Skocz do zawartości

KD Upgrade sprzętu


k3pper

Recommended Posts

Cześć,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że prześledziłem trochę wątków tutaj na forum, ale i tak mimo to, chciałbym bezpośrednio spytać się o poradę ;)

W chwili obecnej posiadam dosyć budżetowy i wiekowy już zestaw KD (ok 15 lat?) w postaci: Denon AVR-1306, zestaw 5 głośników Wharfedale (kolumny crystal 2-30) oraz sub Yamaha YST-SW90. Do tej pory wszystko to mi wystarczało, no ale nadszedł czas, żeby coś ulepszyć. Tylko od czego zacząć?

Nie chciałbym na raz wymieniać całego systemu, lecz raczej stopniowo dokupywać elementy. W tej chwili mój budżet to ok 2-3 tys. Zestaw użytkuję 40% muzyka, 60% filmy +gry konsola. Muzyka bardzo różna, najczęściej rock, ale inne gatunki ze spotify też wpadają. 

Pomieszczenie do nagłośnienia to salon z aneksem kuchennym 20m2:
image.png.46ba72090a5832ebd78ffd508f9df250.png

Docelowo podejrzewam, że skłaniałbym się do amplitunera z funkcjami sieciowymi oraz możliwością podłączenia bezprzewodowo głośników surround, bo nie mam poprowadzonych przewodów w ścianach.

Zauważyłem, że często doradzacie tutaj najpierw wybrać kolumny, a potem dopiero resztę. Często w propozycjach padają tu kolumny Heco Aurora 700. Dobre będą do takiego pomieszczenia? Będą prawidłowo działały z moim starym ampli? Czy może polecalibyście tutaj zupełnie coś innego?

Mam nadzieję, że uda się coś dobrać :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od amplitunera.

Kolumny do kina mogą być , chociaż z czasem też wypadało by je zmienić.

nie wiedząc na jakie to idziesz po prostu w to co jest na rynku z AVki: Denon X2700, Yamaha 6A czy Marantz SR 5015

Tylko do Yamahy podłączysz tyły bezprzewodowe.

Heco Aurora 700 jest jak najbardziej ok. Ale wybór w podobnej cenie jest, więc nic pochopnie.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...