Skocz do zawarto┼Ťci
Yoker85

Stereo 2.0 / 2.1 + wzmacniacz pod TV

Recommended Posts

Witam szanowne grono┬á­čśç

Mam do Was pytanie,┬á poniewa┼╝ chcia┼éem sobie zrobi─ç prezent na ┼Ťwi─Öta i pomy┼Ťla┼éem ┼╝e to mo┼╝e ten moment... mam obecnie TV 55' z netem , Netflix , Youtube,┬á itp... oraz troch─Ö bywam na Xbox one x (HDMI).

I chce zwi─Ökszy─ç satysfakcj─Ö d┼║wi─Ökiem z tych platform i pomy┼Ťla┼éem ┼╝e po lewej i prawej stronie TV na ┼Ťcianie umieszcz─Ö dwie BIA┼üE (wym├│g ┼╝ony co do kolorystyki) kolumny ┼Ťcienne po┼é─ůczone ze wzmacniaczem pod TV (ewentualnie dodatkowy subwoofer jako 2.1)

I teraz moja pro┼Ťba co by mo┼╝na by┼éo wybra─ç zak┼éadaj─ůc bud┼╝et na kpl ok 2,5 - 3,5tys.

Potrzebuje 2 g┼éo┼Ťniki + wzmacniacz i ewentualnie suba. Sprz─Öt mo┼╝e by─ç u┼╝ywamy nie robi mi to znaczenia.

Z wyrazami szacunku. 

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach

@Yoker85 podaje jeszcze wymiary jakie akceptujesz. Ile masz miejsca po bokach TV. To maj─ů by─ç g┼éo┼Ťniki wolno-stoj─ůce czy mo┼╝e mniejsze wisz─ůce? Czy ich g┼é─Öboko┼Ť─ç ma dla Ciebie znaczenie?

Udost─Öpnij ten post

No no w┼éa┼Ťnie co┼Ť malowa┼éem┬á­čśë

20201225_004125.jpg

Miejsca jak wida─ç┬á­čĄú po bokach mam ok 60-80cm.

Wola┼ébym bardziej wisz─ůce g┼éo┼Ťniki.

G┼é─Öboko┼Ť─ç my┼Ťl─Ö ┼╝e max ok 20cm.

G┼éo┼Ťniki my┼Ťla┼éem by by┼éy max wymiarem jak┬áDALI LEKTOR 3

Wzmacniacz mo┼╝e jaki┼Ť Marantz lub Yamaha...

Co do suba to miejsca mam jak wida─ç┬á­čśť

Udost─Öpnij ten post

Na olx masz jasne (raczej nie białe) heco aurora 300 za 900 PLN. Do tego Yamaha 602 i masz zestaw za 3500 PLN. 

Z tym ┼╝e je┼Ťli chcesz wiesza─ç monitory na ┼Ťcianie to licz si─Ö z tym, ┼╝e mog─ů by─ç problemy z np z basem. No i je┼Ťli nie wykujesz kabli w ┼Ťcian─Ö to b─Ödzie to wygl─ůda─ç tak sobie.┬á

Udost─Öpnij ten post

Hyy no fajne te┬áheco┬áaurora 300 tylko maj─ů bass reflex z ty┼éu i to musz─Ö by─ç problem przy monta┼╝u na ┼Ťcianie. My┼Ťla┼éem o czym┼Ť co ma tuby z przodu ewntualnie suba dodatkowo.

Udost─Öpnij ten post

2 minuty temu, Yoker85 napisał:

Hyy no fajne te┬áheco┬áaurora 300 tylko maj─ů bass reflex z ty┼éu i to musz─Ö by─ç problem przy monta┼╝u na ┼Ťcianie. My┼Ťla┼éem o czym┼Ť co ma tuby z przodu ewntualnie suba dodatkowo.

Kolego @Yoker85, umiejscowienie bas refleksu nie ma znaczenia dla umiejscowienia kolumny. Ca┼ékiem niedawno mia┼éem minimonitory, kt├│re mia┼éy bas refleks z ty┼éu a mia┼éy przygotowane gwinty na zaczepy na tylnej ┼Ťciance. Tak┼╝e na to bym akurat nie patrzy┼é.┬á

Udost─Öpnij ten post

A rozumiem. Dzi─Ökuj─Ö za uwag─Ö. By┼éem przekonany ┼╝e jak mamy bas z ty┼éu to nale┼╝y go odstawi─ç od ┼Ťciany a nie na niej wiesza─ç i go przykry─ç. Kable mam zamiar schowa─ç w ┼Ťciganie ale to jak ju┼╝ b─Öd─Ö mia┼é kpl kt├│ry b─Ödzie dobrze gra┼é┬á­čśç

Czy jest jaki┼Ť spos├│b by j─Ö powiesi─ç na ┼Ťcianie ? M├│wi─Ö i tych┬áheco┬áaurora 300. A co do yamahy to masz na my┼Ťli r-n602?

Udost─Öpnij ten post

1 godzinę temu, Yoker85 napisał:

Czy jest jaki┼Ť spos├│b by j─Ö powiesi─ç na ┼Ťcianie ?

tak, s─ů normalne uchwyty, znajdziesz bez problemu w sklepach internetowych.

