Skocz do zawartości

Centrum muzyczne


Fafniak

Recommended Posts

Czy jest coś takiego :

Ma slot na dysk HDD lub SSD

Ma czytelny ekranik z odległości 3-4m

Wyjście  USB/COAX/TOS

Pokazuje okładki płyt

sterowany z pilota

włączany jednym przyciskiem

nadrzędnym elementem sortowania jest położenie utworów w tym samym folderze

Ma spotyfaja

jest proste w obsłudze

czy tylko to? :

http://cocktailaudio.4hifi.pl/ca_x50.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w starych modelach HFX nie było. Generalnie z 10 lat temu były pierwsze projekty serwerów muzycznych. Ale ich funkcjonalność okazała się słaba. Okazało się, że koszt stworzenia softu był zbyt duży i w dodatku open sourcy wygrały (XBMC, obecnie jako Kodi). Z tych wszystkich ostał się Coctail Audio. Ale powstawały też jakieś niszowe rzeczy. https://www.nativsound.com/en/music-server
Generalnie szukaj pod audio/music server.

Szukałem wtedy takich rozwiązań i z mojego subiektywnego punktu wodzenia to była ślepa uliczka.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o SMSL Q5 Pro wspomniałem o jednym z rozwiązań. To zależy od podejścia. Jeśli rzeczywiście nie interesowałeś się tym tematem, to mogę Ci opisać moje podejście. Wydaje się podobne do Twojego. W sensie nie wiem co już wiesz.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Nie korzystam z YouTube. Poszukam, box jest już niewspierany, a producent wyszedł z rynku consumer electroncs. To był taki krok w kierunku business solutions. Urządzenie to Wetek Core. A HTPC to Zotac MAG. 
Ale teraz tego typu urządzeń to cała masa. Dałem w wątku o Q5 link do Kodi.tv do wątku o różnych boxach, w zależności od potrzeb. Dzisiaj to rozwiązania pług-n-play.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fafniak napisał:

dobra dzieki

zobaczę co i jak i później będę zadawał pytania...(ewentualnie)

jak w tym kodi jest z tagowaniem ?

Czy jest możliwosć włączenia opcji że umieszczenie w danym katalogu jest nadrzędne nad (innymi) tagami ?

Kodi korzysta ze scraperów, więc nie ma potrzeby tagować. Rozumiem, że to tagowanie to coś w stylu MusicBrainz Picard? Tagowanie to jest chyba jednak antyczny wynalazek.
Do zarządzania plikami jest zwykły mandżer plików. Do odtwarzania wygodniej używać biblioteki. Biblioteki (muzyka, filmy, seriale) tworzy się na bazie zasobów lokalnych z użyciem scraperów typu Universal Scraper:
https://forum.kodi.tv/forumdisplay.php?fid=147

Popularne wśród makowiczów (o ile pamiętam należysz) jest korzystanie ze starego maca mini jako media server/server plików. :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

dobra wrzuciłem kartę do maliny przygotowaną przez ten liberec

i co dalej ?

 

Rozumiem, że wgrałeś odpowiedni soft na kartę?
Bazę wiedzy masz tutaj:
https://libreelec.wiki/

Do poruszania się po systemie masz intefejsy. Podstawowy to oczywiście box z pilotem (fabrycznym lub CEC lub RF itp.) i podłączony ekran/TV po HDMI. Masz też interfejs www na porcie 8080/9090. Możesz też używać dedykowanych aplikacji Kodi Remote na iOS i chyba Core na Androida. Możesz też używać ssh, smb. W pierwszym przypadku nie wymagamy dostępu do sieci LAN.

 

34 minuty temu, Fafniak napisał:

to kodi to jest taki kombajn software-owy ?

Tak. Ale można go używać jako stand alone albo jako nakładka do OS typu JeOS. Masz to na wiki.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji polecam mieć ssh włączony. Jesteś makowy, więc korzystasz z Terminala.
Możesz używać LE jako media center i jako server plików w ograniczonej użyteczności. Ja sobie server files zrobiłem osobno. Potrzebowałem dla domowników, bo każdy miał urządzenie i osobno korzystał z zasobów. Tutaj też są rozwiązania multimedialne typu OMV:
https://www.openmediavault.org/

Ja za swój server zapłaciłem 130 zł i używam Debiana na exroot. Jak już pewnie zauważyłeś preferuję rozwiązania opensource. Posiadają funkcjonalności i technologie dużo bardziej flexible, są często aktualizowane. Cena to ułamek kosztów gotowych rozwiązań. Ale trzeba poświęcić czas na samowdrożenie się. Nie trzeba mieć specjalistucznej wiedzy i communities są olbrzymie. Ale oczywiście nie dla każdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

co mam wpisac w przeglądarkę?

OK. Postaram Ci się pomóc. Ale nie wiem na jakim jesteś etapie z instalacją, więc będę zadawał idiotyczne pytania.
Rozumiem, że malinę w trakcie instalacji miałeś podpiętą do TV? Bo pierwszym starcie masz ekran początkowy z opcjami do uruchomienia. Bez tego (chyba) nie połączysz się po www. Uruchamiania/odblokowywanie interfejsów odbywa się na tym etapie (można później).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

mac jest u mnie tylko skrzynką do grania

zapomnij o nim

jestem na windowsie na głównym kompie który jest podłączony do domowego routera kablem

a malina do tego samego routera też jest kablem podłączona

U mnie to wygląda tak. Pudełko (w Twoim przypadku byłaby to malina) leży/wisi sobie tam gdzie jest TV i zestaw audio. Więc ja taki boxik mam podłączony HDMI do TV, optykiem do DACa/streamera i RJ45 do routera. Malina w tym wypadku działa jako samodzielny komputer z własnym OSem. Dodatkowy jest kompletnie niepotrzebny. Ja używam komputera wyłącznie do obsługi servera plików.

Dobra, chyba rozumiem. :)
Taki box, w wypadku @Fafniak, malina jest samodzielnym, pełnoprawnym komputerem z własnym systemem operacyjnym. Ma kartę GPU, interfejs sieciowy, porty AV i USB. Nakładka Digi służy jako karta dżwiękowa. Nie korzystam z maliny, więc nie znam detali. Wolę platfromy AMLogic.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozp... całe ustawienie i na krótkim kablu jakos wszedłem do tego kodi

na razie zatrzymałem się na SSH i samba - nie wiem co mam z tym począć

szkoda mi kabla trochę20201227_130636.thumb.jpg.564e4cbff9f9d6006896db99401fc745.jpg

To nie moze być na stałe podłączone do TV żeby sterować tym przez tv- chyba że znajdę taki kabelek długi i cienki ale to osobna sprawa

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pilota to używaj strzałek. Włącz ssh, hasło zostaw domyślne. Włącz sambę.
Dalej  ustaw sobie interfejs po polsku, polską klawiaturę itp. Ustawienia jak w komputerze tylko inne GUI jest.
W ustawieniach masz domyślnie tryb standardowy. Możesz przełączyć (poruszając strzałkami na pilocie/klawiaturze) najedź na tryb i zatwierdzaj, aż pojawi się tryb ekspercki. Masz tam morze ustawień. Ustaw region i chyba w sieciowych lub usługach włącz interfejs www, możliwośc obsługi przez programy i urządzenia trzecie. Nie włączaj UPnP czy DLNA.
Potem przejdź do ustawień audio i video. Musisz się tym pobawić. Poczytaj wiki, które Ci wkleiłem. Oczywiście pytaj. Ale polecam trochę poogarniać samemu.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...