onkyo tx-nr696 trzeba wybrać w ustawieniach czy używasz 4ohm czy 6ohm lub wyżej,z tego co wiem nie powinno łączyć się 4ohm-owe z 6 lub 8ohm,ale 6ohm-owe z 8ohm już tak. Ale mogę się mylić

W Denonie też można wybrać impedancję podłączonych kolumn (4, 6 lub 8 ohm)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zasugerowałem jaka może być przyczyna ale może wypowie się ktoś kto się zna lepiej bo jak napisałem ,mogę się mylić

1 minutę temu, Iron napisał:

W Denonie też można wybrać impedancję podłączonych kolumn (4, 6 lub 8 ohm)

I dlatego to połączenie 4ohm z 8ohm mi tu nie pasuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jar09 napisał:

Ja tylko zasugerowałem jaka może być przyczyna ale może wypowie się ktoś kto się zna lepiej bo jak napisałem ,mogę się mylić

I dlatego to połączenie 4ohm z 8ohm mi tu nie pasuje

Wg instrukcji , jeśli którakolwiek kolumna ma 4 ohm to takie ustawienie wybierasz. Nie wiem w czym miałoby przeszkadzać połączenie kolumn 4 i 8 ohmowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Stolarz napisał:

A może kolega przez pół roku "katował" amplituner głośnym graniem i coś usmażył?

 

 A czy wtedy nie powinny zadziałać zabezpieczenia ampli ? Sam miałem przypadek zadziałania zabezpieczeń gdy przy podłączaniu kabli zrobiłem zwarcie na kanale centralnym (jeden malutki drucik, nitka dosłownie🙂) . Zabezpieczenie zadziałało kilkukrotnie zanim  się kapnąłem o co chodzi (czytaj zobaczyłem , cóż, pesel się kłania). Jakiś czas chodził i wyłączał się po kilku, kilkunastu minutach.Ale po usunięciu przyczyny amplituner działa bez zastrzeżeń

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...