Skocz do zawartości

Kino domowe do zestawu stereo Canton Vento z Denon PMA-1510AE


VirtualKris

Recommended Posts

Witajcie, dużo czytam na forum, jednak im więcej czytam, tym mniej się orientuję w ogromie parametrów i zależności w sytemach audio. Mam wrażenie, że temat jest niewyczerpywalny.

Z tego też względu bardzo bym prosił bardziej doświadczonych forumowiczów o pomoc w skompletowaniu zestawu.

Mam pomieszczenie prostokątne 4,5 x 5,2 m (ok. 23 m.kw) z komodą po lewej stronie, całość pomieszczenia wykonana w boazerii, włącznie z sufitami i drewnianą podłogą. Za boazerią pustka 3 cm powietrza i dalej murowana ściana.

Obecnie posiadam kolumny frontowe Canton Vento 870.2 DC, centralny Vento 856, podstawkowe (jako surround tył) Vento 820 i dodatkowo do wykorzystania do Atmos lub jako boczne Canton Ergo 601 (4 szt.) + dodatkowo Subwoofer Canton Vento 850SC.

Mam też wzmacniacz Denon PMA-1510AE i do tej pory używałem Amplitunera Denon AVR-X4400h. Wzmacniacz pracował podpięty do amplitunera na frontowych wyjściach pre-out jako końcówka mocy w trybie direct. Amplituner sprzedałem z powodów innych, nie związanych z tematem audio i teraz stoję przed wyborem co dalej zakupić.

Do tej pory słuchałem muzyki z Tidala (HiFi) i Amazon Prime (Ultra HD) z uwagi na jakość nagrań, i na tych serwisach w dalszym ciągu mi zależy. To dlatego że słucham praktycznie każdego gatunku i trudno było by skompletować takie archiwum w domu. Słucham wszystkiego co spowoduje, że włosy na rękach się zjeżą lub ciało samo zacznie się bujać. Uwielbiam instrumental, który wprowadzi mnie w stan zamyślenia i muzykę epicką lub filmową która wyciśnie łzy. Po prostu kocham muzykę i jestem na nią podatny w każdym gatunku tak samo jak ssak na tlen.

Oglądam filmy z Netflixa i Amazon Prime w jakości 4K, jeśli tylko produkcja jest dostępna w tym formacie.

Chcę zacząć budować docelowy system, który pozwoli mi oglądać filmy z wykorzystaniem Atmosa lub rozbudowanego dźwięku dookólnego w KD, obsłuży 4K, oraz zadowoli moje ucho w stereo. Największy nacisk kładę na Stereo bo często słucham muzyki, natomiast KD to dla mnie 2 może 3 filmy w miesiącu. Dojrzałem już do tego aby stereo było puszczone ze wzmacniacza i w dalszej przyszłości planuję również wymienić wzmacniacz na lepszy.

Teraz stoję przed wyborem amplitunera, do którego będę mógł podłączyć wzmacniacz na fronty. Jest kilka możliwości mogę kupić wysoki "wszystkomający" model amplitunera, który będzie jednocześnie streamerem i DAC lub kupić tańszy model do tych kilku filmów miesięcznie i oddzielnie zainwestować w streamer i lepszy DAC (na razie nie wiem nawet jak to wszystko podłączyć).

Dysponuję aktualnie budżetem 6 000 zł ale co miesiąc dochodzi 1500. Nie boję się używanych lub powystawowych rozwiązań jeśli są o klasę lepsze od nowych w podobnej cenie. Ograniczeniem mogą być kolumny, których na razie nie planuję zmieniać (tzn. zmienię fronty na Canton Reference 7.2 lub 5.2 ale reszta pozostanie).

Pytanie do kolegów, którą drogą iść i w czym wybierać? Czy w ogóle sugerować się tym wzmacniaczem, który mam czy może jego też sprzedać i do kolumn zacząć budować coś zupełnie innego?

