Skocz do zawartości

Startowy zestaw do nietypowego pokoju.


Mike N.

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No to szkoda. Mając dom nie móc mieć sprzetu :/

Wielka strata :/

Piotr

Mieszkanie.

Stałe zabudowanie wnęki nie wchodzi w grę ze względu na komunikację. Mogę zlicowac w miarę ze schodami wyciągając tv i głośniki niemniej dalej muszą być małe. Chętnie powieszę je w okolicach tv lub nad tv lub postawie na półce pod tv obok amplituner 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głowie chodzi mi jeszcze Sonus Faber PRINCIPIA 1 lub Chameleon jako 2 fronty. Ustawione na podłodze (!) ale liczę, że skośna konstrukcja pomoże w emisji dźwięku. Czytałem recenzje i re głośniki wiele wybaczają. 

Pozostanie mi dokupić Center, sub i 2 satelity białe. Jakies propozycje lub opinie? 

Znalazlem też soundbary pasywne 3.0 jako opcje. Chyba Monitor Audio lepszy niż Klipsch do moich oczekiwań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Przy niewłaściwym położeniu kolumn, czy też wyborze naściennych to na prawde Pure Direct nie jest tutaj problemem. Nie tym powinieneś się martwić.

Piotr

Czy masz doświadczenie z Sonus Faber Principia? Przez ich kształt na jakiej wysokości powinny stać? Trapez kieruje głośniki ku górze. 

Rozważam przeorganizowanie tego tak, aby wszedł mi center i 2x Principia 1. Do tego dwa monitory z tyłu (być może Polk OVM3) i sub. Ew zestaw sub i 2 monitory, które pójdą na tył. Co sądzisz? 

Edytowano przez Mike N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, RLC napisał:

No dobra a czy TV musi być w tej wnęce może małe przemeblowanie 😉 

kolor czerwony narożnik   kolor zielony TV 

 

001.png.37eb4da4a62a877bbdc3f6d176444714~2.png

Tak ustawiając jak piszesz, to mam narożnik na wejściu do pokoju i w ciągu komunikacyjnym. Tak - musi tam być. Mogę go jedynie wysunąć i ewentualnie zlicowac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mike N. napisał:

Czy masz doświadczenie z Sonus Faber Principia? Przez ich kształt na jakiej wysokości powinny stać? Trapez kieruje głośniki ku górze. 

Rozważam przeorganizowanie tego tak, aby wszedł mi center i 2x Principia 1. Do tego dwa monitory z tyłu (być może Polk OVM3) i sub. Ew zestaw sub i 2 monitory, które pójdą na tył. Co sądzisz? 

Aby kopułka była na wysokości uszu albo delikatnie niżej.

Tutaj pochylony kształt nie oznacza że oś głośnika musi w ciebie "celowac"

W ten sposób producent zrównał poszczególne częstotliwości ze sobą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda wymiar tych stx? 140mm szerokości w podstawie czy obudowie? Jak one tolerują bliskość ściany bocznej?

https://www.q21.pl/stx-electrino-200.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Ewentualnie Jamo A407 mają wysokie i wąskie podłogówki i do tego ustawialne. Mam A402 i sub z tej serii.

lub Taga Slim https://www.q21.pl/taga-harmony-platinum-f-60-sl.html

Znacie jeszcze jakieś wąskie podłogowe?

część powyższego w @Q21

Edytowano przez Mike N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 11:27, seba3002 napisał:

dzisiejsze projekty domów są bardzo dziwne. 

To prawda, moj jest dobrym przykladem - TV wciesniete miedzy sciane a kominek - ale coz - tak to jak zawierzyc projektantom wnetrz samemu nie posiadajac elementarnej wiedzy i rozstawieniu stereo/KD. A wystarczylo zrobic krociutki research...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to mieszkanie na wtórnym i ostatnią rzeczą przy zakupie było ustawienie kina. Nawet wtedy nie miałem dobrego TV i nie rozważałem. Teraz chyba więcej czasu i są dylematy.

 

Wpadłem jeszcze na  Cornered Audio https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2819-cornered-audio-c3-c4-c5-c6 ktoś, coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie kolumny już mam. Focal Dome 5.1 lub Polk TL1700. Zostaną te, które lepiej zagrają i będe  w stanie lepiej ustawić. Skrajnie wyciągnę TV i zlicuję ze schodami i nie będe miał już przeszkd w scenie.

Dobieram do tego ampli. W grze pozostają X1600h, X2600h i X2700h. Marantze jednak chyba za drogo.

Koniecznie zależy mi na 2 strefach i przełączniku A/B na głośniki. Seria 950/960 tego nie ma, a ja na pewno będę słuchał w dwóch strefach jednocześnie lub zamiennie. Prześledziełm instrukcje i wynika mi, że w seriach x powinno to pójść gładko.

Czy są jakieś firmy z Wawy lub okolic, gdzie moge posłuchać tych ampli lub wypożyczyć? jakieś oferty zakupu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie wiem jak w Wawie ale raczej nie ma.

Teraz są takie braki z amplitunerami że co dojedzie dostawa to idzie już do klienta.

Nie ma na to ilości aby coś wylądowało na półce.

2 Strefa działa płynnie.

Piotr

 

OK. A czy mogę prosić o ofertę na prv? Chyba najbliżej mi do x2700h lub x1600h. Chętnie wysłucham doradztwa w tym zakresie. Od razu poproszę o przewody do dwóch frontów i centralnego oraz ew. Suba, jesli nie przyjdzie mi w zestawie. Zamówiłem Focal Dome i Polk TL1700 - jedno zostanie. Do tyłów już mam połozone.

 

Edytowano przez Mike N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...