Skocz do zawartości

Sprzęt dla laika ok.4000zł


kolek

Recommended Posts

Hej,

Czytając wasze forum na pewno zmieniłem zdanie a na pewno mam większy problem z doborem sprzętu. Chciałem kupić soundbara z subwooferem lecz po przeanalizowaniu tematu na pewno temat zszedł na bok. Na pewno chciałbym wzmocnienia dźwięku z telewizora(LG CX), często wpada jakiś YouTube, czy przy okazji imprez po prostu muzyka. 
Tak więc jak wspominałem myślałem o soundbarze ze względu na małą przestrzeń i ładny wygląd(tutaj liczy się zdanie żony), ale w sumie jakby postawił dwa głosniki/kolumny obok telewizora i cos w miarę świeżego z wyglądu to też jest do ogarnięcia. I tutaj zastanawiam się nad głośnikami aktywnymi + subwoofer ze względu na to że nie chciałbym kolosa amplitunera, chyba że jakiś ładny slim by się znalazł.

Przechodząc do konkretów. Mam na wydanie ok. 4000zł. Być może cześć rzeczy będę mógł rozbudować jeśli mnie przekonacie to np. kupie same kolumny bez subwoofera i za rok dokupię subwoofer. Jeśli na jakości dużo zyskam.

Jednak przez to że odszedłem od tematu soundbara to nie mam pojęcia czego szukać jeśli chodzi o sprzęt. 

Dodatkowo: raczej nie zależy mi na podstawce z kolumnami za kanapą( (żona nie zgodzi się na kable...). Także chyba jedynie zostaje klasycznie 2.1.

I teraz również zależy mi na jak najmniejszym zabraniu przestrzeni. Plus kolumn aktywnych ten brak ampli a to może być największy problem go schować.

Wrzucam zdjęcie salonu. Ułożenie praktycznie te samo. Także najlepiej prosiłbym o przynajmniej 2 opcje. Klasyk oraz z głośnikami aktywnymi

Pozdrawiam

Salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też jeszcze jeden problem. Czy do tak dużego pomieszczenia wystarczą kolumny podstawkowe? Jest tutaj watek, w którym jeden z użytkowników opisuje swoje problemy z basem przy monitorach kef q350, po przeprowadzce do domu z większym salonem. Tutaj autor wspomina też o subie, ale żeby taki sub zagrał dobrze w stereo to już jednak koszt co najmniej 2000 PLN. Warto udać się na odsłuch i wybrać kierunek, w którym chcemy iść 🙂. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedzi.

Ogólnie to myślałem nawet o takim procesie, aby w miarę w czasie dokupić sprzętu jeśli będzie trzeba. Jak kolega wyżej zaznaczył subwoofer może być niestety dosyć drogi ale mam świadomość to na razie może w tej kwocie na miarę możliwości wyciągnąć co się da(ampli + kolumny.) 
Jeśli chodzi o ampli to myślałem nawet żeby kupić coś na miarę wielkości onkyo TX-L20D.

Zmieściłby mi się w w szafce także kobieta by nie narzekała.

Ale, jest to dość drogi sprzęt to pewnie ciężko będzie chociaż dobrać dobre kolumny. Fajnie by było jakiś fajny pomysł propozycję takiego zestawu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @kolek, miałeś już okazję słuchać jakiegoś zestawu stereo? Jeśli nie, może warto byłoby udać się na jakiś odsłuch. Masz tutaj kilka sklepów na forum, być może mieszkasz w pobliżu któregoś z nich.

Nie znam tego Onkyo, o którym wspominasz, ale z tego co kojarzę nie miał najlepszych recenzji. 

Jeśli chcesz sprawdzony set to może coś co często przewija się na forum : smsl Q5 pro + kef q350. Może koledzy @MobyDick i @RLC coś więcej o nim Ci powiedzą. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli nie byłoby problemu z umiejscowieniem amplitunera to polecam Yamahę RN602 + Heco Aurora 700 lub Wilson Raptor 9 ( wąskie i wysokie kolumny). Wilson zagrają mocniejszą podstawą basową oraz bliższą średnicą. Heco Aurora 700 to lepsza dynamika oraz bardziej przestrzenne brzmienie z naturalną średnicą. 

Z małych wzmacniaczy masz SMSL Q5 Pro lub Topping MX3 ale będzie to kompromis. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przystałbym na poprzednią propozycję ale to już koszt ok. 5.5K i to bez subwoofera. Myślę ze byłbym w stanie wydać 4-4.5k. Także pewnie za tą Yamahę którą proponuje q21 lub s4homem, to jedynie SMSL Q5 Pro? Czy jeszcze jest opcja na inny kompromis.

Jeśli chodzi o wielkość, pisałem w nocy ale coś wiadomość z teflonu nie przeszła. Z miejscem chyba też udało mi się znaleźć rozwiązanie. Udało mi się wycisnąć miejsce na ampli :D.

Podsumowując ja to widzę tak

Heco Aurora 700 + ampli ale tutaj zostaje jakieś ok 1.5k na wydanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...