Skocz do zawartości

Używane kolumny mogące stać blisko ściany za ok. 1500 zł


Bydluck

Recommended Posts

Witam,
w tej chwili posiadam wzmacniacz Yamaha A-S501 i kolumny Tannoy Mercury V4. Niestety, pomimo kombinowania z ustawieniem kolumn, zdarza się przy niektórych kawałkach że bas buczy, stąd pomysł znalezienia sobie czegoś innego (tragedii nie ma, no ale sami wiecie...). W przyszłości, jak się akurat trafi, to pewnie będę zmieniał wzmacniacz na Rotel RA-980BX, bo mi się marzy wypróbować ;) A w tej chwili rozglądam się za jakimiś kolumnami, które można ustawiać bliżej ściany, więc pewnie z bass-reflexem z przodu albo konstrukcje zamknięte? Zależałoby mi na tym żeby pasowały mi do wzmacniacza, nie były gorsze od moich Tannoy V4 (myślę że to akurat nie będzie trudne z budżetem 1500). Rozważałem Pylon Pearl 27, ale jakoś się nie trafiają używane. W ostateczności mogę też kupić je nowe, ale podejrzewam że w tej cenie znajdzie się coś fajniejszego używanego. Ostatnio rzuciły mi się w oczy KEF Q500, bo akurat ktoś w niedalekiej okolicy sprzedaje. Zdaje się że to kolumny dedykowane ustawianiu blisko ściany, ale chętnie bym poczytał Wasze opinie o nich, jak się mają do obecnych Tannoy V4, jak się sprawują z moim wzmacniaczem (jeśli ktoś akurat szczęśliwie sprawdzał) i jak pasują do grania rocka (każdej odmiany, choć ostatnio głównie klasycznego), trip hopu, ale też jazzu, bluesa, czy heavy metalu. A nasz forumowy kolega Pumpuerk sprzedaje Paradigm Monitor 7 v.5, kolumny polecane do rocka, z tego co widywałem, ale za to nijak nie wiem czy sprawdziłyby się grając dość blisko ściany.
Albo może polecicie mi jakieś inne pudła?
Ach, jakby co, zależy mi na podłogowych. Pomieszczenie jakieś 16m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W tej chwili mam problem z ustawieniem kolumn w odpowiedniej odległości od ściany - czy jest możliwe że to powoduje problemy z akustyką? Stąd cały ten pomysł kupienia kolumn które mógłbym ustawić bliżej ściany. Jest jakaś szansa że te Kef Q500 zagrają lepiej od moich Tannoy V4? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...