Skocz do zawartości

Porady i pomoc w nieregularnym pokoju 5,2 / 4,8 !!!


Jakub Sawicki

Recommended Posts

Witam wszystkich. Potrzebuje rad, sugestii. Pokój nieustawny, na ile potrafiłem narysowałem z legendą (przepraszam za jakość . Dołączam tez foto z kalkulatora akustycznego. Lewa strona (monitor) ucieka trochę z głośnością względem prawej strony. Pracuje na monitorach APS Aeon. Siedze w odsłuchu w trójkącie równobocznym. Panele PT 80 - 60 cm/120 cm. Z prawej postawione na szafce o wysokości 60 cm a z lewej na szafce 150 cm. Na dole stoją pod parapetem pod oknem 2 x 120 cm. Nie mam zasłonek ani firanek. Dywan od sciany o wym 260 / 160 cm. lewy dolny róg to narożnik. Wyjście górne jest bez drzwi a dolne to wyjście na balkon.
Z góry dziękuje za pomoc ! Pozdrawiam

Adaptacja.jpg

kalk.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by poradzić gdyby tam było pytanie, a nie ma. Co jest problemem? Przydałyby się zdjęcia pokoju, ale z tego co widzę to jest już bardzo mocno umeblowany i trochę nie ma miejsca na więcej ustrojów... można by wymieniać na inne, ale wtedy bez pomiarów raczej nie ma sensu bo będzie to żaden upgrade. A wiec, trzeba by jeszcze zdefiniować budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widział tak.

propozycja01.thumb.png.b52c902fbb95c2569d6a5e519fb5dee1.png

Przestawiasz sprzęt na sąsiednią ścianę. Niekoniecznie na sam środek. Może być np. 0,5 m w lewo albo w prawo, bo może się okazać, że bas będzie w takim lekko niesymetrycznym ustawieniu mniej podkolorowany. Szafkę 60 cm "rozbijasz" na dwie połówki (mam nadzieję, że się da). Rozmieszczasz panele, jak na obrazku. Panele "A' są powieszone poziomo, panele "B" postawione pionowo. Panele "B" będziesz rozstawiał tylko na czas odsłuchów, żeby sobie nie zastawiać wyjścia na balkon (możesz dokupić w ich miejsce specjalne wolnostojące, ale do próby generalnej możesz wykorzystać te, co masz). Dywan można dać na środek. Będzie lepiej wykorzystany akustycznie. Po zmianach masz wszystko symetrycznie i z ogarniętymi pierwszymi odbiciami. Co Ty na to?

PS teraz masz te panele trochę zmarnowane. Nie wykorzystują swojego pełnego potencjału.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...