Skocz do zawartości

Wybór audio


darus161

Recommended Posts

Na początku chciałem się ze wszystkimi przywitać, gdyż to mój pierwszy post- HEJ:)

Postanowiłem kupić nowy sprzęt grający, gdyż stary przestał mi wystarczać. Może nie jestem audiofilem jednak kocham czysty, wyrazisty dźwięk i na tym właśnie mi zależy.

Trochę o mnie:
Pokuj, który chce nagłośnić ma 25 m^2
Słucham prawie wszystkiego: Jazz, klasyka ale czasem jakiś dobry kawałek H-H/Rap. Lubie Anlernatywe ale i Jakieś dobre Disco. Bardzo rzadko/prawie wcale nie słucham Techna i innych pokrewnych.

Mam max 1800 zł. Chce sprzęt nowy. Nic używanego nie wchodzi w grę. Oto nad czym się zastanawiałem:

http://www.ceneo.pl/445448
http://www.ceneo.pl/310509
http://www.ceneo.pl/790473
http://www.ceneo.pl/264471

Najbardziej skłaniał bym się w stronę pozycji 1 lub 2. Ale czy warto?

A może macie swoje jakieś „typy”?? Zaznaczę, iż nie musi to być sprzęt z serii mini.

Pozdrawiam icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia kasi z cenneo:) sprzet ani audiofilski, ani nie ma dobrych kabli;) Dla mnie e810 jesy najciekawszy;)

Cytat

Ja rowniez posiadalam tego philipsa Ktory chowa sie do yamahy awaryjny i nic nie wart za to nadrabia wygladem Z kolei Yamaha jak przystało na audiofilski sprzęt nie grzeszy urodą standardowo prota klasyka jak na audiofilski sprzęt przysstało, czysty dźwięk i bezawaryjnośc to napewno jej zalety Polecam


Zalety produktu
czysty dźwięk, bezawaryjność, solidne kable


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

W styczniowym numerze audio byl caly test mini wierzy w cenach 1,5 - 2 tysiecy.
Nie mam go akurat teraz pod reka... bede go mial spowrotem w piatek to podesle ci szczegoly.

Yamahy chwalili jak zwykle... zapadlo mi w pamiec zdanie, ze glosniki w tej seri sa tak dobre, ze nie mozna ich rzadna elektronika zepsuc :)
Osobiscie mialem okazje posluchac, ktorejs wiezy z tej serii z podlaczonym dodatkowo subwooferem i musze przyznac, ze robi wrazenie.
Jesli do tego dolozyc, ze testowany model w audio mial tez DVD i wyjscie HDMI + jako jeden z nielicznych mial mozliwosc podlaczenia wlasnie subwoofera, to dostajemy przy okazji mini zestaw kina domowego :)

Z innych zestawow moglbys tez spojrzec na zestawy denona.
Byl tez zestaw marantza z glosnikami mission... ale to juz troche przekracza wspomniany budzet:
http://www.audiostrefa.pl/product_info.php...a60a110407fa667

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie subwoofera to kumpel ma najtanszy aktywny subwoofer yamahy:
http://allegro.pl/item544503583_yamaha_yst..._bydgoszcz.html

jesli chodzi o mini wieze yamahy to toczy sie wlasnie dyskusja na forum
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=7782&hl=

natomiast co do manty, to rozne sa opinie... w szczegolnosci watpliwosci budzi trwalosc takich wynalazkow.
ostatnio tez na forum byla dyskusja na ten temat z ogolnym wnioskiem, ze jest to conajmniej ryzykowna inwestycja :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub gral mocno skrecony... jak podkrecisz go to oczywiscie nie wyjdzie z tego nic dobrego.
tak czy inaczej doklada troche niskich tonow, ktorych napewno z glosnikow w tym zestawie nie wyciagniesz.

za dobrego suba wiadomo, ze trzeba zaplacic na ogol kolo 2k, ale skoro mowimy o budzecie 1,8k na cala miniwieze ...
kto co lubi, jak zwykle najlepiej samemu posluchac i ocenic... moim zdaniem ten sub dodaje jednak troche wartosci temu zestawowi :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Postanowiłem kupić nowy sprzęt grający, gdyż stary przestał mi wystarczać. Może nie jestem audiofilem jednak kocham czysty, wyrazisty dźwięk i na tym właśnie mi zależy.

