Skocz do zawartości

[ZAKUP] Wzmacniacz stereo ok. 3000 zł. NOWY. Raczej bez DAC. Który wydaje się najciekawszą ofertą? Bez efekciarstwa.


pajtON

Recommended Posts

Witam forum,


Szukam wzmacniacza stereo za ok. 3000 zł. Tylko NOWY. Raczej bez DAC.


Który wydaje się najciekawszą ofertą? Szukam wzmacniacza bez efekciarstwa, takiego który z odpowiednimi kolumnami da czysty przekaz, naturalne brzmienie, bez koloryzowania. Mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli. Chodzi o wzmacniacz półprzewodnikowy, a nie "lampę".

 

Będzie zasilał monitory (kolumny podstawkowe) - jeszcze nie wiem jakie. Metraż kilkanaście m.kw.
Rodzaj muzyki: od chilloutu, przez jazz i muzykę instrumentalną po POP.


Wybór jest ogromny: CYRUS ONE, CAMBRIDGE CXA60, Pioneer A-50DA, Rotel A11 Tribute, Rotel A12, Denon DRA-800H, Yamaha A-S701, Audiolab 6000A, Advance Acoustic z DAC X-i75 i sporo innych, które mogłem pominąć bo albo ich nie znam, albo nie pamiętam modelu :)

 

Co wydaje się najbardziej optymalne, najciekawsze z nich i spełni najlepiej moje oczekiwania?


Dziękuję!
pajtON

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @pajtON, a masz już namierzone jakieś monitory? To one w dużym stopniu determinują wybór wzmacniacza. W budżecie, w którym się poruszasz (ja zresztą też 🙂) ciężko jest znaleźć wzmacniacz, który nie doda nic od siebie. 

Jako, że słucham też jazzu, elektroniki i popu to mogę powiedzieć, że u mnie sprawdza się Cyrus one. Ale niestety żadnego z pozostałych  wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy (czy też amplitunerów) nie znam w ogóle albo znam jedynie pobieżnie. No i większość z nich (o ile nie wszystkie) poza Cyrusem jednak, posiada przetwornik DAC. 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przeszkadzać miałby Ci wbudowany DAC ?

Jeśli nie będziesz chciał, nie będziesz po prostu go używał.

Obecnie wiele wzmacniaczy (szczególnie w cenie do 3 tys zł) ma go wbudowanego. Odrzucając wzmaka z DACiem bardzo ograniczasz swój wybór. 

Są oczywiście wzmaki bez kości, ale budżet musiał być co najmniej podwoić czy potroić.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, terracan1929 napisał:

Są oczywiście wzmaki bez kości, ale budżet musiał być co najmniej podwoić czy potroić.

W tym budżecie znam co najmniej 2 wzmacniacze bez DACa. Cyrus one i Atoll in50. Także myślę, że dałoby się trochę tego znaleźć 🙂. Poza tym jak sam zauważyłeś kolego @terracan1929, sam DAC nie jest chyba jakimś problemem, a może być też sporym udogodnieniem. 

Być może autor wątku ma już DAC i stąd takie przedstawienie sprawy 🙂

Jak już mówiłem, ja bardziej skupiłbym się na wybraniu kolumn, bo to one, moim zdaniem, w większym stopniu określają charakter brzmienia systemu niż wzmacniacz. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Kolego @pajtON, a masz już namierzone jakieś monitory? To one w dużym stopniu determinują wybór wzmacniacza. W budżecie, w którym się poruszasz (ja zresztą też 🙂) ciężko jest znaleźć wzmacniacz, który nie doda nic od siebie. 

Namierzonych monitorów nie mam. Chciałbym sprawdzić JMR Lucia, podobno dobre i kilka innych (coś z Dynaudio, KEF, Audio Physic i inne), ale jestem otwarty na wszelkie propozycje w okolicach 3000-3500 zł.