Mój Denon z Cantonami dla mnie w moim pomieszczeniu grał poprawnie aczkolwiek słuchałem przed zakupem tych kolumn na innym wzmacniaczu w sklepie w którym je kupiłem, i wiem że te kolumny potrafią znacznie więcej. Oczywiście tam też było inne źródło i przystosowane pomieszczenie.

Jeśli będą potrzebne ode mnie jakieś dodatkowe informacje to chętnie je uzupełnię.

Jeszcze dodam, że do kina domowego miałem podłączoną konsolę PS4, Tuner NC+ i telewizor 4K po eARC

Edytowano przez VirtualKris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kolumny zostawił a dokupił po prostu solidny amplituner.

Center i tyły masz równie dobre więc wypadało by aby był wydajny.

Słuchałeś na Denku. Podobało Ci się?

Jeśli tak to ponownie opcja X4700 jest dobra.

Chyba że zrezygnujesz z kompletnego 5.1.4 to wówczas możesz iść w NADa albo Arcama.

Tutaj pod kątem dzwieku będzie podobnie cieplej. Ale jednak wydajność większa.

Polecam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Kolumny masz w porządku więc nie ma sensu ich wymieniać. Potrzebujesz wydajnego amplitunera o cieplejszym charakterze brzmienia. 

Warto posłuchać NADa 758 V3 lub Arcam AVR10 ale tutaj cena idzie mocno do góry. 

Jeśli pasował Ci charakter brzmienia Denona 4400 to model 4700h także powinien przypaść Ci do gustu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Jeśli chodzi o pełne 5.1.4 to mogę zrezygnować i pozostać nawet na zwykłym 5.1. ale koniecznie z 4K

Jeśli chodzi o Denona to x4400h brzmiał poprawnie i myślę, podobnie jak Wy, że 4700h może być kolejnym wyborem.

Sprawa wygląda jednak tak, że ja nigdy nie posłuchałem innych wzmacniaczy czy amplitunerów niż te od Denona. Kiedy kupowałem moje Cantony, zapytano mnie co mam w domu, a ponieważ wtedy też miałem Denona, to pod Denonem miałem prezentację. Jednak u mnie ta marka zagościła jeszcze w ubiegłym dzisięcioleciu, kiedy moja wiedza i ucho były inne a zakup podyktowany był modą i tym co inni kupują a nie odsłuchem. Szczerze powiem, że nie mam pojęcia jak zagrałaby inna elektronika w domu bo nigdy jej nie posłuchałem. Co innego w aucie tam miałem już komplet Mark Lewinson a potem profesjonalnie montowany zestaw na Audisonie, Focalu i Alpine, ale car audio to inna bajka. Pamiętam że w aucie zawsze lubiłem kontrolowany szybki bas, nie zaciemniający utworu i dość szczegółową górę, jednak taka "nie syczącą".

Z tego też względu z chęcią rozważę cieplejsze brzmienie, moje pytanie tylko czy amplituner, będzie miał w Stereo tak duże znaczenie w barwie, jeśli kolumny będą podpięte do mojej końcówki mocy 1510? Czy może klasa tych amplitunerów jest już taka, że po zakupie mój obecny wzmacniacz nie będzie już wnosił nic więcej i wtedy kolejnym zakupem za kilka miesięcy będzie jego wymiana? I trzecie pytanie i ostatnie na tę chwilę, rozumiem, że przy moich budżetach nie ma sensu iść w dedykowane klocki DAC i streamer?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Model 4700 da Ci to samo brzmienie.

W takim razie moim zdaniem powinieneś sprawdzić podłączyć i pobawić się NAdem i Arcame z ich kalibracja :) Tu będzie coś!Ewentualnie mamy jeszcze na stanie Yamahe 2080. Ttoalnie inne brzmienie od Denona, ale może warto sprawdzić?

Najpierw bez końcówki / Integry Denona a później Z.

Zapraszam po wypozyczenie sprzetu do domu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...