Trochę o mnie:
Pokuj, który chce nagłośnić ma 25 m^2
Słucham prawie wszystkiego: Jazz, klasyka ale czasem jakiś dobry kawałek H-H/Rap. Lubie Anlernatywe ale i Jakieś dobre Disco. Bardzo rzadko/prawie wcale nie słucham Techna i innych pokrewnych.


Pozdrawiam icon_smile.gif



Za 1800 ?
Jedno (nowy sprzęt), drugie wyklucza (czysty, wyrazisty dźwięk). Do tego jeszcze niemała powierzchnia.
Tylko starocie! Usłyszysz - uwierzysz!
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy myślałem najpierw kupić właśnie tę Yamahę a dopiero po jakimś czasie dokupić sooba. Naczytałem się naprawdę 99 % pozytywnych opinii na temat tej mini wieży i podobno (jaki im wierzyć), dźwięk jest naprawdę rewelacyjny.

A poza tym tak się zastanawiam czy taki soob jest potrzebny do takiego typu muzyki, jaki preferuję? Zaznaczę, iż raczej nie mam zamiaru oglądać na tym filmów (mam kino domowe). No może czasem starego dobrego dr. H. icon_cool.gif

A tak z czystej ciekawości. Jeśli ktoś miał by chwilkę wolnego czasu, to mógłby mi skompletować coś używanego za te 1800 zł? Najlepiej z allegrowych aukcji, żebym mógł sobie wszystko pooglądać? Sam bym to zrobił, ale niestety za bardzo się na tym nie znam ;( Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do potrzeby suba to najlepiej zdecydujesz jak już będziesz miał sprzęt... będziesz słyszał czy ci brakuje basu/niskich tonów czy może jest ok.
Moim zdaniem przyzwoity bas przydaje się w większości rodzajów muzyki... nie mowie ze to musi byc sub, najczesciej wystarcza dobre podłogówki, ale tutaj masz nie za duże głośniki, które siłą rzeczy nie zapuszczą się za bardzo w niskie zakresy :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że skoro mówicie, że nie warto za bardzo inwestować w mini wieże, a jednak bym wolał nówkę. Chyba najpierw kupie amplituner + CD a za jakiś czas dokupię głośniki icon_wink.gif Myślałem o takim czymś:

http://www.allegro.pl/item548060977_yamaha...tem_olkusz.html
oraz
http://www.allegro.pl/item553883186_odtwar..._gw_3_lata.html

W sumie razem by wyszło 2000 zł. Co o tym myślicie? A jakie ewentualnie kolumny (też nowe) można by do tego dołączyć? (fajnie by było jakby były z tej samej firmy) ??

A czy będę mógł (na jakiś czas oczywiście) podłączyć do tego sprzętu moje stare głośniki od wieży grundig- po 60W.??

Oooo np. u tego samego sprzedającego znalazłem takie głośniczki:
http://www.allegro.pl/item544692576_yamaha...cja_3_lata.html
??

Nada się? I efekt będzie dużo lepszy niżeli tej wieży? (przeliczając na 1500 zł wyższej ceny)icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co wszystko odbywa sie klasycznie
budżet 2k, propozycja pianocrafta
zainteresowany proponuje nowe elementy (podstawowy model znanej firmy)
zaraz usłyszy, że za te kaskę może kupić lepszy, ale używany sprzęt
co gwarantuje mu spedzenie najbliższych kilku dni na wertowaniu allegro

czekam na ciąg dalszy tej przewidywalnej opowieści
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darus161 - moze na poczätek sprecyzuj budzet. po kilku postach z 1800 przeszedles na 3000pln, a to juz dosc duza röznica. Zaraz okaze sie, ze kupisz na poczätek same kolce do podlogöwek, a cena zestawu rozszerzy sie o 2 zera. icon_rolleyes.gif

