Skocz do zawartości

Startowy zestaw do nietypowego pokoju.


Mike N.

Recommended Posts

Cześć, 
przeczytałem już dziesiątki wątków i mam wsteny obraz, ale nauczyliście mnie też, że każdy zestaw trzeba uszyć pod pomieszczenie.

Pomieszczenie ma 20m2 w układzie 4x5, ale:

1. W części pomieszczenia są schody, które tworzę podcień/wnękę na TV. Zobaczycie na zdjęciu.
2. Głośniki mają być małe,  w miarę możliwości białe. Nie mam miejsca na normalny set.
3. Nie mam możliwości przeniesienia TV, więc to odpada. Dwa fronty i center będzie we wnęce pod schodami. Sub też w rogu. Tylne - u góry za kanapą na około 1,8m wysokościi. Mam już wyprowadzone okablowanie pod nie.

Dotychczas posiadam zestaw Jamo 2.1 (A 402 + Sub + DMR)

Użytkowanie: muzyka 70%, KD 30%.. Z uwagi na małe dziecko front musi dobrze nagłaśniać dialogi nawet przy niskiej głośności (czytałem, że ktoś na forum miał z tym problem, więc zaznaczam).
Muzyka: - głownie radio internetowe (RMF Classic, Chili  i Spotify/Tidal). Sama muzyka - od klasyki i filmu, poprzez rock, soul. W sumie od Diany Krall poprzez Korteza aż po Nirvanę, Red Hot i Offspring. bardzo ważna stabilność utrzymania połączenia przez net. Teraz korzystam z jakiegoś małego głośniczka w kuchni z iPhonem i radiem internetowym i szczególnie na Classic bardzo rwie. Na Spotify czy innej stacji działa płynnie.

Z filmów - C+ oraz Netflix. Oczywiście sport namiętnie, ale to kwestia mniej istotna dla dźwięku.

Ważna rzecz - ampli musi posiadać min. dwie strefy, aby właśnie jadalnię zasilić niezależną parą głośników. Kuchnia i jadalnia jest obok i często to tam koncentruje sie życie. Podłączenie samej jadalni lub całego zestawu z muzyką oznacza, że będzie to grało przez 90% w ciągu dnia.
Chętnie od razu proszę o sugestie na dwa dodatkowe głośniki do jadalni. Obecnie mam dodatkowe Jamo A410 i moge je wykorzystać
 

Ku czemu się skłaniam?

Głośniki:

1. Polk TL1700 lub TL1600 ew. TL2600. Pierwsze znalazałem za około 1300zł więc cena super.

2. Klipsch Reference Theater Pack - tu używki

3. Canton Movie

4. Elac Cinema

5. Magnat cinemotion 510

 

Ampli:

1. Denon x1600h

2. Denon x2500h

3. Denon x2600h

4. Yamaha RX-V685

5. Yamaha RX-V585

 

TV już mam - LG 65CX OLED z Atmos. To ważne przy ew. rozbudowie. Chętnie wiec ampli z Dolby Atmos Height Virtualizer.

 

Budżet - przyjmijmy 3-4k, ale nie jestem tu mocno ograniczony i mogę się nagiąć jak będzie to rozsądne. Tylko bez przesady proszę.

Jestem laikiem, przepraszam za błędy i ew. niejasności.

P.S. przepraszam za bałagan na fotce, ale młody kable powyciągał i zabawki poustawiał... ;)

 

002.png

001.png

003.jpg

Edytowano przez Mike N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że wybierasz kino domowe skoro w większości czasu będziesz słuchał muzyki, ale to twój wybór. Piszę to dlatego że głośniki które wybrałeś to typowe rozwiązania do małego kina i gra to przyzwoicie zaznaczam w kinie tylko w zestawie z subwooferem, bez niego niema to sensu i brzmienia. Jeśli miałbym słuchać na amplitunerze kina muzyki to wybierałbym typowe monitory, które grają znacznie lepiej np. Heco Aurora 300, Pylon Pearl Monitor i wiele innych. Co do samych amplitunerów to połowy z nich już nie kupisz bo są nieprodukowane chyba że szukasz używek (Denon x2500h, Denon x2600h z Yamahą również będzie problem z dostępnością). Obecnie produkowane będą Yamaha RX-V4A, Yamaha RX-V6A, Denon AVR-X2700H DAB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Heco i Pylon są dość duże, a mnie zależy na mniejszych.

Ampli - RX-V4A to 5.1 co wyłącza chyba drugą strefę na dwa kolejne głośniki. V6A byłby ok, ale jest droższy. x2500h czy x2600h jeszcze są w ofertach. x2700h jak najbardziej też wchodzi w grę, choć chyba najdroższy z wymienionych.

