Skocz do zawartości

TV i amplituner wyłączą samoczynnie wszystkie aplikacje


malppa

Recommended Posts

Hej, ojciec kupił amplituner onkyo TX8390 który jest podłączony do telewizora kdl-55w805c. Podłączony jest przez wejścia ARC między TV/amplituner oraz HDMI amplituner/dekoder. Problem polega na tym, że gdy włączam na TV: yt, netflix, spotify czy cokolwiek innego to po 5 sekundach aplikacja się zamyka i wracam na satelite. Zmieniałem kodowanie na PCM, HDMI CEC działa, ARC jest włączone w obu urządzeniach, Bravia sync również i nie mam pomysłu co dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, malppa napisał:

Teraz nie wyrzuca ale nie ma dźwięku.

niestety ARC nie działa bez HDMI-CEC chyba, że masz Denona albo Marantza tam się to podobno da rozdzielić. Pozostaje Ci tylko dodanie dodatkowego połączenia za sprawą kabla optycznego albo, podpięcie wszystkiego do amplitunera i dopiero jego do TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malppa napisał:

Czyli arc też wyłączyć i podłączyć w normalne wejście? 

ARC to część HDMI które do działania według specyfikacji wymaga CEC. To idzie po kablu HDMI, który możesz po prostu zostawić tylko w ustawieniach telewizora sobie zmieniasz wyjście na optyka a na ampku zmieniasz wejście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o rozpisanie co włączone zostawić a co nie ? Bo po podpięciu kabla i niby zmienieniu na wejscie optyczne dalej nie ma dźwięku z YT etc. Nie wiem co ma być włączone i gdzie z: ERC, PCM, CEC. Pewnym jest że kabel optyczny działa bo po odpięciu kabla hdmi dźwiek z satelity leciał natomiast po wejściu na YT dalej nic plus w tle dalej leciał dźwięk z satki (bez podłączonego kabla HDMI dźwięk z satki się nie wyłącza po wejściu w inne aplikacje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...