Skocz do zawartości

Topping D30 prośba o poradę


Radziulas

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

pod choinką znalazłem piękny prezent: DAC TOPPING D30.

Radość oczywiśćie wielka, bo nie miałem DAC-a ale teraz przyszło chwilowe zwątpienie: czy ten DAC jest mi potrzebny? 

Bardzo z góry przepraszam za takie pytanie ale.... no właśnie....

Mój system Stereo składa się z:

1. Wzmacniacz SONY TAFA50ES

2. Kolumny Heco Aurora 700

3. Odtwarzacz CD SONY CDP XB920QS

4. Minidisk SONY MDS JB920QS

5. Streamer Audio Pioneer N30AE

6. Dwa decki Sony: TC -K750ES i TC-K611S

Jak widać wolnych wejść we wzmacniaczu brak. 😞 Tuner też mam SONY tylko Trójkę ukradli:-( więc chwilow stoi nie używany. 

Niestety główny obiekt, którrego chciałbym podłączyć do Daca- Streamer nie posiada wyjść cyfrowych, a zatem nie ma możliwośći uczynić go jedynie napędem, a to najsłabiej brzmiący komponent systemu. 

Jedyne co mogę zrobić  to: podłaczyć DAC do wejśćia CD wzmacniacza, podpiąć CD do niego wejściem koaksialnym, a Minidisk podpiąć kablem optycznym. 

Żeby to zrobić muszę zdemontować 3 reagały, Powiercić otwory na kable itd.  Roboty na cały dzień. 

I teraz moje pytanie? Jak Koledzy sądzą, czy jakość tego DACA może być lepsza niż układów wbudowanych w odtwarzacz CD i MD firmy SONY z serii QS? 

Czy to się w ogóle opłaca próbować?  Na pająką nie dam rady tymczasowo podłączyć, wszytsko jest zabudowane, trzeba cały zestaw rozkładać,  

Czy może zostawić brzmienie oryginalne a daca wykorzytać np do komputera przez USB? Tylko wtedy i tak brakuje mi wolnych wejść we wzmacniaczu. 

Tearz rodzi się drugie pytanie: czy wiecie gdzie można nabyć niedrogie, a dobrze wykonane powielacze wejść liniowych - np z manualnym selektorem rozszerzajaće ilość wejść o kolejne np 4? 

 

Będę bardzo wdzięczny za życzliwe odpowiedzi Kolegów-praktyków.

 

Pozdrawiam serdecznie i Wesołych Świąt dla Wszystkich.

 Radek

 

 

 

  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, 

jestem już po testach i odłuchach "na pająka".  Pragnę się podzielić wrażeniami, może się komuś to przyda. 

Podłączyłem dac poprzez gniazdo aux, a do daca podpiąłem przez kabel COAX kolejno mój odtwarzacz cd a potem mój Mini Disk. 

Oprócz tego, cedek cały czas był podpięty analogowo od razu do wzmacniacza przez złącza CD a MD przez złaczę Tape2

Materiał odłsuchowy:

Płyty CD:

Diana Krall "WallFlower" utwór California Dreaming

Katie Mel;ua "Collection" utwór: "What a wonderfull world" 

Pink Floyd z płyty "Divison Bell" utwór "Cluster One"

oraz z Minidisku zarejstrowana na nim płytka utwór Red Hot Chilli Papers "Californicatioin"

 Oddsłuch na głośnikach Heco Aurora 700 i na słuchawkach Beyerdynamic DT 990

Metodyka: ten sam utwór odtwarzany z wejścia AUX poprzez Topping D30 i przełączony na wejście CD bezpośrednio z odtwarzacza. 

To samo w przypadku MD: albo wjeścioe AUX - Toppoing D30 albo wejście Tape/MD

Słuchacze: dwaj niezlaeżni - ja i małżonka. Odczucia zbieżne. 

Wnioski: 

1. Różnica w dźwięku na granicy percepcji

2. Różnica troszkę lepiej słyszalna na słuchawkach niż na kolumnach

3. Muzyka z Topping D30 minimlanie gorzej niż z DAC-ów SONY

4. Toppiong D30 delikatnie zaokrągla skraje pasma, przez co przekaz wydaje się mniej klarowny i mniej wyrazisty niż bez niego. 

5. Muzyka z daców SONY bardziej naturalna i namacalna. 

A zatem jeśli ktoś z Was chce kupić tego Daca do cedeka lub MD, a posiadacie takowe ze starych dobrych lat 90-tych  dobrych marek i wyższe modele to moim zdaniem absolutnie nie warto. 

Teraz mam problem, co z tym daciem zrobić? Zostaje komputer - spróbuję podpiąć pod USB i wyjść z niego sygnałem audio po RCA i podłaczyć aktywne kolumienki Logitech zestaw 2+1 model X230. Zobaczymy jak to wtedy zagra. 

Inny pomysł to zakup jakiegoś niedrogiego wzmacniacza słuchawkowego - są takie zabawki za około 200 zł na pewnyjm portalu aukcyjnym- w konstrukcji hybrydowej - może warto? 

Może ktoś ma jakieś pomysły? 

 

Tak czy inaczej wiem już, że DAC za około 500 zł nie jest w stanie pokonać moich urządzeń. Może sporo droższy coś by poprawił, ale na to niestety już sobie nie pozwolę.

 

Pozdrawiam 

Radek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ender, tak wiem tu zysk może być największy. 

Tv mam stary plazmowy Panasonic i dźwięk po optyku idzie z dekodera NC+ do amplitunera KD a to stary poczciwy Pioneer VSX 515. i jest ok. Nie wiem czy jednak nie sprzedać tego daca....A co myślicie o wzmacniaczu słuchawkowym do niego za około 200 zł i używać do komputera? Macie jakieś doświadczenia z tanimi wzmacniaczami słuchawkowymi?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety małżonka kupiłą go sporo przed świętami. 

Ciekawe czy zadziałą z komputerem. Komputer po USB z DAC. Z Daca wyjdę po RCA, a z RCA kablem łączącym do jack 3.5 mm i do głośników Logitech X230. 

Czekam na kabel 2xRCA- gniazdo mały JACK

Zobaczymy czy to zadziała

W sumie w głośnikach jest wzmacniacz, więc po mojemu powinno. 

Pozdrawiam

Radek

 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...