Skocz do zawartości

Teufel ultima 40 czy melodika bl 40mk3


Seba82

Recommended Posts

Nie rozumiem sensacji kolumnami Teufel. Nie wiem tez skąd takie nagle zainteresowanie nimi.

Od pewnego czasu jest kilka wątków w tygodniu zarówno w dziale stereo jak i kino domowe,

To nic specjalnego.

Moim zdaniem Melodika daje od siebie więcej. to ciekawsze konstrukcję.

Pod tego Marantza możesz poszukać jeszcze Tannoy 7.4

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nas trafia sporo klientów, którzy kupili te kolumny i po pewnym czasie szukają zupełnie czegoś innego. W mojej ocenie do Marantza NR1200 warto wybrać cieplej brzmiące kolumny takie jak Melodika BL40, Heco Aurora 700 czy Pylon Audio Sapphire 25. Marantz to brzmienie precyzyjne z mocno wyeksponowaną górą pasma dlatego warto byłoby postawić na muzykalność i równowagę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

Do nas trafia sporo klientów, którzy kupili te kolumny i po pewnym czasie szukają zupełnie czegoś innego. W mojej ocenie do Marantza NR1200 warto wybrać cieplej brzmiące kolumny takie jak Melodika BL40, Heco Aurora 700 czy Pylon Audio Sapphire 25. Marantz to brzmienie precyzyjne z mocno wyeksponowaną górą pasma dlatego warto byłoby postawić na muzykalność i równowagę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

 

Ok to może inaczej mam 6000 zł chce przyjemnego brzmienia z mocnym basem ale nie męczący mav to po prostu dobrze zagrać jak najlepiej w przedziale cenowym 6000 zł . Z wielu opini wynika że onkyo 8270 i maranz nr 1200 to dobre amplituner budżetowe lecz zupełnie różne od siebie onkyo dużo większą moc sam już nie wiem....? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Seba82 napisał:

 

Ok to może inaczej mam 6000 zł chce przyjemnego brzmienia z mocnym basem ale nie męczący mav to po prostu dobrze zagrać jak najlepiej w przedziale cenowym 6000 zł . Z wielu opini wynika że onkyo 8270 i maranz nr 1200 to dobre amplituner budżetowe lecz zupełnie różne od siebie onkyo dużo większą moc sam już nie wiem....? 

Wolabłbym to Onkyo niż tego "chudego" Marantza,-który zrobiony jest przecież na ampli to kina domowego... 

Choć naj sensowniejsza to byłaby Yamaszka RN 803 z tego wszystkiego. A potem bierzesz ampli pod rękę i jeździsz po mieście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

RN 803 jest faktycznie wyraźnie lepszy zarówno od 8270 jak i NR1200.

I tutaj polecam podłączyć Aurroa 700, ELAC F6.2 albo wspomniane Melodika BL 40 MKIII. Połączenie precyzyjnie grającej Yamahy z ciepłymi , mocnymi na basie kolumnami.

Mamy to w salonie więc zapraszam na odsłuch.

Piotr

Gdzie znajduje się salon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2020 o 23:38, Miras23 napisał:

Wolabłbym to Onkyo niż tego "chudego" Marantza,-który zrobiony jest przecież na ampli to kina domowego... 

Choć naj sensowniejsza to byłaby Yamaszka RN 803 z tego wszystkiego. A potem bierzesz ampli pod rękę i jeździsz po mieście.

Kolumny do 3500 zł które zagrają z Yamaha 803 precyzyjnie wyselekcjonowanie  z dobrym miesistym basem. I ma to nie  zapas moc oczywiście jesli będę jej potrzebował 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2020 o 13:04, Seba82 napisał:

Gdzie znajduje się salon?

Oswiecim. A wypożyczamy kolumny po całej polsce.

8 godzin temu, Seba82 napisał:

Kolumny do 3500 zł które zagrają z Yamaha 803 precyzyjnie wyselekcjonowanie  z dobrym miesistym basem. I ma to nie  zapas moc oczywiście jesli będę jej potrzebował 

PSB nie każdemu podejdą. Troche za duże oczekiwania masz na 3500 ale może Heco 1000 w takim razie?

A z używanych Klipsch F3

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...