Są wzmacniacze które mało dodają od siebie - podobno Hegel H80 i H70 (oraz wyższe modele) tak pracują, ale w tym budżecie tylko używki.

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Jako, że słucham też jazzu, elektroniki i popu to mogę powiedzieć, że u mnie sprawdza się Cyrus one. Ale niestety żadnego z pozostałych  wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy (czy też amplitunerów) nie znam w ogóle albo znam jedynie pobieżnie. No i większość z nich (o ile nie wszystkie) poza Cyrusem jednak, posiada przetwornik DAC.

Ja się nie upieram, żeby wzmacniacz nie miał DAC-a, tylko myślałem o zewnętrznym DAC, bo zwykle są po prostu lepsze.

3 godziny temu, terracan1929 napisał:

A dlaczego przeszkadzać miałby Ci wbudowany DAC ?

NIE MUSI :) Po prostu myślałem, żeby skorzystać z zewnętrznego, który jest zwykle lepszy. Myślałem o Topping D50 lub CA Audio Magic 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos monitorów - odnośnie JMR, na sąsiednim forum jest cały wątek o tych kolumienach. Jedni wpadają w zachwyt, inni twierdzą, że brakuje im basu. Ja ich nie znam, więc się nie wypowiem. Słuchałem dynaudio emit M20, kefa ls50 (to ponad budżet, chyba, że weźmiesz używki) a audio physic classic 3 mam w domu. Odnośnie hegla chyba kolega @lysyrafalmoże coś  powiedzieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

W tym budżecie znam co najmniej 2 wzmacniacze bez DACa. Cyrus one i Atoll in50. Także myślę, że dałoby się trochę tego znaleźć 🙂. Poza tym jak sam zauważyłeś kolego @terracan1929, sam DAC nie jest chyba jakimś problemem, a może być też sporym udogodnieniem. 

Być może autor wątku ma już DAC i stąd takie przedstawienie sprawy 🙂

Jak już mówiłem, ja bardziej skupiłbym się na wybraniu kolumn, bo to one, moim zdaniem, w większym stopniu określają charakter brzmienia systemu niż wzmacniacz. 

Nie napisałem,że nie ma takich wzmacniaczy. Napisałem "Odrzucając wzmaka z DACiem bardzo ograniczasz swój wybór" :) 

 

40 minut temu, pajtON napisał:

NIE MUSI :) Po prostu myślałem, żeby skorzystać z zewnętrznego, który jest zwykle lepszy. Myślałem o Topping D50 lub CA Audio Magic 100.

Prawdopodobnie (a raczej na pewno) zewnętrzny DAC będzie dużo lepszy, niż ten wbudowany fabrycznie we wzmacniacz za kwotę mieszczącą się w Twoim budżecie.

Także nie powinieneś (a jak widzę nie będziesz upieral się za brakiem DACa) sugerować się zamontownaym czy też nie DACiem, a po prostu wybrać optymalny dla siebie sprzęt.

A do dekodowania używac swojego innego (np.zewnętrznego) Daca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, seba3002 napisał:

A propos monitorów - odnośnie JMR, na sąsiednim forum jest cały wątek o tych kolumienach. Jedni wpadają w zachwyt, inni twierdzą, że brakuje im basu.

Czasem też jest tak ze słuch sie dopasowuje. Kiedyś stwierdziłem że pewne słuchawki nie maja basu. Dzisiaj te same służą mi za "punkt odniesienia". Co do poprawności brzmienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze odrobinkę odnośnie samych kolumn. Jeśli nie jesteś przeciwnikiem kolumn używanych, na olx czy allegro masz ich całą gamę. Za dynaudio emit m20 zapłacisz w granicach 2000 PLN, jeśli chcesz starsze ale wyższe modele tej firmy to w podobnej cenie masz excite x16. Zdaje się, że w cenie około 3500 możesz dostać też kef r300. To wysoki model i podobno bardzo dobry. KEFy ls50 dostaniesz już za 2100. Swego czasu widziałem też JMR ale chyba już je ktoś kupił. Audio physic classic 3 brak. Generalnie wybór jest bardzo szeroki. 

