Skocz do zawartości

Fyna audio f 501


Cezarr

Recommended Posts

Witam. Posiadam kolumny Tannoy dc6t se, grają aktualnie z Yaqin mc 30 naprzemian z Marantz Pm 8005 . Kolumny grają  super wysokimi i średnicą , bas schodzi super nisko lecz brakuje mi w nich sredniego basu ,takiego jak w tannoy merkury 7,4. Myślę o wymianie na Fyne audio f 501. Co o tym sadzicie ? Pomieszczenie odsluchowe 18 m.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu w f501 nie brakuje, dodatkowo grają równo, na 18m2 będą OK.  Przed zakupem słuchałem ich symultanicznie właśnie z Tannoy dc6t se i dla mnie lepiej zabrzmiały Fyne. Czy problem odsłuchowy występuje z obu wzmacniaczami? Uważam że 501-dynki najlepiej grają z solidnym wzmacniaczem tranzystorowym. Musisz po prostu ich posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas Tannoya dudnił, bas F501 był bardziej zwarty, konturowy. Góra u Tannoya była bardziej krzykliwa i chyba mniej "detaliczna". Średnica Fyne jest cieplejsza. Całość prezentacji F501 to dźwięk bardziej koherentny, góra z dołem jest moim zdaniem lepiej zszyta niż u konkurenta. Stereofonia jest podobna, choć Tannoy gra trochę bardziej do przodu.

To oczywiście są moje subiektywne odczucia ograniczone do odsłuchu u dealera, w domu, z innym wzmacniaczem i dobranym kompletem kabli jest inaczej, lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fyne Audio F501 to bardzo udane kolumny ale nie można dobierać zbyt ciepłego wzmacniacza, ponieważ może być zbyt muzykalnie. Tutaj oczywiście pod dużym znakiem zapytania jest Yaqin MS30l, z którym na pewno uzyskasz muzykalność. 
Górne pasmo w Fyne Audio jest łagodniejsze względem Tanoya ale nie można powiedzieć, że jest ona mniej detaliczna, po prostu szczegóły są podawane w nieco inny sposób. Podstawa basowa jest także na duży plus dla Fyne Audio, schodzą niżej i charakteryzują się bardziej dociążoną niższą średnicą. 

Jeśli chciałbyś się samemu przekonać to zapraszam na odsłuch w naszym salonie lub zachęcam do wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zgodzę się, że Fyne Audio zagra zdecydowanie cieplej, bardziej miękko od Tannoy XT6F. Basowo będzie to na pewno atrakcyjniejsza opcja jeśli zwracasz baczną uwagę na to pasmo. Z Yaqinem może być aż nadto, z Marantzem natomiast to może być bardzo fajne połączenie. Moim pewniakiem do tego drugiego wzmacniacza są Audio Physic Classic 5, moim zdaniem warto je sprawdzić. Pod względem pomieszczenia również będą idealne. Na tym forum sporo o takim połączeniu pisał @Kraft, polecam poczytać jego wątek. 

Co do Tannoy XT8f moim zdaniem mogą być trochę za duże do pomieszczenia 18mkw, jednak dobrze radzą sobie z kontrolą basu. 20 cm woofer ma swój urok. Jednak musiałbym je wpierw przetestować w tym pomieszczenia. Z Yaqinem powinno być bardzo fajnie.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o tym że to kolumny tej samej klasy.

Tannoy XT6F to bezpośredni następca DC6T. Z kolei Fyne zmieniona konstrukcja tych samych producentów.

Produkty grają inaczej, powiedział bym że zauważalnie. Może któreś lepiej Ci siądą ale klasa jest ta sama.

DC6T sprzedaż Tanio a tamte kupisz drogo.

