Skocz do zawartości

Stereo 2.0 / 2.1 + wzmacniacz pod TV


Yoker85

Recommended Posts

Witam szanowne grono 😇

Mam do Was pytanie,  ponieważ chciałem sobie zrobić prezent na święta i pomyślałem że to może ten moment... mam obecnie TV 55' z netem , Netflix , Youtube,  itp... oraz trochę bywam na Xbox one x (HDMI).

I chce zwiększyć satysfakcję dźwiękiem z tych platform i pomyślałem że po lewej i prawej stronie TV na ścianie umieszczę dwie BIAŁE (wymóg żony co do kolorystyki) kolumny ścienne połączone ze wzmacniaczem pod TV (ewentualnie dodatkowy subwoofer jako 2.1)

I teraz moja prośba co by można było wybrać zakładając budżet na kpl ok 2,5 - 3,5tys.

Potrzebuje 2 głośniki + wzmacniacz i ewentualnie suba. Sprzęt może być używamy nie robi mi to znaczenia.

Z wyrazami szacunku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No no właśnie coś malowałem 😉

 

20201225_004125.jpg

Miejsca jak widać 🤣 po bokach mam ok 60-80cm.

Wolałbym bardziej wiszące głośniki.

Głębokość myślę że max ok 20cm.

Głośniki myślałem by były max wymiarem jak DALI LEKTOR 3

Wzmacniacz może jakiś Marantz lub Yamaha...

Co do suba to miejsca mam jak widać 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Yoker85 napisał:

Hyy no fajne te heco aurora 300 tylko mają bass reflex z tyłu i to muszę być problem przy montażu na ścianie. Myślałem o czymś co ma tuby z przodu ewntualnie suba dodatkowo.

Kolego @Yoker85, umiejscowienie bas refleksu nie ma znaczenia dla umiejscowienia kolumny. Całkiem niedawno miałem minimonitory, które miały bas refleks z tyłu a miały przygotowane gwinty na zaczepy na tylnej ściance. Także na to bym akurat nie patrzył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozumiem. Dziękuję za uwagę. Byłem przekonany że jak mamy bas z tyłu to należy go odstawić od ściany a nie na niej wieszać i go przykryć. Kable mam zamiar schować w ściganie ale to jak już będę miał kpl który będzie dobrze grał 😇

Czy jest jakiś sposób by ję powiesić na ścianie ? Mówię i tych heco aurora 300. A co do yamahy to masz na myśli r-n602?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra myślałem też o takim rozwiązaniu jak z TV z out Optical Digital Audio (nie mam żadnego innego wyjścia lecz tego i hdmi) wejść na in Optical Digital Audio np pod Denon PMA-800NE i pod niego dwie kolumny. 

Następnie xbox pod tv z hdmi.

I czy dobrze myślę że będę miał dźwięk z gry w tym systemie z tego układu audio 2.0 ?

Czy to dobry wzmacniacz?

Jakie kolumny ścienne do tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest miejsce na standy.

Tu masz fajny zestaw https://www.olx.pl/oferta/phonar-veritas-m3-classic-kolumny-glosniki-stereo-standy-norstone-CID99-IDHyMAN.html

Do tego używany wzmacniacz lub nowy, ostatnio bardzo popularne kompaktowe typy smsl lub topping i gra muzyka.

 

Edycja

Sorry doczytałem biały kolor czyli nietrafiona podpowiedź ale białe są heco

https://www.olx.pl/oferta/heco-aurora-300-biale-kolumny-podstawkowe-raty-0-CID99-IDFXBZk.html

Dałbym je na stojaki, mniej problemu z kablami i np Topping MX3 do tego lub jak wcześniej wspomniany smsl Q5

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1,5 tys nasz zestaw jak tralala i nic więcej nie potrzebujesz no chyba, że jeszcze suba no to 2,5 tys. Kupujesz smsl Q5 Pro u zapominasz i amplitunerach raz na zawsze. 

Przerobiłem temat aplitunerow raz na zawsze i powiedziałem nigdy więcej. Szkoda kasy na markowe produkty szkoda przepłacać jak można mieć. Smsl Q5 Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja elacòw nie znam, więc się nie wypowiadam 🙂. Mam na olx w obserwowanych taki model - https://www.olx.pl/oferta/elac-debut-reference-b6-dbr62-praktycznie-nowe-CID99-IDHif2G.html.

Z fajnych kolumn w przedziale do 1500 PLN możesz jeszcze zerknąć na audiosymptom i6m. Moim zdaniem jako "wspomaganie" TV powinny się sprawdzić bardzo dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...