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czasem też jest tak ze słuch sie dopasowuje. Kiedyś stwierdziłem że pewne słuchawki nie maja basu. Dzisiaj te same służą mi za "punkt odniesienia". Co do poprawności brzmienia...

A ja miałem wręcz przeciwnie. Bardzo niedawno kupiłem minimonitory, które miały mało basu. Cała reszta była świetna, tylko tej jednej rzeczy było brak. Oczywiście każdy ma inne preferencje ale uważam, że warto jest porównać kilka modeli i wiedzieć na jakie kompromisy możemy pójść a jakie będą nas drażniły. 

I jeszcze słówko odnośnie kolumn 🙂. Nie jestem wielbicielem vintage ale widzę, że wiele modeli, które dostępne są jeszcze w sklepach, można wyrwać na portalach aukcyjnych za 2/3 ich oryginalnej ceny i często te paczki są jeszcze na gwarancji. Dlatego ja proponował bym i w takich miejscach szukać sprzętu.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pajtON napisał:

Są wzmacniacze które mało dodają od siebie - podobno Hegel H80 i H70 (oraz wyższe modele) tak pracują, ale w tym budżecie tylko używki.

Grają dość chłodno i rzeczywiście mało dodają od siebie. Trzeba posłuchać ponieważ dla mnie to brzmienie jest po prostu nudne.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

A propos monitorów - odnośnie JMR, na sąsiednim forum jest cały wątek o tych kolumienach. Jedni wpadają w zachwyt, inni twierdzą, że brakuje im basu. Ja ich nie znam, więc się nie wypowiem. Słuchałem dynaudio emit M20, kefa ls50 (to ponad budżet, chyba, że weźmiesz używki) a audio physic classic 3 mam w domu. Odnośnie hegla chyba kolega @lysyrafalmoże coś  powiedzieć. 

Podobno JMR Lucia są dobre (dostały trochę wyróżnień na Zachodzie), ale wiadomo ile osób tyle opinii. Mnie tak wiele basu - do muzyki której słucham - nie potrzeba.

KEF LS50 bez dopisku Meta widziałem za 3300 zł, więc jeszcze do przełknięcia. Te KEFy są na liście moich faworytów. Dynaudio też lubię tą firmę. Słuchałem kiedyś podłogówek i były super. Jeszcze chciałbym przesłuchać w sklepie Paradigmy.

 

5 godzin temu, seba3002 napisał:

To ja jeszcze odrobinkę odnośnie samych kolumn. Jeśli nie jesteś przeciwnikiem kolumn używanych, na olx czy allegro masz ich całą gamę. Za dynaudio emit m20 zapłacisz w granicach 2000 PLN, jeśli chcesz starsze ale wyższe modele tej firmy to w podobnej cenie masz excite x16. Zdaje się, że w cenie około 3500 możesz dostać też kef r300. To wysoki model i podobno bardzo dobry. KEFy ls50 dostaniesz już za 2100. Swego czasu widziałem też JMR ale chyba już je ktoś kupił. Audio physic classic 3 brak. Generalnie wybór jest bardzo szeroki. 

Wiem, że na OLX i Allegro czy eBayu jest sporo ciekawego sprzętu i w często w rozsądnych cenach, ale ....generalnie wolałbym nowe z kilku powodów. Jeden powód to możliwość odsłuchu w domu, z używanym to zwykle nie przejdzie. Ew. mógłbym się zdecydować na kolumienki używane, ale z wyższej półki i takie do 2-4 lat (komuś się znudziły i przechodzi na lepsze), a jeszcze jakby były z gwarancją - to jeszcze lepiej. Ale tak jak pisałem generalnie wolę nowe.