Koniecznie odsłuchaj przed odsłuchem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cezarr jesli bedziesz odsłuchiwał Fyne 501 u siebie i porównywać pomiędzy sobą to opisz prosze wrażenia. Jako posiadacz dc6tse i marantza zgadzam sie z Twoim opisem brzmienia kolumn (przydałoby sie troche wiecej średniego/wyższego basu wzgledem najniższego). Napisz proszę czy nie tracimy nic z srednicy i góry wzgledem dc6tse i czy fyne w ten sam sposób "buduje" holografie dźwięku (scena).  

Ps: zaciekawileś mnie tą lampą... vs Marantz. Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 08:27, Chyba Miro 84 napisał:

@Cezarr jesli bedziesz odsłuchiwał Fyne 501 u siebie i porównywać pomiędzy sobą to opisz prosze wrażenia. Jako posiadacz dc6tse i marantza zgadzam sie z Twoim opisem brzmienia kolumn (przydałoby sie troche wiecej średniego/wyższego basu wzgledem najniższego). Napisz proszę czy nie tracimy nic z srednicy i góry wzgledem dc6tse i czy fyne w ten sam sposób "buduje" holografie dźwięku (scena).  

Ps: zaciekawileś mnie tą lampą... vs Marantz. 

Kupione. Sluchalem ok 2 godz z Maranzem.. Šrednica i wysokie grają calkiem inaczej, są  lagodniejsze  ,cieplejsze. Bss jak dla mnie rewelacja ,lecz nie schodzi tak nisko jak w Dc6t se .szczegółowość mniejsza i myślę  ,ze scena też . Mam teraz dylemat które leprze. Muszę  się  więcej obsluchać. 

Czy ktoś mnie oświeci ile czasu potrzebują Fyne audio f501 do pelnego wygrzania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

 

Czy ktoś mnie oświeci ile czasu potrzebują Fyne audio f501 do pelnego wygrzania.

Potrzebują sporo czasu na wygrzanie, ja byłem w pełni zadowolony z brzmienia po ok.200 godzinach i...wymianie okablowania (głośnikowe i interkonekt) na zdecydowanie droższe od budżetowego, ale to już po pełnym dotarciu głośników.

Edytowano przez Marcos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marcinmarcin napisał:

Słuch się musi przyzwyczaić 😉 ale spoko, przy używanych też mam czasem wrażenie że jakis czas po zakupie lepiej grają 😁

Mi osobiście T>F, ale to kwestia gustów 

 

Scena i szczegóły na tą chwile lepiej Tannoye .Jeszcze  jest za wcześnie na opinie. Narazie słucham i zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Fyne tak grają. Nawet jak się wygrzeją to w stosunku to Tannoya całe pasmo przeniesione jest na dół.

Więc będzie lepiej ale takiej góry i rozdzielczości jak w DC6T SE nie uzyskasz.

W modelu Fyne 501 SP jest znacznie lepiej ale i drożej.

Ciekawe jakby ci podeszły XT6F, chodź nie wiadomo czy te kolumny jeszcze będą.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cezarr napisał:

Kupione. Sluchalem ok 2 godz z Maranzem.. Šrednica i wysokie grają calkiem inaczej, są  lagodniejsze  ,cieplejsze. Bss jak dla mnie rewelacja ,lecz nie schodzi tak nisko jak w Dc6t se .szczegółowość mniejsza i myślę  ,ze scena też . Mam teraz dylemat które leprze. Muszę  się  więcej obsluchać. 

Czy ktoś mnie oświeci ile czasu potrzebują Fyne audio f501 do pelnego wygrzania.

Czas wygrzania kolumn jest różny w zależności od producenta. Np. moje Usher V 602 w pełni zabrzmiały tak po około 300 - 350 godz. grania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Słuch się musi przyzwyczaić 😉 ale spoko, przy używanych też mam czasem wrażenie że jakis czas po zakupie lepiej grają

To jest kwestia dyskusyjna ponieważ możesz się do brzmienia przyzwyczaić lub nie i wtedy jest problemem. Po wygrzaniu kolumny pokazują swoje prawdziwe oblicze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...