Skocz do zawartości

Denon PMA 1500 AE - Czy to możliwe ???


horak

Recommended Posts

Witam,

Jakieś 2 tygodnie temu pisał, że zakupiłem wzmacniacz Denona PMA 1500 AE. Posiadam też kolumny Monitor Audio br5.
Nie pozbyłem się jeszcze mojego Amplitunera stereo HK 3390 i nie wiem czy to zrobie. Problem w tym, żę po dłuższych odsłuchach sprzętu i porównywaniu ich ze sobą nie zauważam praktycznie żadnej różnicy w dzwięku między Harmanem a sporo droższym Denonem. Początkowo myślałem, że Denon gra lepiej ale to chyba moja psychika tak działała. Gdy emocje po zakupie nowego sprzętu opadły nie słyszę żadnych różnic. Czy to możliwe aby sporo droższy typowy wzmacniacz Denona grał tak jak amplituner stereo Harmana czy to raczej ze mną jest coś nie tak i wypadałoby iść do laryngologa???? Wydałem na Denona sporo kasy z myślą, że mnie czymś pozytywnym zaskoczy a tu nic. Czy waszym zdaniem różnice w dźwięku muszą w tym wypadku zachodzić ???? - bo jeśli tak to jutro idę na przeczyszczenie uszu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To prawda kable mam zwykłe miedziaki o przekroju 1,5mm gdzieś za 2 pln za metr - nie zmieniałem jeszcze kabli jakie zostały mi po starej wierzy.
Sam nie wiem może jestem głuchy chociaż wydaje mi się, że słuch w miarę mam.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mógłbyś polecić mi jakieś kabelki. Wole kupić na allegro używane i jak okarzą się do kitu to sprzedać. Myślałem na QED SILVER ANNIVERSARY XT lub coś takiego: http://www.allegro.pl/item552779432_kimber..._z_wtykami.html

Ewentualnie:http://www.allegro.pl/item553555899_glosnikowy_monster_cable_z2_reference_series.html

lub:http://www.allegro.pl/item553800826_dnm_reson_lsc_mk_ii_od_dealera_audiopunkt.html

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj faworyt z tego to dnm reason jednak troszke drogi... 50 zl za metr. Mozna poszukac cos z uzywek. w tej cenie tez sie cos ciekawego znajdzie. jak np http://www.allegro.pl/item552647675_van_de..._2_x_2_8_m.html
cena za metr nowego to kolo 50 zl wiec .. nie tak strasznie. mozna sie ciut pewnie potargowac ;p
potem kimberki. qed i monster. w tej kolejnosci

nie mowie ze jestem jakis entuzjastom drogich kabli ..ale przy systemie powyzej 1000 zl trzeba kupic cos za minimum 10 zl za metr icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak Denon w przeciwieństwie do Harmana jest bardziej wymagający co do komponentów towarzyszących: kable, odtwarzacz cd.
Zależałoby mi żeby kable nie wyostrzały wysokich tonów bo te już teraz dają znać o sobie ale jeszcze nie w drażniący sposób. Kable, które podnoszą wysokie tony mogłyby zepsuć cały efekt. Nie potrzeba mi dużo metrów, w zasadzie wystarczą 2 odcinki po 1,5 m - właśnie mierzyłem i ta długość jest w porządku. Kolumny są rozstawione w odległości 1,6m od siebie.

