Skocz do zawartości

Monitor audio bronze 6 jaki amplituner


Robertdirs

Recommended Posts

Witam wszystkich ,niedawno kupiłem zestaw głośników do kina domowego 5.1 do pokoju 17m2  Monitor audio bronze 6 +głośnik centralny + fx 2 +sub w10, oczywiście wszystko tej samej firmy nawet kolor  myślałem o Dali zensor 7, Klipsch ,ale ostatecznie padło na Monitory bronze 6 przekonał mnie  ładny wygląd , dobre opinie i bas refleks z przodu,oraz cena ,dźwięk jest szczegółowy ale jest malutki problem a mianowicie brakuje niskich tonów  wcześniej podłączyłem amplituner Denon AVR-X2600H to był kiepski pomysł mało mocy dławił się nie polecam,pomyślałem ze pójdę dalej i podłączyłem Denon AVR-X4500H no tu przyznam ze jest moc ale nadal brakuje mi niskich tonów '' rożne czary odprawiałem ''  kalibracja głośników,zmiana kabli,inny rozstaw głośników nawet dla testu pożyczyłem głośniki podłogowe Magnat ale  tez nie było rewelacji pomyślałem ze Denon to nie ta droga i moje pytanie jaki amplituner wybrać żeby uzyskać więcej niskich tonów  rozmyślam nad Marantz SR5015 DAB ale mam obawy bo razem współpracują z Denonem i nic to nie zmieni może Yamaha  nie wiem co wybrać proszę o pomoc, nadmienię ze głośniki muszą zostać tylko w grę wchodzi zmiana amplitunera.

bronze zestaw.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A co jeśli to nie jest wina amplitunera? :)

Wrzuć plan pokoju i rozmieszczenie kolumn. Zdjęcia też wrzuć bo może tu też mieć znaczenie akustyka.

Jak masz sub skalibrowany/ustawiony? Jak masz ustawione odcięcia po kalibracji?

Cieżko mi uwierzyć, że ten zestaw bedzie miał braki w niskich tonach.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuje za zainteresowanie, wiec do tematu kalibracja odcięcie po kalibracji sub 80hz  ,mam nadzieje ze dość zrozumiały zrobiłem plan pokoju,

glosniki.png

8 minut temu, Robertdirs napisał:

Na wstępie dziękuje za zainteresowanie, wiec do tematu kalibracja odcięcie po kalibracji sub 80hz  ,mam nadzieje ze dość zrozumiały zrobiłem plan pokoju,

glosniki.png

dodam ze subwoofer ma dość dobry bas ,ale głośniki mało dają niskich tonów  i tego mi brakuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub na amplitunerze miałem 80 hz teraz ustawiłem na 150 hz  a z tylu w subie  mam ustawione na max subwoofer działa dobrze  ,najbardziej mi zależy żeby to z głośników wydobywał się tez mocny bas, mi sie wydaje ze z basem w tych kolumnach już nie da się  nic zrobić już ustawiałem odcięcia na kolumnach ,equalizer na bas full jest lepiej nie wiem może za bardzo oczekuje od tych kolumn czy amplitunera a możne mam coś ze słuchem :) ,albo za bardzo się przyzwyczaiłem do dawnego wzmacniacza stereo Marantz PM450 wraz z kolumnami Magnat nigdy nie przekraczałem polowy skali tak nagłaśniało ,wiem ze amplituner tego nie odda obecnie w Denonie przekraczam 80 procent no to tyle co na byłym wzmacniaczu Marantz i w tedy  poziom głośności mam podobny, ale nie o głośność mi chodzi  bardziej jak pisałem brak mi basu w kolumnach tej soczystości.

Edytowano przez Robertdirs
bledny wpis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka jest dobrze daje rade ,chodzi mi o filmy (bas w filmach) obecnie jest ustawiony na ( multi ch stereo) bo tu mam jako taki bas, sprawdzałem resztę ustawien i jest jak bym słyszał głośniki" komputerowe logiech 5.1" ,dobrze ze mam subwoofer do głośników bo tak to by była całkowita lipa ,jeszcze kupiłem kable melodyki 2x4mm2 może coś zmieni ?czekam na przesyłkę, obecnie mam kable OEHLBACH 2x2,5 mm2 .

Tak się jednak zastanawiam może jednak zmiana głośników (choć bym wolał zostawić ) czy amplituner porostu chce uzyskać jak najbardziej mięsisty bas i jak najbardziej uzyskać efekty kina domowego 5.1 czyli to woool  ze jak w filmie przeleci helikopter to chce słyszeć silnik helikoptera a nie silnik dużego drona czytam tu i tam ze maja zestawy takie ze "zwala z nóg" podają jakie apli i kolumny później okazuje się inaczej ze to marketing lub już nie polecają bo zawsze coś a to się grzeje,za slaby itp.... ,to boli bo obecnie już wydałem na sprzęt ponad 8 tys zl i zadowolenie moje jest marne ,gdzieś wyczytałem ze do tych głośników co mam polecają Yamahę inni ze Marantz wiem ze każdy ma inny układ pomieszczenia rodzaj kolumn i nie ma jednolitych opinii na dany amplituner czy głośniki.