Pianocraft to dosc dobra propozycja, ale raczej E-810.Mysle, ze na 25 metröw powinna wystarczyc. Na temat Philips 908 nie moge sie wypowiedziec dokladnie, nie odsluchiwalem. Nie widze jednak na zdjeciach regulacji basu i sopranöw. Przez dokladnie 2 dni mialem Philips mcd-716. regulacja brzmienia ograniczala sie do wyboru jednego z programöw narzuconych przez producenta. kolumny byly 2, nie 3 drozne, ale takze ze wstegowym tweeterem. Dzwiek - bas,bas,bas. Tony wysokie za ostre. Srednicy jak na lekarstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no słuchajcie, jeśli nie będę miał więcej kasy to zakupie pinosrafta. Jednak gdyby coś się zmieniło do marca (wtedy będę kupował sprzęt), to czy opłata się kupować ten zestaw yamahy, który zaproponowałem ? Czy to wszystko ze sobą będzie ładnie grało i czy opłaca się w to inwestować? W sumie ostatnie pytanie i możemy kończyć icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

póki co wszystko odbywa sie klasycznie
budżet 2k, propozycja pianocrafta
zainteresowany proponuje nowe elementy (podstawowy model znanej firmy)
zaraz usłyszy, że za te kaskę może kupić lepszy, ale używany sprzęt
co gwarantuje mu spedzenie najbliższych kilku dni na wertowaniu allegro

czekam na ciąg dalszy tej przewidywalnej opowieści



A jak myślałeś? Gość chce słuchać czystego i wyrazistego dźwięku, w tym jazzu i klasyki 25 metrach. To wszystko ma być nowe za 1800 (sic!).
Wybacz - jest to NIEMOŻLIWE! Propozycja Pianocrafta jest delikatnie mówiąc nie na miejscu. Także wszelkie inne, nie wiadomo jak cudowne "nowości" wypadną blado... Więc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie no słuchajcie, jeśli nie będę miał więcej kasy to zakupie pinosrafta. Jednak gdyby coś się zmieniło do marca (wtedy będę kupował sprzęt), to czy opłata się kupować ten zestaw yamahy, który zaproponowałem ? Czy to wszystko ze sobą będzie ładnie grało i czy opłaca się w to inwestować? W sumie ostatnie pytanie i możemy kończyć :mrgreen:



Teraz to sie troche zapedziles :) Chcesz porownac mini wieze do przyzwoitego zestawu stereo z kolumnami podlogowymi :)
Na zestaw wzmacniacz, cd + 2 kolumny podlogowe do 3k to mozesz spokojnie nowy temat utworzyc lub poszukac bo pewnie byl niejeden...
Moja propozycja:
http://www.allegro.pl/item544308002_denon_..._salonwawa.html

Przede wszystkim dali concepty zagraja sporo lepiej od tamtych glosnikow yamahy.

A ogolnie to proponuje wycieczke do sklepu audio i posluchanie... rzadne forum tego nie zastapi :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich.. Przepraszam ze sie wtracam, ale czy ktos wie za ile moglbym sprzedac kolumny infinity 8 kappa (stan bardzo dobry) ??




Hm.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale tu gra idzie o kolumny za kilka stów.
A Ty się pytasz kolegów, za ile sprzedać Kappa 8, które kiedy kosztowały 10 tys. złotych? Ludzie (generalnie ) dziś słuchają śmiesznych, naszpikowanych kosmicznymi technologiami skrzynek i raczej nie mają pojęcia o tym DŹWIĘKU!
Napisz na PW ile chciałbyś dostać i wklej zdjęcia. Może coś uradzimy? Jestem Infinity Classics-maniakiem..
Pozdrawiam.
Jacek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno tych denonów nawet wafle nie uratują icon_wink.gif
swoją drogą jeszcze na początku roku można było dorwać te same kolumny, ale z nowymi cd+wzmak cambridge audio również za 2k
teraz to już raczej nie możliwe

na przełomie roku miałem podobne do Ciebie dylematy
zacząłem czytać, pisać, szukać
po 2 miesiącach jestem na etapie Denona UCD-F10 z nadzieją na skompletowanie na jego bazie udanego zestawu
dodam tylko, że sam cd'ek prezentuje się wyśmienicie

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chce sprzedac kolumny infinity 8 kappa (wyżej zdjęcie) za 6500 zł.. Ale nie jestem pewien czy nie wiecej?? Co sadzicie..
Pozdrawiam Kuba


Coż.
Kapitalny głośnik! Ale cena? W Niemczech za 800-900 euro. Zależnie od stanu.
W Polsce mało kto zna ten głośnik. Za 6 kzł większość pewno woli jakiś super grający "wynalazek" z nowych konstrukcji, który dźwiękowo jest "cieiutki" przy Kappach. Ale takie trendy...
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...