Skocz do zawartości

Stereo do 7K - pod audiopro avanto fs20


Mrblasterro

Recommended Posts

Chciałbym złożyć swoje pierwsze audio.

Teraz mam kino domowe Onkyo tx-nr545 i kolumny audiopro avanto FS20.

Chce to zmienić na coś lepszego brzmieniowo.

Budżet do 7K. Słucham rocka w zaciszu 15mkw.

Fajnie jak bym mógł system też do tv wykorzystać Samsung UE55HU6900 4K.

Ogólnie głośniki brzmieniowo mi się podobają więc z chęcią zostawię.

Głównie będę korzystał z płyt CD toteż odtwarzacz by się przydał jakiś w miarę sensowny.

Póki co coś takiego wydaje się dobrym rozwiązaniem:

EMOTIVA BASX PT-100 PRZEDWZMACNIACZ STEREO 1 750,00 zł 

EMOTIVA ERC-4 ODTWARZACZ PŁYT CD 3 000,00 zł 

EMOTIVA BASX A-300 WZMACNIACZ MOCY STEREO 2 300,00 zł 

Proszę o propozycję bo już sam się gubię z tym wszystkim może jakaś alternatywa lub propozycja. Fajnie jakby coś tańszego można było złożyć w miarę lepiej grającego od tego onkyo. Charakterystyka dźwięku to raczej ciepłe brzmienie i mało agresywny bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMOTIVE musisz sprawdzić. O tych sprzętach za wiele się nie dowiesz. Byl mało wybierane.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby po prostu to kupić od Soundclub który jest ich dystrybutorem i spokojnie sobie po testować.

Ze swojej strony uważam że to ciekawe kolumny ale nie adekwatne do elektroniki za 7k. Gdyś to modele stosowane faktycznie raczej pod zestaw kina domowego.

Ale jak mówią co kto woli.

Sprawdził bym coś jaśniejszego o dobrym , szybkim, kontrolowanym basie. Jak

- CXA61 + CXC

- Roksan K3 + CDS300 od Yamahy

 

Zapraszam na odsłuch i po wypozyczenie sprzetu

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Na pewno inwestując taką sumę w elektronikę warto będzie w przyszłości pomyśleć nad zmianą kolumn, ponieważ to one będą wąskim gardłem systemu. W mojej ocenie nie ma sensu iść w dzielenie systemu i lepiej postawić na dobrą integrę. Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter brzmienia to polecam Musical Fidelity M2si + M3scd. Uzyskasz brzmienie muzykalne z dobrą kontrolą dołu i świetną przestrzeń. 
Alternatywą może być Atoll IN100 Signature + Atoll CD50. Zyskasz lepszą kontrolę oraz sprężysty bas, niestety delikatnie kosztem średnicy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Doradzono mi abym zainwestował w podstawkowe kolumny. Coś ciepłego co mogło by się zgrać z cxa61 ew cxa80 lub z marantzem pm6006. To zaproponowano do odsłuchu na dzień dzisiejszy zakupiłem odtw cd marantz 63se więc to juz mam z głowy. Teraz skrzynka plus głośniki do 7K. Pokój mały więc nie zamierzam nad wyrost czegoś kupować. Music fidelity m2si spoko tylko taki trochę golas może m3si spróbowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Zakupiłem audiolab 6000a + 6000N play+ marantz cd 63se

Jestem po pierwszym przesłuchaniu. Podzielę się opinią i krótkim spostrzeżeniem.

Na pierwszy pojedynek poszły:

Monitor audio silver 100

Vs 

Elac Uni-Fi BS U5.

Po odsłuchu wygrywa elac.

Elac - Gra równo, lekko ocieplony bas tak uniwersalnie. Środek całkiem dobry.

Monitory brzmiały jak by się dusiły. Brak melodyjności. Szkoda... Suchy dźwięk i za jasne granie. Bardzo się rozczarowałem.

Test 2

Elac vs dynaudio emit 20

Byłem bardzo ciekawy, gdyż dużo piszę się na forach zachodnich o świetnym połączeniu właśnie emit20 z audiolabem.

Tutaj już przy pierwszych rifach gitarowych słyszałem piękna melodyjności. Bas miększy niż w elac i cudownie miękko dudnił. Środek szczegółowy. Bardzo ładnie i lepiej niż elac to zabrzmiało. 

Audiovector qr1 vs dynaudio

Teraz przyszedł czas na głośniki, które cenowo dużo droższe Audio Vector qr1.  I tutaj zaskoczenie bo pomimo świetnej melodyjności, równym graniu czegoś jednak zabrakło. Środek dużo gorszy niż w dynaudio i jaśniejsze granie, które jednak nie kaleczyło uszy.

Koniec batalii? Już myślałem że tak ale Pan Jarek mówi "dobra to zrobimy zagwozdkę"

Doszły focale .... No nie i jeszcze raz nie no za jasno za ostro.

Dumnym krokiem Pan Jarek chowa focale i przynosi bonus mówiąc to może grać fajnie z audiolabem.

Padło na ostatnie kolumny Heco celan revolution 3.

Heco vs dynaudio

Pierwszy kawałek, drugi, trzeci. Siedzę słucham i .... Tak zagrały świetnie z audiolabem. Zgrywają się pięknie. Melodyjne, ciepło, miękko to co lubię. Moc czuć z każdym jednym rifem i wokalem. Byłem zachwycony bo w końcu jest coś co z dynaudio konkuruje. Średnica w Heco wysunięta, wokal mocniejszy.

Kable: srebro nie pasowało audiolabowi

Odtwarzacz CD był podstawowy Marantz 5005

Co grało:

dire straits - BiA

Metallica - master o puppets, unforgiven

Avantasia - farewell, glory of rome

Max Richter - cztery pory roku Vivaldi 

Stochfisch 

 

Werdykt jest taki że rozum mówi Heco ale serce zostaje przy dynaudio. Obydwie pary kolumn zgrywają się pięknie z audiolabem 6000A. Wybór ciężki. Przypuszczam że posłucham jeszcze tych kolumn aby podjąć ostateczną decyzję.

Jeżeli ktoś ma pytanie to proszę pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mrblasterro napisał:

Padło na ostatnie kolumny Heco celan revolution 3.

Heco vs dynaudio

Pierwszy kawałek, drugi, trzeci. Siedzę słucham i .... Tak zagrały świetnie z audiolabem. Zgrywają się pięknie. Melodyjne, ciepło, miękko to co lubię. Moc czuć z każdym jednym rifem i wokalem. Byłem zachwycony bo w końcu jest coś co z dynaudio konkuruje. Średnica w Heco wysunięta, wokal mocniejszy.

Mam u siebie aktualnie te Heco. I też jestem pod wrażeniem. Ale "ciepło, miękko, średnica wysunięta"? To jak grają te Emity?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Mam u siebie aktualnie te Heco. I też jestem pod wrażeniem. Ale "ciepło, miękko, średnica wysunięta"? To jak grają te Emity?

brzmieniowo podobnie jak emity tyle że emity są trochę cofnięte w stosunku do heco i jednak moc jest słabsza. Heco jest mocniejsze. Te kolumny graja naprawdę podobnie są drobne różnice. Dynaudio jest świetnie wycenione i mimo wszystko dużo mniejsze jak dla kogoś ma to znaczenie. AAA Heco gra lepiej na niskim volume niż emity które dopiero pokazuja pazur na większym volume.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...