No nic pozostaje mi jeszcze pogrzebać w ustawieniach lub testować dalej inny amplituner lub kable  już mecze się 3 tygodnie jest lepiej ale nie to co chce uzyskać dodam ze chodzi o szczegółowość dźwięku wysokie i średnie tony to super polecam, ale już z niskimi tonami to już nie za bardzo tez na rożnych forach wyczytałem ze w innych markach np Klipsch R-820F brak średnich tonów,ale niskie i wysokie tony to super ale niezbyt nadają się  do muzyki choć są rożne opinie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netflix np:bitwa o los ageles,,code 8,

te filmy co podałem wyżej ustawiony ampli mam na multichannel stereo, trochę lepiej jest na auro-2d surround ale wtedy obcina mi tylne głośniki a resztę ustawień to jak bym słuchał na komputerowych logitech

np 28 minuta filmu inwazja bitwa o los Angeles sa wybuchy jest kiepsko  w ogóle cały film i wiele innych filmów także film jestem legenda,jumanji   np dość dobrze jest szybcy i wściekli ,6 underground

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam konsoli ,blu -ray także nie mam ,wszystko idzie przez telewizor i komputer.

podłączony mam do ampli gramofon technics i cd marantz cd 6005 ale tu nie narzekam jest dobrze

kable hdmi LifeGoods HDMI Kabel 2.0 Gold Plate ( High Speed Cable - 18GBPS - Full HD 1080p - 3D - 4K (60 Hz) nie wie czy ma to na rzeczy no ale pisze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość oglądam z  komputera netflix ,telewizja ,gry ,itp komputer  ma pol roku jest nowy jest na płycie Tomahawk b 450 max ,grafika MSI GeForce GTX 1660 Super GAMING X 6G, bo przez grafikę mam wpięty amplituner specjalnie kopiłem taki dość  mocny żeby filmy oglądać jak najlepszej rozdzielczości i jakości 

może jednak zmiana sprzętu na inny już sprawdzony przez innych użytkowników kolumny oraz ampli ? 

mam możliwość zwrócenia sprzętu do sklepu jeszcze przez 8 dni ale muszę coś kupić w zamian coś  sprawdzonego ale chyba z tym będzie ciężko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz chyba znam problem jak go rozwiązać rozmawiam z moim synem i doszedł do ciekawego rozwiązania a mianowicie dźwięk wychodzi z komputera ale podlaczylem do karty graficznej HDMI co daje obraz i dźwięk tak?! ale kabel HDMI nie przetworzy dźwięku 5.1 tylko stereo i dla tego u mnie najlepiej dźwięk idzie na muti chanel stereo  jak pisałem muzyka idzie dobrze  ale nie filmy idąc dalej ta droga muszę podłączyć wyjścia z komputera  5.1 osobno do amplitunera do Pre Out  tak myślę i będzie dobrze bo będę mógł w pełni wykorzystać kartę dźwiękową z komputera oraz w pełni wykorzystam ustawienia karty dźwiękowej i przypisze każdy kanał osobno wejścia w ampl lub optical kabel ale muszę kupić kartę z opicalem co o tym sadzisz?bo myślę ze tu tkwi problem za bardzo skupiłem się nad zmiana sprzętu" zapętliłem się " co sadzisz? jutro kupie kable jack - hinch

2002230377.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robertdirs napisał:

muszę podłączyć wyjścia z komputera  5.1 osobno do amplitunera do Pre Out

Pre Out w amplitunerze, to są wyjścia, a nie wejścia, więc nie podłączysz dźwięku 5.1 z kompa w sposób, jaki opisałeś.

Generalnie skup się kolego na lepszym źródle - bez urazy, ale g**no wlejesz, to i g**no wyjmiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla tego pytam jak to wszystko ogarnąć żeby to miało" ręce i nogi " oraz  5.1 z komputera  żeby oglądać netflixa z filmami ,lub inne filmy np cda w jak najlepszej jakości 

a no i faktycznie Pre out to wyjścia aj już się zaplatałem w tym wszystkim 

 

obecnie mam podłączony amplituner do karty graficznej kablem HDMI do gniazda 1 cbl/sat , a z gniazda  ARC do telewizora wiec jest dźwięk i obraz ale nie taki jaki oczekuje nie mogę nawet wykorzystać equalizera w karcie muzycznej ,wszystko co mogę obecnie ustawić to w amplitunerze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...