Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha r‑n803d


Remiii

Recommended Posts

Drodzy forumowicze

Piękne brzmienie muzyki zawsze mnie fascynowało i ciągle kombinowałem co mogę jeszcze wyciągnąć z sprzętu audio jaki miałem... ewentualnie z instrumentów które katowalem... Jednakże zawsze był to sprzęt mocno budżetowy. Teraz planuje to nieco zmienić (ale niestety nadal bez szaleństw, pewnie dla wielu z Was nadal w polce mocno budzetowej - całkowity budżet to około 5000zł).

Planuje zakup yamaha r‑n803d (głównie ze względu na funkcję sieciowe).

Mam jednakże ogromny dylemat z doborem kolumn...

Sprzęt będzie grał w pomieszczeniu mającym około 14m2 (4,75x3m, zlokalizowany na krótszej ścianie).

Słucham głównie bluesa, jazzu i rocka. Lubię brzmienie nieco cieplejsze ale nie tracące na szczegolowosci, precyzji. 

Rozważam zakup następujących kolumn:

- Elac Debut 2.0 B6.2

- Pylon Audio Pearl Monitor

- Indiana Line Nota 250X

- Monitor Audio Bronze 2

Mogę liczyć na podpowiedź doświadczonych kolegów, w które warto do wskazanego sprzętu dobrac? Niestety nie mogę sobie pozwolić na ich odsłuch zatem chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń i odbioru.

Z góry dziękuję za pomoc (i mam świadomość że zawsze opisywane odczucia z odsłuchu będą subiektywne, ale chętnie się z nimi zapoznam).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Budżet wcale nie jest taki mały na cały zestaw z kolumnami (monitorami). Druga sprawa sprzęt możesz wypożyczyć do domu i posłuchać (wskazane). Pomyśl o wzmacniaczu, który da Ci lepsze brzmienie plus odtwarzacz sieciowy. Amplitunery przemijają a wzmacniacze nie, także warto to rozważyć na spokojnie.

Pozdrawiam!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie 3000 zł za urządzenie, to nie zawracałbym sobie głowy rozdzielaniem. Po co dwa urządzenia? Ile % będzie brzmiało lepiej? i czy ktoś kto dopiero startuje, to doceni?

-Yamaha RN803 to i tak pewniak w tej kasie...

Z głośnikami to jak kolega wyżej napisał, trzeba posłuchać w salonie kilka propozycji , a może też wypożyczyć do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wzmacniacz stereo zagra lepiej niż amplituner ale ciężko jest to wyrazić w %, najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu. Jeśli wybór miałby paść na Yamahę RN803d czyli tak na prawdę na najmocniejszy amplituner stereo dostępny na rynku to polecam koniecznie wziąć pod uwagę Elac Debut B6.2 lub łagodniejsze Heco Aurora 300. 
Warto rozważyć także rozdzielenie systemu, w takim przypadku możesz pomyśleć nad Yamahą AS701 + WXAD10 + Q Acoustic 3020i lub Dali Obreon 3. 

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Miras23 napisał:

Przy cenie 3000 zł za urządzenie, to nie zawracałbym sobie głowy rozdzielaniem. Po co dwa urządzenia? Ile % będzie brzmiało lepiej? i czy ktoś kto dopiero startuje, to doceni?

Myślę, że jesteś w błędzie iż osoby zaczynające swoją przygodę nie potrafią tego docenić. W sumie takim stwierdzeniem obrażasz autora tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Każdy, indywidualnie podejmie decyzję czy chciałby mieć jeden komponent czy też dwa. Można długo rozmawiać o wadach i zaletach, jednakże wybór Yamahy RN803 jest "optymalny" pod wieloma względami. Wybór głośnik nie powinien stanowić większego problemu. Jedno z naszych ulubionych połączeń, jest z głośnikami PSB X1T.

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/psb-imagine-x1t.html - zapraszamy Cię na porównania do naszych salonów. W razie potrzeby zaprezentujemy też inne głośniki z naszego asortymentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...