Skocz do zawartości

Monitor audio bronze 6 jaki amplituner


Robertdirs

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 zawsze miałem sprzęty Maranza z lat 80 i były kozackie moc i dźwięk stereo bajka teraz mi został , Maranz cd6005 super działa zobaczymy co wniesie mi do domu Maranz SR5015 jaki będzie  dźwięk?   co do Onkyo to nie wiem coś mnie nie przekonuje a choć bym chciał to nie ma w sklepie nic ciekawego.To ja uciekam i do usłyszenia niebawem. Pochwale się jaki do niedawna sprzęt  stereo milem 🙂 no niestety sprzedałem na rzecz nowszego apli i kolumn .

20201129_205641.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robertdirs zaproś kolegę z konsolą i jakimś filmem z efektami, skalibruj/skonfiguruj poprawnie system (pomożemy :>>).
Dopiero potem podejmuj decyzje o wymianie czegokolwiek.
Istnieje też prawdopodobieństwo, że może po prostu nie wiesz jak mają brzmieć niskie tony w filmach (porównywanie takiego sprzętu jak masz do tego zestawu Logitecha albo soundbara to tak jakbyś porównał whisky Connemara do jakiegoś Golden Locha z Biedronki :>>>).

I tak jak pisałem. DynamicEQ potestuj:

Set “Dynamic EQ” in the menu to “On”. This setting corrects the frequency characteristics to allow you to enjoy clear sound without the bass being lost even during playback at a lower volume level

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  wszystkich już zrobilem kalibracje oraz test Marantz 5015 podobnie zrobilem na Denonie x4500 , bez subwoofera tylko kolumny ,wniosek   :

Denon

- nie uzyskałem jednak zadowalającego niskiego tonu

-poniżej 40 % głośności zanikają tony niskie

- wysoka cena

+więcej ustawień

 

Marantz

-mniej ustawień

+jest słyszalny niski ton

+ poniżej 40 % głośności jest słyszalny ton niski nawet na dobrym poziomie👍 

+ niższa cena

wiec Maranz sr 5015 zostaje jest to co chciałem uzyskać a to najważniejsze.

Dziękuje wszystkim za pomoc .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcięcia prędzej miałem 80hz na kolumnach bylo powiedzmy ok, ale  obecnie teraz mam ustawione na  pełny zakres jakoś  lepiej uzyskuje dźwięk  a sub 120 hz   jeszcze będę dalej testował muszę mieć troszkę więcej czasu

tak czy siak mam już niskie tony i nie muszę jakoś specjalnie suba uruchamiać ale jak załączę to kosmos i oto chodziło mam większe " pole manewru "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jak bym śmiał hiiiiii , z tym soundbarem czy logitechami chodziło mi o basy ze lepiej uzyskałem niskie dźwięki ,  oj ojtam  poniosło mnie bo tyle kasy wydałem a tu nie to co się spodziewałem i te ustawienia i kombinacje masakra  żeby uzyskać niski w kolumnach , a np Maranz pyk pyk  1h i gotowe jest to co chciałem .Niby Maranz i Denon razem współpracują i miałem obawy ze to będzie to samo ale jednak jest inaczej czyli jak dla mnie na plus dla Maranza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ale idąc ta droga myślałem  ze bynajmniej zbliżę sie do tego niskiego dźwięku jaki wychodzi z logitechow , mam 2 wielkie kolumny po 150 wat a tu zdziwienie basy marniutkie nawet zrobilem test załączyłem logitechy i  osobno duże kolumny ,to logitechy  lepiej oddawały basy  niż takie wielkie kolumny, teraz obecnie z ampli Maranza to bym zagłuszył logitechy 100 razy już nie wspomnę o jakości dźwięku,no ale cały czas o niskie tony mi chodziło i to uzyskałem wiec Denon w odstawkę poszedł i jeszcze odzyskałem cześć kasy  bagatela  1500 zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że pasuje bardziej czy nie, tylko coś ewidentnie miałeś pochrzanione w ustawieniach. 

Posiadam Denona x4500H i zestaw MA Bronze taki sam jak Twoj i sam rok temu zakładałem wątek bo u mnie było aż za dużo basu. Bronze 6 to kolumny które grają bardzo mocnym basem więc nie ma opcji by to nie grało jak trzeba. Przeglądając pobieżnie wątek to wcale mnie nie dziwi jak tam multichanell stereo czy jakieś wodotryski z PC etc. było odpalane ;) 

Widocznie w Marantzu wstrzeliłeś się w ustawienia, skoro ma ich mniej jak twierdzisz, w każdym razie ważne że gra jak chciałeś i jesteś zadowolony powodzenia i radochy ze sprzętu.

Do testów suba/basu w kinie polecam scenę z Interstellar (lądowanie na wodzie), ale porządne źródło i preset w AVR, nie jakieś .avi z PCta w multichannel  stereo ;) Marszczy czoło, wątrobę i przestawia meble.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec kalibracje robiłem 4 razy w Denonie x4500H prawie 3 tygodnie "walki " ustawiałem także ręcznie oraz przy pomocy  kolegów na tym forum było lepiej uzyskałem niskie tony ale bez rewelacji, gdzieś znalazłem jakieś wpisy ze użytkownicy  Denona nie  pamiętam czy ten sam model ale tez mieli podobne problemy i nikt nie odpowiedział konkretnie co z tym zrobić? Nie wiem możne jakaś seria wyszła wadliwa bynajmniej podmieniłem na model Mranza i od razu po  1 kalibracji super uzyskałem niskie tony teraz to nawet subwoofera rzadko używam , ale po Twoim wpisie "Anubarak " zresetowałem Maranza do ustawień fabrycznych i jeszcze raz przeprowadziłem  kalibracje i tak samo bez problemu uzyskałem podobny wirnik  końcowy  czyli bardzo dobry , wiec mało prawdo podobne ze wstrzeliłem się w ustawienia,  nie wiem co o tym sadzić?

No nic bynajmniej koniec końców  Denona oddałem do sklepu niech ktoś inny walczy ,obecnie uzyskałem to co chciałem i  jest git 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...