Skocz do zawartości

Pomoc przy planowaniu kina domowego z soundbarem


tybek89

Recommended Posts

Witam wszystkich,

W przyszłym roku przenoszę się do nowego mieszkania a obecnie posiadam względnie nowy Soundbar Q80R 5.1.2 obsługujący dolby atmos. Zestaw był bez dodatkowych głośników. Planując rozmieszczenie elementów wyposażenia chciałbym poradzić się was o to, jak najlepiej dobrać sprzęt, aby uzskać efekt kina domowego w salonie 22 mkw. 

Czy najlepiej zakupić dwa głośniki Samsunga, które są jako opcjonalne do tego soundbara? Jest to model SWA-9000S. Czy aby dodatkowe głośniki były kompatybilne z soundbarem, mogę wybrać inne, posiadające dolby atmos? Jeżeli tak to jakie - czy aby spotęgować efekt dźwięku lepiej wybrać głośniki montowane w suficie podwieszanym, czy lepiej głośniki ścienne? Jakie modele możecie polecić?

Z góry wybaczcie brak wiedzy, będę wdzięczny za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Pomijając już kwestię samego Dolby Atmos, zakładając pozostawienie soundbara nie tylko w kwestii samej estetyki salonu (wcześniej posiadałem kolumny z amplitunerem), co możecie doradzić do dostawienia na głośniki tylne lub sufitowe? Tak, żeby mieć chociaż namiastkę kina domowego. Z soundbara akurat jestem bardzo zadowolony, ale chciałbym wzmocnić efekt do filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...