Skocz do zawartości

Poprawa brzmienia


Nowy123

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzieje się tak z kilku powodów.

1. Co masz na myśli mówiąc głośniej? Bardzo głośno?

2. To kolumny które lepiej zagrają z jaśniejszym bardziej rozdzielczym wzmacniaczem. Mimo że MR 780 w swojej cenie absolutnie nic nie brakuje.

Jeżeli często tak sluchasz, lubisz to któryś z tych dwóch głównych elementów na Twoim miejscu bym sprawdził.

Mogę Ci coś wypożyczyć na odsłuch domowy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.12.2020 o 16:40, Kubakk napisał:

Wypożycz zewn. dac i sprawdź czy się poprawi , ale ogólnie przy głośnym graniu odbicia fal są na tyle duże ,że się wszystko zlewa to jest normalne np powyżej 75dB z 1/2m w pomieszczeniu

Chociaż testowałem 90dB lampa / 100dB amplituner KD i niby nie było przesterowania ,ale nie dało rady wytrzymać hałasu (to boli) :D

Rozważam wypożyczenie zew.dac-a. Wiem, że ma spory wpływ na jakość dźwięku bo próbowałem już dac magic 100 lecz chciałbym sprawdzić jeszcze innego, coś nowego w okolicach 1tys.zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nowy123 napisał:

Rozważam wypożyczenie zew.dac-a.

Jak już będziesz po testach pochwal się. Najlepiej również w wątku Magnata. Ciekaw jestem wrażeń. 

Ja teraz napaliłem się na poprawę zasilania. Będę robił sobie DIY listwę filtrującą a'la Tomanek lub podobne. Ale oczywiście robiąc sam pomijam 1000% (słownie tysiąc) audiofilską marżę. Jak będą jakieś efekty dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2020 o 19:33, Wito76 napisał:

 Zupełnie inne brzmienie, jakieś takie metaliczne, techniczne a przy głośnym słuchaniu i wciśnięciu pauzy okazywało się, że grzejnik jeszcze z 1/3 sekundy gra utwór (echo, pogłos). 

Gdybyś miał czas pogłosu na poziomie 1/3s miałbyś bardzo przetlumione pomieszczenie w którym nie dałoby się z przyjemnością sluchać muzyki. Bardziej prawdopodobne jest, ze są to 2s.

Zakladając, ze Tomanek jest za 600zł robisz listwę za 60gr? Masz taką potrzebę, żeby robić listwę filtrującą? Jeśli nie masz żadnych artefaktów jest Ci ona niepotrzebna. 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

@Nowy123

Sprawdź daci od projekt Nostromo. Najlepiej zadzwoń. Powiedz jakiego dźwięku oczekujesz. Z pewnością coś wspólnie z właścicielem wybierzecie.

Dla mnie różnica w dźwięku bardzo duża. Miałem dac magic 100 i wg mnie jest taki se.

Pozdrawiam

Biorę go pod uwagę. Za dużego wyboru nie mam, jeszcze chyba jakiś Topping i to tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

Gdybyś miał czas pogłosu na poziomie 1/3s miałbyś bardzo przetlumione pomieszczenie w którym nie dałoby się z przyjemnością sluchać muzyki. Bardziej prawdopodobne jest, ze są to 2s.

Oczywiście nie mierzyłem tego ze stoperem. Ale kiedyś już zauważyłem efekt grania grzejnika i mam powkładane za grzejnik gąbki by zniwelować ten efekt (żona jeszcze nie zauważyła tej profanacji), więc kto wie czy dzięki gąbkom nie jest to właśnie 1/3 może pół sekundy.

P.S Nie chcę się czepiać matematycznego babola wyżej ale korci mnie, 2s a 1/3sekundy to ile to procent więcej?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2020 o 23:46, Inferno napisał:

Ostatnio była rozmowa o realizacji nagrań. Niektóre nagrania zwyczajnie są pochodną Loudness war i ich dynamika jest słaba. Spróbuj na współczesnych realizacjach „mocnego brzmienia” np. https://open.spotify.com/album/7acEciVtnuTzmwKptkjth5?si=pqicrTe0RVGL8qyrx8ON0Q

Zobacz czy tutaj tez występuje ? Wiesz niektóre płyty Metallica’i ludzie zwracali do sklepów bo tak kiepski był mastering.

