Skocz do zawartości

Połączenie bezprzewodowych słuchawek do wzmacniacza słuchawkowego.


Recommended Posts

Witam. Mam takie pytanie czy jest wogule możliwe połączenie słuchawek bezprzewodowych (QCY-T5) do wzmacniacza słuchawkowego (Fiio BTR5)? Mam zamiar taki wzmacniacz kupić w przyszłym tygodniu ale nie wiem czy się opłaca go kupić ponieważ w moich słuchawkach mają problem z dźwiękiem oglądając na telefonie Youtuba czy też na Netflixa bo dźwięk jest za cichy. I nie wiem czy ten wzmacniacz będzie kombatybilnie się połączył z moimi słuchawkami. Bo jak się okazuje w moim smartfonie wyskakuje mi komunikat że słuchawki nie są kombatybilne z smartfonem (Xiaomi Redmi Note 7). Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio BTR5 zapewne działa jako odbiornik bluetooth. W tej sytuacji nie będzie to możliwe. QCY-T5 są również wyposażone w odbiorniki. Czasem się zdarza że pewne słuchawki bt w połączeniu z nieodpowiednimi dla nich nadajnikami grają zbyt cicho. W większości przypadków użycie innego nadajnika nie zmieni głośności maksymalnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Fiio BTR5 będzie bezużyteczny dla moich słuchawek? :/ A wiec muszę mieć lepszy nadajnik żeby był lepszy dźwięk?

Ale zauważyłem że w wzmacniaczu jest certyfikat "Hi-res audio wireless"? To nie oznacza to że dotyczy do słuchawek BT?

Skoro jest to niemożliwe to istnieją coś takiego jak nadajnik do słuchawek bezprzewodowych? Jeżeli tak to polecił byś jakąś firmę? Bardzo bym chciał żeby słuchawki były jak najwyższym poziomie bo wiem że mój smartfon z tym sobie nie radzi bo jest nie kombatybilny :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych przenośnych nadajnikach nie oczekuj zbyt wiele. Większej głośności raczej nie oczekuj od tych słuchawek. Wbudowane w nie układy raczej nie pozwolą im głośniej grać. Mniejsza ich moc na słuchawki pozwala dłużej pracować. Jeśli chodzi o zakłócenia to również nie oczekuj zbyt wiele. Słuchawki TWS są na to szczególnie wrażliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszłem do wniosku że moje słuchawki (QCY-T5) nie nadają się do telefonów bo grają cicho. Więc nie wiem jak z tymi słuchawkami nausznymi by było. Wpadło mi na oko słuchawki z firmy audio technica które podobno nadają się na każdy smartfon (chodzi głównie o połączenie bezprzewodowe jak i też przewodowe). Także zastanowię się nad kupnem słuchawek nausznych za ok. 400-600 zł lub więcej jeśli nie potrzeba zbytnio wzmacniacza słuchawkowego. A więc dziękuję za każdą odpowiedź ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...