Skocz do zawartości

Wzmacniacz do ELAC Debut Ref. DBR62


Dzik

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem głośniki ELAC Debut Reference DBR62 za przystępną cenę, a co za tym idzie chcę do nich dobrać odpowiedni wzmacniacz. DBR62 to głośniki raczej cieplejsze, bardzo zbalansowane (dla niektórych nawet zbyt zbalansowane), nieco wycofane. Stoją w niedużym pomieszczeniu, co oczywiście jest czynnikiem do wzięcia pod uwagę. Gdyby ktoś był zainteresowany, to tutaj można poczytać więcej o tych ELACach i przejrzeć pomiary/wykresy.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że jestem fanem heavy metalu, który lubi naturalny dźwięk i rzadko słucha muzyki głośno. Słucham głównie starych pressingów, bo co do zasady nie toleruję dźwięku skompresowanego.

Nie chcę tych głośników bardziej ocieplić, lubię dynamikę i podwójną stopę, ale nie jest mi też potrzebne kopnięcie, od którego wejdę w nadświetlną w tym małym pokoju. Zależy mi na zamknięciu się w 1 800 PLN.

Będę wdzięczny za sugestie.

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co miejscowi eksperci sądzą o połączeniu tych kolumn ze wzmacniaczem Onkyo, a dokładnie:

A-9110

A-9130

A-9150

?

9130 różni się od 9110 chyba tylko tym, że ma wejścia cyfrowe (które nie są mi potrzebne) i nieco większą moc, natomiast jak się obydwa mają do 9150 nie wiem. Gdyby nie to, że 9110 ma moc 2x50W to bym brał, ale moje głośniki mają zalecaną moc wzmacniacza od 120W w górę, a 91130 ma 2x60W (tyle że też wejścia cyfrowe, które mi się nie przydadzą). Przypominam, że to małe pomieszczenie.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2020 o 23:57, Dzik napisał:

Sytuacja jest o tyle dziwna, że jestem fanem heavy metalu, który lubi naturalny dźwięk i rzadko słucha muzyki głośno. Słucham głównie starych pressingów, bo co do zasady nie toleruję dźwięku skompresowanego.

W tym budżecie do tego gatunku muzycznego polecam posłuchać wzmacniacza Rotel A10 mimo niedużej mocy. Z tą mocą zalecaną do tych kolumn to chyba lekko przegięli, ale wiadomo im będzie jej więcej tym lepiej wysteruje kolumny.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...