Skocz do zawartości

Nadajnik BT do komputera B10 od 1Mii - problemy z działaniem


Recommended Posts

Dostałem w prezencie nadajnik bluetooth B10 firmy 1Mii, który chciałem wykorzystywać z komputerem stacjonarnym gdzie nie mam bluetootha by łączyć się m.in. ze słuchawkami WH-1000MX3. Mam z nim jednak kilka problemów.

https://www.dmtrade.pl/p17688,nadajnik-audio-bluetooth-5-0-usb-1mii-b10-windows-mac.html
https://1mii.com/product-item/usb-bluetooth-b10/

  1. Zasięg nie jest taki jak liczyłem. Zgodnie z instrukcją powinno działać do 20 metrów przy otwartej przestrzeni. U mnie po 10 metrach (po drodze jest 1 cienka ściana z luksferami), zaczyna tracić zasięg i pojawiają się trzaski oraz zakłócenia. Pewnie ten typ tak ma i nie da się tym nic zrobić.
  2. Urządzenie zazwyczaj działa ale czasem ma "gorszy dzień" i niestety z 0,5 metra są takie trzaski i zakłócenia, że nic nie słychać poza tymi trzaskami 😕 Nie wiem czym jest to spowodowane ale zazwyczaj po 10-15 min włączania/wyłączenia komputera i słuchawek, powtórnego parowania itd/itp zaczyna działać ale jest to mega irytujące. Nie wiem kompletnie co jest przyczyną tego problemu. Czy coś z tym można zrobić? Czy ktoś miał takie problemy z tym modelem? Jak ma ten gorszy czas w ciągu dnia to nie działa zarówno z tymi słuchawkami oraz innymi słuchawkami i głośnikami po BT jakie mam. Jak zaczyna działać to działa ze wszystkim. Póki co w ciągu 2 dni korzystania miałem taką sytuację 2 razy.
  3. Przełączanie słuchawek na inne urządzenie. Raz na jakiś czas chcę przełączyć słuchawki z komputera na telefon. Będąc połączonym z komputerem nie jest możliwe połączenie z telefonem. Niestety ten nadajnik ani przy pomocy guzika jaki ma ani z poziomu komputera/Windowsa nie umożliwia odłączenia słuchawek. Jedyny sposób jaki znalazłem to odłączenie tego dyngsa od USB, zaczekanie aż słuchawki się zorientują, że są rozłączone i wtedy połączenie z telefonem. Czy jest jakiś inny sposób by odłączyć słuchawki od tego dyngsa? Niby ten dyngs oferuje obsługę bluetooth ale Windows jakoś tego nie widzi i w opcjach windowsowskich dla BT nie mam możliwości włączenia/wyłączenia BT czy listy urządzeń dostępnych/podłączonych/sparowanych z możliwością ich połączenia/rozłączenia - cała obsługa urządzenia jest poprzez ten 1 guzik na tym dyngsie.

Dotychczas korzystałem z jakiegoś pożyczonego taniego non-name'a kupionego jakieś 5 lat temu. Ad1) Zasięg był gorszy niż tego B10 - po 2 metrach tracił sygnał ale Ad2) w zakresie tych 2 metrów zawsze działał bezbłędnie oraz Ad3) z poziomu Windowsa umożliwiał wejście w ustawienia bluetooth i rozłączenie słuchawek, nie było konieczne ciągłe odpinanie go od USB. Mam też porównanie jak to działa gdy łączę się słuchawkami z telefonem - Ad1) Do 10 metrów wraz z tą samą ścianą i tymi samymi słuchawkami jest żyleta (nie sprawdzałem ile więcej metrów może obsłużyć ale zasięg jest lepszy), Ad2) zawsze działa, Ad3) w ustawieniach BT telefonu mogę odłączyć słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...