Skocz do zawartości

poprawa jakości dźwięku z TV


stasiakp

Recommended Posts

Witam!

Panowie postarzałem się z moim Marantz PM17 i czas na nowe źródła dźwięku ale taka sytuacja miałem podłączony tv sony 65xe9005(Tidal i inne) analogowo przez wyjście av słuchawkowe i wydawało mi się ok ale wiadomo ciągle czegoś szukamy i chcemy poprawy. Dostałem propozycję zakupu CA DacMagic100 i podłączenie go przez wyjście optyczne tv. Pierwsze połączenie kabelkiem marketowym za 15,99zł a drugie połączenie to dobrej jakości kabel optyczny Qed do CA DacMagic100 i dalej RCA dobrej jakości np TaraLabs lub Furutech do PM17.Podłączyłem do testu line 1 CA który pokazuje podejście sygnału 48 a line 2 moje dawne podłączenie i trochę jestem zawiedziony bo różnicy prawie żadnej! W związku z tym zostawiając Tv i wzmacniacz czy radzicie testować inne przetworniki czy może jakieś inne rozwiązania? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 CA dac magic 100, nie jest tak dobry jak niektórzy zachwalają. TV to też nie jest najlepsze źródło do słuchania muzyki. 

Jeżeli nowy, to wypożycz coś z projekt nostromo. Możesz zwrócić w terminie 14 dni od daty zakupu.

https://nostromo.audio/pl/

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA DAC Magic 100 w swojej kategorii cenowej to dobry sprzęt, a dokładając do niego zasilacz liniowy może być jeszcze lepszy. 

W Twoim przypadku problemem może być źródło. TV niestety nigdy nie będzie dobrym źródłem. Mam u siebie LG OLED i robiłem testy wykorzystując różne przetworniki łącznie z moim Lampizatorem. Muszę powiedzieć, że różnica względem Fiio D03k, a Lampizatorem nie była jakaś ogromna i nie widziałbym sensu inwestowania w wysokiej klasy DACa do TV. 

Podłącz jeszcze z czystej ciekawości komputer kablem USB do CA DAC Magic 100 i porównaj jakość brzmienia z Tidala z TV i komputera. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...