Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 za 3-5k


FnaticCornball

Recommended Posts

Cześć,

Bardzo długo nie siedziałem w temacie audio i totalnie wypadłem, przepraszam za szczerość ale nie mam czasu na chwilę obecną szukać, czytać i jeździć na odsłuchy do salonów, bo jak bym do tego siadł to znowu miesiąc mnie żona nie będzie miała w domu (obiecuję nadrobić zaległości gdy będę miał troszkę luźniej). Szukam całego zestawu 2.0 (wzmacniacz, odtwarzacz, głośniki). Zastosowanie: tylko muzyka głownie z CD (każdy rodzaj za wyjątkiem discopolo), fajna byłaby opcja spotify, bt, wifi. Budżet dosyć rozstrzelony 3000-5000 zł.

Dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest także Cd to raczej ten wyższy budżet.

Yamaha RN 602 + CDS300 + Heco Victa 702. Pod warunkiem że masz klasyczne pomieszczenie e20-30m. Jesli masz mniejsze to możesz iść w monitory ELAC B6.2

Możemy wypożyczyć abyś mógł z żoną wspólnie doświadczyć i obcować ze sprzętem przed zakupem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie zmieściłbyś się z Yamahą RN602 + Heco Aurora 700 lub Pylon Audio Sapphire 25 jeśli lubisz mocniejszy bas. Heco Aurora zapewni brzmienie muzykalne z bardzo dobrą dynamiką. Pylony wyciągną więcej smaczków z nagrań oraz zagrają potężniej. Yamaha to wydajny amplituner z opcjami sieciowymi i przyjemną obsługą, posiada wszystko na czym Wam zależy. 
Jeśli chodzi o odtwarzacz CD warto byłoby iść w kierunku Yamahy CD S300. Będziecie mieli jednego pilota do obsługi wzmacniacza i odtwarzacza CD.

Zapraszam do kontaktu sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FnaticCornball napisał:

Czy do proponowanych wyżej kolumn Heco Aurora 700 można dobrać niższy model yamahy, a konkretnie R-N303D? Czy jest to jakościowo duża regresja w porównaniu do R-N602?

Zwróć uwagę, że niższy model nie obsługuje kolumn o impedancji 4 Ω tylko 8 Ω a w większości takie są na rynku. Przy głośniejszym graniu będzie się przegrzewał i może się wyłączać, także do w/w kolumn wyższy model amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Zwróć uwagę, że niższy model nie obsługuje kolumn o impedancji 4 Ω tylko 8 Ω a w większości takie są na rynku. Przy głośniejszym graniu będzie się przegrzewał i może się wyłączać, także do w/w kolumn wyższy model amplitunera.

Tak, potwierdzam. Mialem ampli 303d + Nova 8 i jak chcialem zrobic glosniej domowke to sie ampli wylaczal. Oddalem calosc bo bylo to kupione jako zestaw a lysyrafal wlasnie naprowadzil mnie, ze chodzi tu o impedancje. Mam teraz ampli 602 i kolumny magnat supreme 1002 (budzetowe bo musialem sie zmiescic w nizszej kwocie) i jest roznica. Ampli juz sie nie wylacza, dzwiek jest lepszej jakosci, stereo o wiele lepiej slychac, wiecej szczegolow, basu wystarczajaco, impreze teraz mozna robic. Ampli fabrycznie ustawione bylo na 8 ohm ale mozna przelaczyc na 4 ohm, 303d i 402 nie ma mozliwosci przelaczenia na 4 ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pablo83gt napisał:

Ampli fabrycznie ustawione bylo na 8 ohm ale mozna przelaczyc na 4 ohm

Z moich obserwacji wynika, iż wszystkie amplitunery są fabryczne ustawione na wyższą impedancję.

14 godzin temu, pablo83gt napisał:

Mam teraz ampli 602 i kolumny magnat supreme 1002 (budzetowe bo musialem sie zmiescic w nizszej kwocie) i jest roznica.

Możesz to wrzucić jako podsumowanie w temacie, który sam założyłeś jak będziesz miał chwilkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...