Udost─Öpnij ten post

No dobra my┼Ťla┼éem te┼╝ o takim rozwi─ůzaniu jak z TV z out Optical Digital Audio (nie mam ┼╝adnego innego wyj┼Ťcia lecz tego i hdmi) wej┼Ť─ç na in Optical Digital Audio np pod┬áDenon PMA-800NE i pod niego dwie kolumny.┬á

Nast─Öpnie xbox pod tv z hdmi.

I czy dobrze my┼Ťl─Ö ┼╝e b─Öd─Ö mia┼é d┼║wi─Ök z gry w tym systemie z tego uk┼éadu audio 2.0 ?

Czy to dobry wzmacniacz?

Jakie kolumny ┼Ťcienne do tego?

Udost─Öpnij ten post

To bez znaczenia.┬áChce mie─ç audio do TV i xbox dobrej jako┼Ťci z basem. Mog─Ö j─Ö powiesi─ç na ┼Ťcianie. Takiego ty┼éu jak np┬áPOLK AUDIO RTiA 1. Do tego wzmacniacz nowy jak np yamaha as301 lub starsze wersj─Ö u┼╝ywane - tylko jakie?

A jeszcze co z tym Optical Digital Audio ?

Udost─Öpnij ten post

Tu jest miejsce na standy.

Tu masz fajny zestaw https://www.olx.pl/oferta/phonar-veritas-m3-classic-kolumny-glosniki-stereo-standy-norstone-CID99-IDHyMAN.html

Do tego u┼╝ywany wzmacniacz lub nowy, ostatnio bardzo popularne kompaktowe typy smsl lub topping i gra muzyka.

Edycja

Sorry doczyta┼éem bia┼éy kolor czyli nietrafiona podpowied┼║ ale bia┼ée s─ů heco

https://www.olx.pl/oferta/heco-aurora-300-biale-kolumny-podstawkowe-raty-0-CID99-IDFXBZk.html

Da┼ébym je na stojaki, mniej problemu z kablami i np Topping MX3 do tego lub jak wcze┼Ťniej wspomniany smsl Q5

Udost─Öpnij ten post

Kolego [mention=52155]as1as[/mention] a mo┼╝esz co┼Ť wi─Öcej powiedzie─ç o tych kolumienach?┬á
Swego czasu w w─ůtku o platformach sprzeda┼╝owych i polecanych rzeczach chwali te g┼éo┼Ťniki starzy wyjadacze z forum, szczeg├│lnie wysokotonowy kt├│ry si─Ö tam znajduje. Jak znajd─Ö to wstawi─Ö

Udost─Öpnij ten post

Za 1,5 tys nasz zestaw jak tralala i nic więcej nie potrzebujesz no chyba, że jeszcze suba no to 2,5 tys. Kupujesz smsl Q5 Pro u zapominasz i amplitunerach raz na zawsze. 

Przerobiłem temat aplitunerow raz na zawsze i powiedziałem nigdy więcej. Szkoda kasy na markowe produkty szkoda przepłacać jak można mieć. Smsl Q5 Pro.

Udost─Öpnij ten post

SMSL Q5 PRO albo Topping Mx3 + Aurora 300 lub ELAC B6.2

Do tego mo┼╝na zastosowa─ç Aurora 30A sub.

Uchwyty Vogels VLB200 albo Btech

Zapraszam

Piotr

Udost─Öpnij ten post

Te┼╝ zastanawiam si─Ö nad kolumnami Elac b6.2.┬á Ale to mo┼╝e za jaki┼Ť czas poczekam, a┼╝ staniej─ů s─ů troch─Ö za drogie nie spieszy mi si─Ö. Monitor Audio Bronze 1 dobrze si─Ö sprawuj─ů.Ju┼╝ nieprzep┼éacam ┼╝ycie mnie nauczy┼éo.

Edytowano przez Shiver07

Udost─Öpnij ten post

No teraz my┼Ťl─Ö w┼éa┼Ťnie o zestawie:┬áSMSL Q5 PRO +┬áELAC B6.2

Tylko czy jako┼Ť sub ELAC jest w rozs─ůdnej cenie by mie─ç kpl ?

Kurcz─Ö nie ma tych kolumn u┼╝ywanych...

S─ů takie dobre czy takie nowe czy co...┬á­čĄĄ

Udost─Öpnij ten post

Kolego @Yoker85, zdajesz sobie spraw─Ö z tego, ┼╝e je┼Ťli powiesisz te kolumny na ┼Ťcianie to b─Ödziesz mia┼é wisz─ůce, niezbyt estetycznie wygl─ůdaj─ůce kable? ­čÖé

Udost─Öpnij ten post

Ja elac├▓w nie znam, wi─Öc si─Ö nie wypowiadam ­čÖé. Mam na olx w obserwowanych taki model - https://www.olx.pl/oferta/elac-debut-reference-b6-dbr62-praktycznie-nowe-CID99-IDHif2G.html.

Z fajnych kolumn w przedziale do 1500 PLN mo┼╝esz jeszcze zerkn─ů─ç na audiosymptom i6m. Moim zdaniem jako "wspomaganie" TV powinny si─Ö sprawdzi─ç bardzo dobrze.┬á

Udost─Öpnij ten post