 

Cytat

Grają dość chłodno i rzeczywiście mało dodają od siebie. Trzeba posłuchać ponieważ dla mnie to brzmienie jest po prostu nudne.

Może nudne, ale bardziej naturalne. Ja lubię bardziej wierne oddawanie dźwięków.

Edytowano przez pajtON
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pajtON napisał:

KEF LS50 bez dopisku Meta widziałem za 3800 zł, więc jeszcze do przełknięcia. Te KEFy są na liście moich faworytów. Dynaudio też lubię tą firmę. Słuchałem kiedyś podłogówek i były super.

 

 

KEFy ls50 są na olx do wyrwania za 2100 zł. Myślę, że mógłbyś wyrwać je nawet za 2000 PLN. Mi te kolumienki strasznie się podobały. Gdyby nie to że mam równie fajne kolumny (a może nawet fajniejsze 😉) pewnie już bym dobijał transakcji. Na razie bije się z myślami czy chce mieć w domu 2 pary kolumn i czy ewentualnie nie będę miał problemu ze sprzedażą tych kefòw 🙂. Dynaudio na olx jest zatrzęsienie. Emity m20 myślę, że w okolicach 1800 zł z gwarancją dałoby radę kupić. JMR miał gość z mojego rodzimego Lublina, ale już nie widzę tego ogłoszenia. Osobiście co do tych ostatnich obawiał bym się zbyt małej ilości basu. Ale to musiałbyś przetestować, bo jak mówię nie znam tych paczek. Jutro pewnie branża dorzuci garść propozycji. 

Widzę, że jesteś z Wawy więc sugeruje udać do salonu @Na Temat Audiooraz ich sąsiadów Super hi fi. Proponuję tylko wcześniej umówić się na odsłuchy. Dorzucił bym jeszcze może fyne audio f500 i jakieś podstawki od monitor audio. Ja niestety tych dwóch ostatnich nie słuchałem i troszkę teraz żałuję. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

KEFy ls50 są na olx do wyrwania za 2100 zł. Myślę, że mógłbyś wyrwać je nawet za 2000 PLN. Mi te kolumienki strasznie się podobały.

Szare KEFy na OLX za 2300, tysiąc taniej niż  nówki - do przemyślenia. Ale nic nie pisze o gwarancji, ani ich wieku.

To są ciekawe kolumny, trochę o nich czytałem i ogólnie są polecane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pajtON napisał:

Szare KEFy na OLX za 2300, tysiąc taniej niż  nówki - do przemyślenia. Ale nic nie pisze o gwarancji, ani ich wieku.

To są ciekawe kolumny, trochę o nich czytałem i ogólnie są polecane.

Te KEFy z olx sprzedający chce sprzedać za 2100. Wiem bo z nim rozmawiam. Dodam, że 2100 za parę. Nówki masz 1800 za sztukę zdaje się. Po rozmowie z nim wydawał się być w porządku, także myślę, że ryzyka nie ma. Ja słuchałem ich właśnie w Super hi fi w Warszawie i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. 

Radzę też odsłuchać Audio physic classic 3 jeśli możesz delikatnie nagiąć budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się (wiem? ;)), że wzmacniacze klasy: 

Dnia 26.12.2020 o 15:08, pajtON napisał:

CYRUS ONE, CAMBRIDGE CXA60, Pioneer A-50DA, Rotel A11 Tribute, Rotel A12, Denon DRA-800H, Yamaha A-S701, Audiolab 6000A, Advance Acoustic z DAC X-i75

nie pozwolą takim JMR Lucia, Kef ls50 czy każdym Dynkom pokazać jak pięknie potrafią zagrać. Używane Hegle czy inne używane piece często w cenie nowych  ww cytowanych wzmacniaczy -  zabawek to słuszny kierunek do Kef, Dynaudio chyba, że w przyszłości wymienimy te zabawki na coś co już gra a paczki z nami zostaną. Ps. Jeżeli koniecznie wszystko ma być nowe i nie drogo ale muzyka ma angażować, wzruszać, dawać radość nieśmiało zaproponuję odsłuch JMR Lucia +  Dayens Menuetto. Powodzonka w trafnym wyborze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kaczadupa napisał:

