Skocz do zawartości

Delikatna zmiana brzmienia systemu STX ELECTRINO 150


eld3k

Recommended Posts

Witajcie i wesołych świąt

 

Obecnie używam Kolumn STX electrino 150 i wzmacniacza Onkyo A9377, za źródło robi głównie PC (Spotify oraz foobar) podpięty pod DAC MAGIC 100. W brzmieniu mocno przeszkadzają mi sybilanty i dość natarczywa wyższa średnica albo wysokie tony. Wokale, dźwięki gitar są dość nieprzyjemne. Dodatkowo w ciężkiej rockowej i metalowej muzyce dół mocno się zlewa, w jazzie, czy lekkim graniu świetnie słychać separację basu i perkusji a w ciężkim graniu robi się ściana dźwięku. Chciałbym to jakoś poprawić, najlepiej nie zmieniając kolumn, które po prostu się podobają w domu :) 

Myślałem o zmianie wzmacniacza na coś mocniejszego co uspokoi przy okazji górę, czytałem, że polecane do STX są nady, czy C356BEE będzie dobrym wyjściem?  Kolejnym pomysłem jest wzmacniacz z pierwszym stopniem lampowym, mam możliwość kupić tanio Magnat MR780, może taka zmiana (przy okazji pozbędę się DAC MAGICA) będzie lepszym wyjściem? Kolejnym pomysłem jest modyfikacja DACa, pisałem z gościem który to robi i podobno wymiana kondensatorów poprawia dźwięk i może uspokoić sybilanty.

Mam do wydania maksymalnie ok 2600PLN pod warunkiem, że nowy wzmacniacz będzie miał wbudowany DAC i będę mógł się pozbyć MAGICA 100.

Pokój ma 16m2 i niestety nie ma idealnych wymiarów akustycznie, ale daje radę.

 

Zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem tego jest, że DacMagic 100 po USB tak gra. Dużo góry, detali, ale dźwięk natarczywy, mocno wychodzi z kolumn.

Jeśli chcesz zostać przy PC jako transport, to raczej zmiana DACa mogła by wejść w grę.

Jeśli chcesz uspokoić górę, nadać brzmieniu klasy, to zmiana transportu na maline z Hifiberry Digi+Pro. Jeśli zostajemy z DM100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...