Przepraszam, że wcześniej nie wyjaśniłem ale Denon powinien być w miarę wygrzany ponieważ kupiłem go używanego dwu miesięcznego od pierwszego właściciela z 3 letnią gwarancją dystrybutora. Harmana również kupiłem używanego z polską gwarancją. Staram się kupować sprzęt lekko używany w idealnym stanie. Różnica w cenie między Denonem i Harmanem wyniosła mnie raptem 600 pln więc pomyślałem, że warto kupić tego Denonka. Będę musiał coś jednak sprzedać ponieważ już za długo trzymam te dwa klocki i żona robi mi dziurę w głowie, żę niepotrzebnie w nich pieniądze umoczyłem i w sumie przyznaje jej rację.
Co byście zrobili na moim miejscu ale może warto zostawić Denona skoro po sprzedaży Harmana, Denon jest droższy o 600 pln. Przychodzi mi też na myśl powiedzenie, że po co przepłacać skoro nie widać różnicy - w tym przypadku słychać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ukierunkowanie mnie na dobre tory. Tak też zrobię, poszukam na allegro jakiś dobrych kabelków w rozsądnej cenie.
Dzisiaj słuchałem płyty Princea i Denon zagrał tu bardzo metalicznie, sporo wysokich tonów - za to jakby więcej szczegółów niż w Harmanie, Harman za to był znacznie cieplejszy. Jakby znaleźć kabelki, które dodałyby do Denona więcej średnicy, ociepliłyby barwę i nie wyostrzały wysokich tonów to myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie. Które z kabli najlepiej nadawałyby się do tego o czym piszę ?? Byle nie przekraczały sumy 50 pln za metr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, Szukasz usprawiedliwienia dla wszechpanującego mitu Denona, czyli agresywny marketing robi swoje. Spodziewałeś się niesamowitych lub/i znaczących różnic w jakości dźwięku in plus Denona, a tu niespodzianka. Jeżeli nie chcesz tego HK, skąd inąd dobrego amplitunera, to nie podpinaj do niego kabli które zakupisz. Tylko wtedy będziesz Miał pewność, że Denonowi się polepszyło a Harmanowi nie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kable podepnę zarówno do jednego jak i drugiego sprzętu. W przyszłym tygodniu coś kupie. Ta sytuacja zaczyna mnie już denerwować. Niby Denon sporo droższy,a jednak dla mnie jest coś w nim niepokojącego. Mam duży dylemat co zostawić i jeszcze chyba to trochę potrwa. Myślałem, że sprzedam Harmana ale teraz coraz bardziej jest mi go szkoda i nie chcę popełnić błędu, którego będę żałował. Chyba zamiast kierować się testami powierzę decyzję moim uszom. Sprzęt non stop podłączam na zmianę i widzę, że często drożej wcale nie znaczy lepiej. Nie jestem usatysfakcjonowany bo jak by tak było to bez wahania sprzedałbym Harmana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazki nie graja, tylko panowie rozdajacy gwiazki nie podpinali Denka do kolumn za 2kz kablami za 1zl/metr
Co do ostrosci to moze jest to zasluga metalowej kopulki? Kup na probe procaba ls25 chyba ksoztuje 5zl/metr jesli bedziesz slyszal roznice mozesz bawic sie w lepsze kabelki.

Co jest zrodlem? jaki ic? moze to kiepski ic nie przyczynia sie do lepszego brzmienia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ic - interkonekt. przewod laczacy 2 urzadzenia, moze byc ekranowany ( posiadajacy ochronna powloke przed zakluceniami zewnetrznymi )

no zrodlo do calosci krotko mowiac masz kiepskie. nie wystarczy kupic wzmacniac zi kolumny i wszytko bedzie gralo super. liczy sie wiele rzeczy. m.in. kable sygnalowe czyli ic, glosnikowe jak i akustyka pokoju

co do procabow to zdrozaly troszke bo teraz ls25 jest za 7,50 ale nie zmienia faktu ze i tak oplaca sie kupic. szczerze polecam. tani cd ale dobry w miare jakosciowo to harman kardon hd 710
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkonekt-kabelek ktorym podlaczasz zrodlo(cd, tuner etc) do wzmaka. On tez ma wplyw na brzmienie. Jesli uzywasz korekcji barwy to tez sie w to nie baw. Galki na 0, wszystkie subsonici i loudnessy wylaczone..


@up nie kazdy interkonekt jest ekranowany;)


Najwazniejsze to satysfakcja i frajda z muzyki:) a nie to czy slychac roznice, poza tym nie zawsze roznica jest namacalna, a jednak czasem przyjemniej sie slucha klocka a niz klocka b. Niewazne czy jest to autosugestja czy cos innego:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie pojęcia, ja dopiero zaczynam moją przygodę z audio więc sporo mi jeszcze brakuje. Ic mam również jakiś podstawowy no name egzemplarz.
Kabelki głośnikowe będę kupował. Jeśli możecie to podajcie namiar na jakiś dobry ic tylko w rozsądnej cenie - najchętniej używany, chyba, że z tym lepiej poczekać aż kupię cd bo przy dvd to może on nic nie dać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś powiedział na cd Denona dcd 500 ae ?? - można kupić dobrą używkę w cenie 450 - 500 pln lub model wyższy 700. Wiem, że Denon jest dość kiepski w cd - zwłaszcza te podstawowe modele ale pewnie nawet one zdeklasowałyby to dvd, a i zestaw też fajnie wygląda.

Co do gałek od barwy dzwięku to są zawsze w pozycji 0.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy dobrymi a slabymi tak .. ale nie dvd za 90 zl icon_smile.gif. to najgorszy cd powinien lepiej zagrac.
tak 500ae i 700ae zdeklasowalyby to dvd ale nie ma sensu wydawac 500 zl na taki slaby odtwarzacz. za 500 zl naprawde mozna cos fajnego znalesc o kilka klas lepszy sprzet . oczywisice uzywany

a do galek przyjela sie taka zasada ze audiofile sluchaja z funckja direct czyli pominieciem ustawien lub wszytstko na zero. jednak jak potrzebuje troche basu to delikanie podkrecam. moim zdaniem kazdy powinien ustawiac wg jego wlasnych upodoban a nie wymyslonych reguł !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...