nie pozwolą takim JMR Lucia, Kef ls50 czy każdym Dynkom pokazać jak pięknie potrafią zagrać. Używane Hegle czy inne używane piece często w cenie nowych  ww cytowanych wzmacniaczy -  zabawek to słuszny kierunek do Kef, Dynaudio chyba, że w przyszłości wymienimy te zabawki na coś co już gra a paczki z nami zostaną. Ps. Jeżeli koniecznie wszystko ma być nowe i nie drogo ale muzyka ma angażować, wzruszać, dawać radość nieśmiało zaproponuję odsłuch JMR Lucia +  Dayens Menuetto. Powodzonka w trafnym wyborze. 

Jak nie znajdę nic ciekawego to może rzeczywiście Hegel H70/H80/H90 z OLX :)

Jeśli chodzi o JMR Lucia i Dayens Menuetto to czytałem o nich co nieco i oba są chwalone. Nie wiem czy one pasują do siebie (???), nie czytałem o ich zestawieniu, nie wiem czy ktoś ma to połączenie? ....ale może to jest rozwiązanie? Francuskie monitorki i serbski wzmacniacz. Razem z kablami zestaw za 7 tys. zł.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

@kaczadupa, a jakie cechy/czym powinien odznaczać się wzmacniacz, żeby napędzić te kefy czy dynaudio? Słuchałem dynaudio emit m20 z Cyrusem one a Kefów ls50 z cambridge cxa 60 i wg mnie grało to przyzwoicie. Nie znam hegla dlatego zapytuję cóż takiego da im taki wzmacniacz? 

Namawiam na wypożyczenie z Top HiFi np. Hegla (bardzo chętnie wysyłają na testy a i kaucję zwracają w ciągu kilku dni) i sam się przekonaj. Hegel to świetna precyzja, głębia i szerokość sceny oraz wyjątkowa "lotność" wysokich tonów (mam na myśli połączenie  H90 i Dynaudio). Uwierz, że Twój Cyrus przy każdym Heglu to słaby jakościowo wzmacniacz, zresztą moje ciut lepsze od Twojego Cyrusy niestety też... Oczywiście Hegel H90 też nie zagra dobrze z każdymi paczkami ale z Kef czy Dynaudio warto posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa, z tym, że u mnie grają teraz audio physic classic 3 a im akurat moim zdaniem góry nie brakuje. Hegla niestety nie słyszałem ale postaram się nadrobić te zaległości 🙂. Pytanie tylko czy z moim paczkami zagra on dobrze. 

Z Twojej wypowiedzi wnoszę, że w tym heglu nie chodzi o tak zwany "zapas mocy", o którym często się mówi przy kolumnach dynaudio, a raczej o sposób prezentacji górnych zakresów? 

Słuchając dynaudio z Cyrusem, rzeczywiście miałem lekki niedobór góry i środka. Ale już w połączeniu KEF LS50 z cambridge nie czułem jakiś braków. Z tym że ja jestem raczej mało osłuchany i być może stąd te wrażenia 🙂

Podsumowując - generalnie zgadzamy się, że dynaudio i kef to dobry kierunek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że dyskusja przeszła na monitory bo

Dnia 27.12.2020 o 01:44, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli taki istnieje to chętnie poznam :)

w pierwszym poście zostało wszystko wyjaśnione.

Wzmacniacz musisz dobrać do kolumn.

Nie ma najlepszego w swojej cenie. Ani najbardziej uniwersalnego.

Jeśli masz do nas niedaleko to zapraszam z różnymi monitorami podłączymy Ci różne wzmaki zobaczysz jak dźwięk się zmienia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...