Skocz do zawartości

Monitor audio bronze 6 jaki amplituner


Robertdirs

Recommended Posts

Z kompem nie pomogę, nie używam do takich celów. Osobiście korzystam z MiBox'a. Lepiej i drożej, to inwestycja w Shield od NiVidii. 

widzę, że kolega @jar09 rozwinął trochę kwestię ustawień w kompie, więc w pierwszej kolejności skorzystaj z jego porady. 

Pierwsze co musisz zrobić, to uzyskać wielokanałowy dźwięk, a nie molestować się wynalazkami typu multichannel. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ustaw tak jak ci pokazałem i będzie dobrze. Ja tak mam od paru lat,sterowniki karty graficznej obsługują wszystkie najnowsze formaty dźwięku. All Playera sobie daruj bo jest kiepski a najlepiej odinstalować go bo potrafi namieszać w sterownikach

Edytowano przez jar09
Błąd ortograficzny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robertdirs napisał:

kolego jar09 zrobiłem tak  jak napisałeś i objaśniłeś  z Media player home cinema teraz to kolumny mi rozwala a efekty omg suuper dzieki

 

Nie ma sprawy. Cieszę się że pomogłem 👍

Dobrze jest jeszcze to ustawić tak obraz_2020-12-29_221802.thumb.png.9b4fdb5f8d6d774b244c31a597da6396.png

A jesli chodzi o Netflix to jak puścisz film wejdź w ustawienia tv dźwięku i zobacz czy masz Bitsteam czy pcm, musi być Bitstream

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk miałem tak samo ustawiony bynajmniej tyle sie zgadza :) , a jak twoim zdaniem moje obecne  połączenie monitor audio 6 z Denon AVR-X4500H czy to dobre połączenie testuje 3 tygodnie i kiepsko było ale po dzisiejszych ustawieniach jest coraz lepiej może warto coś tu zmienić ?  np na Maranz SR5015 bo mam możliwość wymiany ;

nawet nie wiem czy wykorzystam możliwości Denona  a był dość drogi a Maranz jest tańszy i tez ludzie chwalą  a różnicę sklep mi zwróci 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ponoć się znają  i dla tego tutaj jestem , zabrzmi to grubiańsko ale może i sprzęt spoko i drogi ale co z tego jak sie mecze z nim już prawie 3 tydzień  miałem prędzej Denona x2600 to oddałem i kopiłem obecny x 4500 i powiem jest lepiej ale w pewnych momentach moje  komputerowe Logitech X-530 mocniej grały i lepszy bas niż ten cały sprzęt  wart o wiele więcej , już myślałem oddać sprzęt do sklepu i kupić soundbara jbl na pewno by lepiej zabrzmiał ,  ale po dzisiejszych ustawieniach jest o wiele lepiej dam jeszcze szanse , czasem mam takie wrażenie ze to wszystko napędza marketing idziesz na odsłuch do sklepu gdzie pomieszczenie jest specjalnie przyszykowane akustycznie kupujesz sprzęt  a w domu  rozczarowanie gdzie ta akustyka ,gdzie te basy ?, może  za dożo wymagam od takiego sprzętu? za ampli dałem prawie 5 tys a za kolumny zestaw ponad 4 tys być może w tej cenie i klasie to bardzo kiepska klasa sprzętu?  i teraz wracając z zażaleniem do sklepu powiedzą ze trzeba więcej dołożyć pieniędzy bo to slaby sprzęt  , tak być może założyli odgórnie specjaliści od marketingu i sprzedaży nie wiem co myśleć już jestem zmęczony wiec może warto oddać i kupić coś tańszego i prawdopodobnie nie będzie różnicy w nagłośnieniu pomiędzy tym za 9 tysięcy i tym za 2-3 tysiące  i zaoszczędzę pieniądze ,no ale jeszcze dam szanse jak wcześniej pisałem  może jakimś cudem uzyskam lepszy dźwięk i soczystość basów bo juz jak podłączyć komputer do amplitunera to nie wspomnę żeby wykorzystać kartę dźwiękową z lepszym equalizerem i  sceneria dźwięku.

przepraszam jeżeli kogoś uraziłem z branży handlowej nic złego nie miałem na myśli,  ale nie wiem co o tym myśleć wydałem kupę kasy myślałem ze będzie super sprzęt do kina domowego a tu rozczarowanie ,dobranoc wszystkim idę spać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cały czas proszę o pomoc, już siedzę tyle godzin i nikt nie wytłumaczył jak mam podłączyć komputer (kartę muzyczna)do ampli szakalem po sieci jeden pisze tak drugi siak , trafną pomocą przysłużył się jar09 co bardzo dziękuje !!! 👍 konkretnie przedstawił jak zrobić  i ustawić  jest o wiele  lepiej jeżeli chodzi o filmy odtwarzane przez Media player home cinema nawet filmy te zlej jakości musiałem ściągać basy bo dudniło ,a teraz netflix i np cda gdzie basy mam na fuull, equalizer tez podciaglem na maxna tyle ile było to możliwe  no i jakoś to idzie czasami lepiej czasami gorzej to zależy od jakości filmu ale nie ma jakiegoś szału tu chodzi o basy .