273D2ECA-4AD3-471E-90E6-A4B6A6F21335.png

Nevermind jak widzisz jest na skali czerwonej czyli raczej słabiutko 

Troszkę lepiej wydanie 2013

Link do stronki - można sobie sprawdzać w razie gdyby nam coś w sprzęcie nie pasowało 🙂

W TIDAL jest kilka wersji tej plyty

 

AC7817F8-BFA3-4896-A8C4-BCCA995DA8DE.jpeg

zobaczyłem ten wpis i pomyślałem ze wreszcie normalny watek - no niestety pomyliłem się

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2021 o 13:59, Wito76 napisał:

Jak już będziesz po testach pochwal się. Najlepiej również w wątku Magnata. Ciekaw jestem wrażeń. 

Jutro dotrze do mnie topping d50s. Zobaczymy. Później w planach nostromo wolf 2 i pro ject dac box s2 i może jeszcze musical fidelity v90 jak mi starczy sił. Mam trochę słabe interkonekty prolinka ale nie będę na razie inwestował, dopiero jak wybiorę dac.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nowy123 napisał:

Hmm, ostry i suchy, mnie to się kojarzy z dacmagic 100

To jeszcze inna bajka. W dacach jest duży postęp ogólnie rzecz biorąc. Ja lubię AKM. I mimo że implementacja niby też ważna brzmienie AKM mi się najbardziej podoba. Dlatego może np SMSL 300mk2 bardziej mi leży niż droższa 500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping dojechał, dac wygląda jak wygląda, miniatura ale wzgledem dacmagica jest i tak dużo lepiej bo jest cienki i lepiej leży, kable go nie unoszą. Zdziwiłem się przy rozpakowywaniu bo nie znalazłem zasilacza, jest tylko kabel do niego a zasilacza niet. Nie mam dzisiaj za wiele czasu ale pierwsze wrażenia są pozytywne, dźwięk przetworzony przez d50s bardziej mnie się podoba niż z dacmagica, jest fajnie dociążony a zarazem szczegółowy. Muszę kilka dni posłuchać, żeby jakieś konkretne wnioski wyciągnać ale już widzę poprawę względem daca w magnacie, pytanie tylko czy po paru dniach słuchania ta poprawa nie zacznie mi przeszkadzać, zobaczymy. 

Dziwi mnie trochę brak instrukcji po polsku, nie bardzo słyszę też różnicę przy przełączaniu pomiędzy filtrami a jest ich 7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to już zgłaszane przy pierwszych testach tego przetwornika.

Jeśli ściągnąłeś z Polski to instrukcja być powinna. Chodź no to jednak proste urządzenie powinno się udać :)

9 godzin temu, Nowy123 napisał:

pytanie tylko czy po paru dniach słuchania ta poprawa nie zacznie mi przeszkadzać, zobaczymy. 

Podejdź do testu spokojnie, z rezerwą i szeroką paleta utworów. Wówczas wnioski same się nasunął.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco 700 i Magnat 780 to na tyle ciemne i muzykalne granie, że każdy Topping na Sabre będzie chyba dobry, czy nawet najlepszy z pośród innych Toppingów. Żadne zimne, maksymalnie neutralne czy nawet rozjaśnione granie nie powinno być złe. U mnie największą różnicą była klarowność i czystość dźwięku na korzyść DX7 pro w porównaniu do DACa w Magnacie.

Chociaż nie ukrywam, że do filmów, taki trochę zabrudzony dźwięk DACa w Magnacie mi się trochę bardziej podobał, szczególnie gdy pojawiało się sporo efektów specjalnych. Topping aż za bardzo układał w rzędzie te wszystkie dźwięki.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...