Wybrałem kino, bo jednak trochę oglądam i bez suba sobie nie wyobrażam zestawu. Chyba wszystkie wymienione przez mnie mają suba.

Jeżeli macie pomysł na inną konfigurację pod te wymagania to jestem otwarty. Trzyma mnie wielkość głośników i rozmiary pokoju. No i budżet, ale z rozsądnym nagieciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, aby je zamontować je pod TV - do krawędzi TV jest 25cm, lub nad TV. Ewentualnie lewa nad TV a prawa obok. Obecnie 2x Jamo stoją pod TV.
Jak na wizualizacji czyli obok TV tylko jeśli będą wąskie (cudem).

 

Jeszcze przyszło mi do głowy, że pewnie będę chciał dołożyć jakiś odtwarzacz CD, bo części moich płyt nie znajdę na Spotify czy Tidal... :/ Dlatego mnie do tej pory to moje stare Jamo trzymało.

Edytowano przez Mike N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś mi znaleźć z tego w przyzwoitej cenie. Tannoy widzę SFX i późniejsze TFX. Arena niestety dość drogo. KEF i Dali też wchodzą w budżety 4k.

Znalazłem jeszcze Quadral Aluma, ale na forum tylko 2 czy 3 wątki z nimi i w sumie brak opinii, a w necie skrajne.

Doszukałem jeszcze Heco Ambient 5.1, ale chyba nie ma białych. Teufel Ultima 20 lub Consono 35.

Zdecydowanie wolę nagiąć trochę budżet niż kupić zestaw za 4k, z którego nie będę zadowolony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem jescze, że może kupić Polk TL1600 lub coś z ww. oraz dwa dobre fronty pod stereo. Wówczas dwa fronty bylyby w salonie jako główne do muzyki i fronty od KD. Tył i sub do KD z Polk. Dwa pozostałe Polk do jadalni na drugą strefę. Co sądzicie? 

Z racji konieczności dołożenia cd jestem otwarty na inne konfigueacje ceniąc Wasze doświadczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najpierw wypożyczyć ten soundbar i sprawdzić jak będzie. Z tego co się orientuje w rozchodzeniu się fal dźwiękowych , to obojętnie gdzie go umieścisz, czy pod TV, czy nad odbić będziesz miał od cholery. O 5.1 zapomnij , o stereo też , przy tak wąskim rozstawie kolumn ze stereofonii , sceny nici. W jakiej odległości masz punkt odsłuchowy od TV ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

Polecam najpierw wypożyczyć ten soundbar i sprawdzić jak będzie. Z tego co się orientuje w rozchodzeniu się fal dźwiękowych , to obojętnie gdzie go umieścisz, czy pod TV, czy nad odbić będziesz miał od cholery. O 5.1 zapomnij , o stereo też , przy tak wąskim rozstawie kolumn ze stereofonii , sceny nici. W jakiej odległości masz punkt odsłuchowy od TV ? 

Jakieś 3m, może 3.5. Tv ma 65",wiec rozstaw między frontami może być nawet 2m na dole i jakieś 1.2 do 1.5m nad TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home bez urazy dla autora tematu ale obstawiam, że to nowe wspaniałe budownictwo. Tak wygląda większość projektów obecnie. TV upchany gdzieś w kąt, bardzo często obok zabytkowych rozwiązań jak kominek. Salony są projektowane maksymalnie pod TV ewentualnie pod jakiegoś soundbara ale już nawet suba nie ma gdzie wsadzić. Co ciekawe, taka sama tendencja przy normalnych projektach gdzie salon ma 40m2 jak również przy tych małych gdzie ów pomieszczenie ma około 30m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

Zadam niezręczne pytanie.

Czemu system audio wizualny został zapchany do kąta? W domu lub mieszkaniu dwupoziomowym nie ma możliwości postawienia inaczej systemu?

 

 

Nie ma. Vis a vis jest najdluzsza ściana z kanapą. Ze względów komunikacyjnych dwie pozostałe ściany odpadają. Góra to częsc sypialniana ze skosami. Jeszcze gorzej. 

 

Obecne stereo ustawiłem tymczasowo, bo motowalem tv i już wiedziałem, że będę zmieniał zestaw. 

Edytowano przez Mike N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę jeszcze jedno rozwiązanie. Zabudowanie wnęki pod schodami. Możesz sobie zrobić tam "punk zrzutu", gdzie rodzina będzie trzymała różne różności a TV postawić na szafce przed schodami, obok której będzie miejsce na kolumny. Generalnie niewiele tracisz a kto wie czy bys nie zyskał na takim rozwiązaniu. 

A swoją drogą wyjątkowo zgadzam się z kolegą @lolekdrugi, że dzisiejsze projekty domów są bardzo dziwne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...