no i dodam także (Stolarz)👍 ze tez była pomocna wskazówka chodzi o odcięcia na głośnikach i subie może kroczek po kroczku coś z tego będzie.  

dobra idę spać bo już mi się obraz" rozmazuje w oczach" dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jako źródło mam Pc i Netflix i jest dobrze chociaż sprzęt mam z niższej półki(Onkyo tx-nr696),mi też się wydaje że coś jest źle ustwione,może jak kolega tak walczy z amplitunerem to coś w ustawieniach pokrecił,ja bym spróbował zrobić reset amplitunera i zrobiłbym kalibrację od nowa krok po kroku według instrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jar09 napisał:

ja bym spróbował zrobić reset amplitunera i zrobiłbym kalibrację od nowa krok po kroku według instrukcji

i od tego ponownie powinien zacząć. Inną sprawą jest, że CDA to nie jest żaden wyznacznik jakości ścieżki dźwiękowej - są tam w ogóle materiały z wielokanałową ścieżką? Pytam serio, sam nie używam. Generalnie kolego @Robertdirs przytoczę Ci jeszcze raz prawdę starą jak świat

11 godzin temu, Markcox napisał:

g**no wlejesz, to i g**no wyjmiesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,przeczytałem wasze wpisy(posty) za co dziękuje  no i faktycznie być może jeszcze raz muszę zrobić kalibracje i faktycznie filmy z cda to nie jest żaden wyznacznik może napisze co oczekuje na pewno nie łubu dubu :)

1 sprawa -chce  soczystego basu nie męczącego i oczywiście wypływającego z głośników przy średnio ustawionym dźwięku około  po niżej  40 % mocy amplitunera ,mam tak ze jest bas i to pokaźny ale jak przekroczę 65-70 % mocy ampli  ale przy długim  oglądaniu filmu w nocy bardzo drażni i jest głośno, być możne nie da rady tak uzyskać żeby zachować basy przy niższym ustawieniu głośności porostu basy mi zanikają jak jest mala głośność i wtedy nadrabia tylko subwoofer.  

2-chcialbym  podłączyć ampli do karty muzycznej bo mam wtedy duże pole manewru chodzi o equalizer,większa opcja scenerii w tedy mogę obniżyć dźwięk przynajmniej założyłem taka teorie

3-lub wszystko oddać do sklepu i kupić inny zestaw ?  choć wole tego uniknąć

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, że "basem" w kinie zajmuje się właśnie sub i dedykowana dla niego ścieżka LFE, kolumny z reguły są cięte. Chcesz więcej basu przy cichym słuchaniu, to spróbuj po prostu podgłośnić sub'a. Możesz jeszcze pójść "pod prąd" i ściąć wszystkie kolumny poza frontami (fronty ustaw na "large"), może wtedy znajdziesz to, czego szukasz. 

Osobiście nie widziałbym potrzeby w gmeraniu w jakichś equalizerach w kompie. Zestaw do kina jest na prawdę spoko. Możesz ew. pomyśleć o mocniejszym subie, z większym przetwornikiem, a najlepiej o takich dwóch ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny masz cięte za wysoko, więc nie dziw się, że masz wrażenie grania kolumn średnimi i wysokimi. Pozmieniaj to wszystko na max 80Hz. LPF dla LFE ustaw 120Hz i sprawdź wtedy.

Nie znam menu Denona, ale gdyby jeszcze Ci brakowało niskich z samych kolumn, to frontów nie tnij w ogóle  - niech grają pełnym pasmem.

Ale przede wszystkim zacznij od ponownego przeprowadzenia kalibracji, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej robiłem kalibracje ale teraz to juz po tych moich kombinacjach muszę jeszcze raz przeprowadzić kalibracje ,juz  ustawiłem jak zalecałeś jest ok ale jednak brakuje niskich tonów we frontowych głośnikach wiec niech graja pełnym pasmem jest lepiej

.

Eco już ustawiłem na OFF

Jest coraz lepiej, hmmm wiec co sadzicie może jednak nie potrzebnie kupowałem taki drogi ampli może bym miał to samo na Denonie x2600 i tańszy o polowe.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zamówiłem na test Marantz 5015 zawsze mogę do 30 dni oddać, wiec będę miał jakiś może punkt odniesienia podobne konstrukcje ale inne barwy dźwięku i się okaże co  z tego wniknie  jeszcze chciałem Yamahę do testu ale nic ciekawego nie mieli . Jeszce się odezwę niebawem ,wiec dziękuje wszystkim za pomoc 👍 i do usłyszenia jeszcze wam potruje trochę 😄.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...