Skocz do zawartości

5.1 mały pokój do wszystkiego


walesa88

Recommended Posts

Witam wszystkich,

aktualnie posiadam w moim małym pokoju Logitech Z906. Szukam czegoś co polepszy moje doznania z dzwiękiem przestrzennym. Nie wiem, w jaką strone iść, czego szukać. Przeszło mi przez myśl używane Teufel Ultima 40, ale czy jest sens do takiego małego pokoju coś takiego pakować? 

Głównie Netflix (może coś z Atmos?), gry, muzyka. 

Uważam, że głośniki w pokoju też nie są odpowiednio rozstawione. Wiszą na wysokości 2.10m (by były nad drzwiami) prostopadle do ściany. Nie powinny być skierowane chociaż w moją stronę :) Może  ktoś podpowie gdzie i jak je ustawić. Wrzucam szybki szkic pokoju

6c913946e5ec.jpg

 

Budżet hmm  coś do 4 tysięcy się znajdzie? Może być używane

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi

Edytowano przez walesa88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, walesa88 napisał:

Głównie Netflix

netflix ma tragiczną jakość dźwięku. Dają niby Atmos ale w bardzo słabym bitrate. Jak dla mnie to wystarczy "byle co" do tego. Co innego gdybyś miał filmy w lepszej jakości np jakieś blu-ray. Wtedy możemy coś więcej wybrać.

Ułożenie głośników opisane jest na stronach firmy Dolby, możesz sam zobaczyć i spróbować zmienić lokalizację/ustawienie głośników w taki sposób by jak najbardziej odpowiadały sugerowanemu rozstawowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
W takim przedziale cenowym możesz wziąć pod uwagę Yamahę RX V4a w połączeniu z Heco Aurora 300 lub Pylon Audio Pearl monitor jeśli stawiałbyś na przestrzenność. W przyszłości mógłbyś dokupić głośniki tylne, centralny + subwoofer, który w kinie domowym po prostu musi stanąć. System 5.1 w zupełności wystarczy i nie ma sensu inwestować w atmosa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem się i zrezygnowałem z atmosa :)

Przez przypadek w sumie trafiły się używki i stałem się posiadaczem:

Denon AVR-X1000 bez pilota :). Tzn fizycznie pilot jest ale nie działa. 

(Może ktoś poleci jakis dobry zamiennik lub ma do sprzedania sam pilot)

Boston A2310 HTS 5.1

 

Ktoś może coś o nich powiedzieć?  

Dopiero wpiąłem ale juz widać różnicę na plus względem logitecha z906.  

 

A co do rozstawienia głośników to tez się poprawiłem. Na stronie dolby wszystko wyjaśnione 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...