Skocz do zawartości

Onkyo a-9150


sylwan1976

Recommended Posts

Witam mam od 3 lat wzmacniacz onkyo a 9030 i chciałbym zmienić na coś innego brałem pod uwagę model 9150 czy ktoś słuchał obu tych wzmacniaczy i czy ma porównanie co do jakości dzwięku? Szukam coś od dłuższego czasu i jak narazie nie natrafiłem na nic godnego 9030 mimo że jest to wzmacniacz ze średniej półki cenowej to jak dla mnie gra bardzo dobrze kupiłem ostatnio a-9070 i moim zdaniem ten wzmak to kupa jedna wielka nie umywa się dźwiękiem do 9030 pod żadnym kątem a kosztował 3 razy tyle próbowałem też yamahe ax-890 niby wzmak porządnie wykonany ale dźwięk nie w moim guście zupełnie za miękki i jakis taki rozlazły biorę też pod uwagę cambridge audio cxa 60 lub 80 ale nigdy nie słuchałem tej firmy i nie wiem czego się spodziewać choć jak słucham na you tubie to gra to niby pięknie choć wolałbym cos z onkyo bo pasuje mi ten dźwięk oprucz oczywiście 9070 bo ten wzmak to nieporozumienie całkowie jeśli ktoś słuchal a-9150 to proszę o opinie i wypowiedzenie się z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, sprzedałem, nie polecam. Jako przedwzmacniacz OK, jako integra to chyba tyko do kuchni, mocy żadnej, im głośniej tym gorzej, mało wydajny układ zasilania. Dużo przechwałek o bebechach ale niestety to tylko przechwałki.

U mnie pracował jako przedwzmacniacz na wyjściu końcówka CA, próbowałem również w kombinacji Bi-ampling, nic nie chciało pasować , z samą końcówką jako tako. DAC raczej przeciętny, dużo wejść, może selektor skopany. Wejścia analogowe poprawne, wejście gramofonowe miało być szałowe a tu lipa zwłaszcza dla wkładek MC, wysoka impedancja wejściowa.

Zachciało mi się nowości a tu słabo. Nie polecam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Różnica będzie niewielka i w mojej ocenie nie ma sensu inwestować w model 9150. Jeśli chciałbyś dobrać wzmacniacz do Klipsch to polecam posłuchać NAD C326BEE lub 356bee jeśli tylko budżet na to pozwoli. Oba wzmacniacze po muzykalnej stronie, wyższy model zapewni lepszą dynamikę oraz szczegółowość. 326bee jest bardziej nasycony, ma bliższą średnicę oraz spokojniejszą górę pasma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nad 338/368, Teac

Jeżeli dobrze pamiętam kolumny Klipsch to granie efektowne bardziej pod kino niech mnie ktoś poprawi mogę się mylić? Może lepiej je  wymieć na coś bardziej szczegółowego?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sylwan1976 napisał:

Tak lubię detaliczne granie z szybkim punktowym basem nienawidzę tych ciepło grających wzmacniaczy z rozwlekłym basem i mało szczegółową górą

To Pioneer A70 używany chodzą od 2000zł🤔Bardzo dobry wzmak sam miałem onkyo A9050. Ale zamieniłem na pioneer A70. Gra świetnie w swojej cenie. Twardo szybko z detalem.

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsche wcale nie są pod kino moim zdaniem do stereo sa idealne jak w moim guście oczywiście potrafią mieć potężny bas i bardzo dobrą szczegółową górę tak jak lubię choć to wszystko też od wzmacniacza zależy i od todzaju muzyki a co powiecie o cambridge audio cxa 60 i 80? Chodzi mi ten model po głowie juz od bardzo dawna przepatrzyłem wszystkie filmiki na you tube i ten dźwięk jest mi chyba najbardziej bliski o ile w ogóle przez internet można cokolwiek usłyszeć bo wiem że odsłuchy przez neta nie istnieją czy ktoś ma któryś z tych modeli i może się wypowiedzieć na ten temat i czy ten dźwięk ma coś wspólnego z dźwiękiem onkyo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...