Skocz do zawartości

Poprawa brzmienia


Nowy123

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Filmy w.stereo średnio to widzę  😏

Sam byłem zaskoczony, ale z Atollem i Quadralami nie potrzebny mi ani centralny, ani subwoofer. Przerabiałem kilka razy temat kina domowego. Ostatnio miałem pelny zestaw z Quadralami (nie gotowe 5,1 tylko skompletowane oddzielne kolumny z Ascent i Rhodium plus Qube 10, do tego Onkyo tx-rz800, więc zestaw dość konkretny... A został Atoll w stereo z największymi Ascent ami 🤭 jedyne co mi brakuje to tylnych glosnikow

Nie mówie ze stereo dorówna zestawowi kina, bo tak nie jest.  Ale mi wystarcza 🙂 niestety względy miejsca są tu dla mnie wazniejsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, renoxd napisał:

Lepiej stereo niż dźwięk z TV :D 

Lepiej z amplitunerem 5.1 niż stereo albo dźwięk z tv 😝

 

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Sam byłem zaskoczony, ale z Atollem i Quadralami nie potrzebny mi ani centralny, ani subwoofer.🤭

Nie mówie ze stereo dorówna zestawowi kina, bo tak nie jest.  Ale mi wystarcza 🙂 niestety względy miejsca są tu dla mnie wazniejsze

To pół środki . 

Rzadko oglądam filmy ale jeśli już chce coś dobrego zobaczyc to tylko w 5.1 , i tak jak Tobie Marcin wystarcza stereo mi też ale budżetowy zestaw KD ,zresztą nie raz o tym już gadaliśmy 😁 Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, renoxd napisał:

co w Toppingu nie zagrało?

Niby wszystko jest ok, dźwięk czystszy, przejrzysty taki bardziej poukładany, jednak przyjemniej mi się słucha tego lekko zabrudzonego dac w magnacie. Generalnie przy cichych odsłuchach i głośniejszych lepiej gra z toppingiem bez dwóch zdań, natomiast w średniej głośności takiej do codziennego słuchania dac magnata gra dla mnie lepiej, przyjemniej dla ucha. A poza tym chcę wypróbować inny dac.

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

W końcu się może okazać że dac na pokładzie nie jest taki zły ewentualnie różnica w brzmieniu nie jest warta dopłaty.

Uważam, że różnica jest, dla jednego będzie spora dla innego nie zauważalna. Gdybym go zostawił to myślę, że używałbym go tylko w tych okolicznościach w których się sprawdza lepiej, ale czy ma to sens, wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wolf dotarł, z lekkim opóźnieniem. Pierwsze wrażenie dźwięku bardzo pozytywne, wiadomo muszę spokojnie posłuchać powiedzmy przez tydzień i wtedy zdecydować, czy różnice warte są tego tysiaka ale na pewno jest lepiej niż z toppingiem, filtry cyfrowe, a jest ich 4 są bardziej czytelne niż w toppingu d50s w/g mnie aczkolwiek różnice są nadal bardzo subtelne. W topingu fajną opcją było auto on po wykryciu sygnału i auto off przy jego braku, no i pilot do przełaczania np.źródeł, wolf tego nie ma, ale ma za to mocno świecącą po oczach diodę😁 może to komuś przeszkadzać gdyby np. pomieszczeniem była sypialnia. To drobiazgi, ważniejszy dźwięk, a z tym jak pisalem wyżej zobaczymy po tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsłuchaj się i wyceń tę różnicę. Czy może jednak ten tysiąc na DACa lepiej przeznaczyć na inne kolumny? Może i tysiąc nie wystarczy by zrobić różnicę ale jeśli masz wolną kasę to poeksperymentowałbym z np. z Fyne 501 albo Audio Physics Classic 5, może Diamond 25. Tu szybciej coś usłyszysz i może większą frajdę poczujesz.

Nie próbowałem innych DAC ów, ale (powtarzam się) myślę że zmiana lamp dałaby ci istotne zmiany.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana lamp jest na mojej liście, koszt nie duży a skoro są zdania, że zmiany są spore po ich wymianie to muszę to zrobić.

Nie chcę wymieniać kolumn bo po pierwsze podoba mi się jak grają (choć na pewno można lepiej wydając więcej) a po drugie jak zacznę, to zaraz się okaże, że trzeba by inny wzmacniacz, inne kable, itd.itd. Brak mi mocy na ponowną przygodę ,bo co prawda jest to przyjemne, ale żeby wszystko do siebie dopasować to wymaga trochę trudu. A mimo małego doświadczenia to już zdążyłem się przekonać że np.trzykrotnie droższe kolumny od indiana line tesi zagrały dużo słabiej.

Łatwiej jest pokombinować z innym dac lub ew.z lampami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz sam spróbować jak lubisz majsterkowanie. A jeśli rozkręcanie sprzętu cię stresuje, to daj do pierwszego lepszego serwisu rtv. Paradoksalnie to wcale nie jest takie oczywiste, to nie tylko śrubki po bokach i z tyłu. Trzeba wiedzieć co jeszcze rozkręcić, gdzie wsadzić śrubokręt i uruchomić zapadkę itd. Serwisanci zjedli zęby na tym. Za 20-30 zł wymienią lampy, 20 minut roboty dla nich. Poczytaj trochę o lampach, które mają dobre opinie, które złe, parę wieczorów zleci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak, wybrałem, wolf zostaje, nie mogłem się zdecydować do końca. Słuchałem kilka dni potem potem przełączałem na dac magnat i słuchałem jakiś znów 2,3 dni i tak w kółko. Zawsze mi czegoś brakowało i wracałem do Wolfa. Uznałem że skoro tak słyszę to nie ma co i zostawiłem.

Wszystkie nakładki z dac jakie sprawdzałem u siebie nie zagrały lepiej od daca magnatowego. Obie albo boss i dac pro zagrały trochę za mocno basem jak dla mnie. 

Zewnetrzny dac to jednak inna liga, ja teraz mam odczucie jakbym wskoczył na wyższy lewej. Jeśli ktoś szuka daca w okolicy 1tys.to Wolfa powinien koniecznie posłuchać. Może jest jeszcze kilka innych wartych uwagi ale uznałem że nie będę szukał, mam porównanie do dać magica i topinga d50 i one jakoś mnie nie przekonały grały jakoś tak ja to nazywam ,,cyfrowo,, sztucznie. Wolf nie zmienia za bardzo dźwięku a jedynie go jakby poprawia. Takie są moje odczucia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...