Skocz do zawartości

Denon PMA 1500 AE - Czy to możliwe ???


horak

Recommended Posts

W rzeczy samej. Kiedyś miałem okazję (wraz z kolegami) porównać DVD z Cd średniej klasy (marek nie pamiętam).
Różnice były niewielkie. Nie każdy słyszy...
Ja wszystkiego na Denona nie zwalałbym. Wiele starego sprzętu za kilkaset złotych gra na bardzo przyzwoitym poziomie, porównując do dzisiejszej klasy budżetowej, powiedzmy za 2-3-4 kzł.
Błyszczy się to, nagrody dostaje, pilota ma... Jak tu nie kupić?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Można wiedzieć co to za DVD tak dokopało Denonowi ? icon_lol.gifMój syn ma wzmacniacz Denona ,jestem za leniwy aby pójść sprawdzić co to za model Ale słono kosztował a dźwiękowo gorzej wypadł niż stare Onkyo z Allegro.Czyżby potwierdzało to fakt że Denon lepiej wygląda jak gra? icon_sad.gif



Myślę, że nie do końca prawdą jest, że Denon lepiej wygląda niż gra ponieważ cieszy się dość dobrymi opiniami użytkowników audio i kina domowego chociaż wśród tych drugich chyba bardziej i zdaje się zauważyć, że to raczej w kierunku kina zmierza Denon i może rzeczywiście dzisiejsze Denony to nie te same co kiedyś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak czytałem ten cały post i chciałbym tylko dodać, że jeśli DENON do ,,obrony" przed H/K potrzebuje super kabli, to według mnie nie zasługuje na zatrzymanie go w zestawie... Zgadzam się, że najczęściej kolumny pokazują bardziej zróżnicowane granie, ale i wzmacniacze potrafią też sporo różnić się między sobą. Może sprzedaj DENON-a oraz H/K i za sumkę kup coś bardziej audiofilskiego? Firm na naszym rynku nie brakuje: Musical Fidelity, Arcam, Audiolab, NAD, Creek, Primare, Copland, Cyrus, Cambridge Audio, etc. Oczywiście możesz mieć problem z odsłuchem pewnych marek, ale zawsze można się przejechać do innego miasta gdzie może jest więcej profesjonalnych sklepów?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po kilku dniach odsłuchu Denona podjąłem decyzję o jego sprzedaży - to nie to czego oczekiwałem od sprzętu za takie pieniądze - myślę, że nie do końca dobrze spasował się z Monitor Audio ponieważ niczym specjalnym w porównaniu do dużo tańszego Harmana mnie nie zaskoczył. Oczywiście budowa Denona, jego wygląd i trochę lepszy dynamizm i realizm muzyki przemawiają na jego korzyść ale uważam, że za te pieniądze nie warto. Sporo dobrych opinii słyszałem o zestawie Cambridge Audio 640 v2 plus cd 640 v2 w połączeniu z Monitor Audio i myślę, że mój kolejny zakup to będzie właśnie coś takiego. Wiem, że może to nie ta klasa co Denon ale zawsze zostanie trochę pieniążków w kieszeni, a i myślę, że nie zagra wcale gorzej od Denona, a może i lepiej. Będę starał się udać gdzieś na odsłuch jeśli będzie to możliwe, a jeśli nie to tak jak z Denonem upoluje używkę i kupię w ciemno. Jestem tym wszystkim trochę rozczarowany niemniej jednak chciałbym pozbyć się również Harmana na rzecz stereo. Co myślicie o tym Cambridge Audio ?? Słyszeliście jak gra to z Monitor Audio ?? Może część z was powie, że to głupota zmieniać Denona na dużo tańszego Cambridga ale ja uważam, że nie koniecznie. Wszystkiego w miarę możliwości należy spróbować. Nauczyło mnie to wszystko jednego, że wszystko zależy jak dane podzespoły zgrają się ze sobą. Co z tego, że dany wzmacniacz jest super - dostał wiele wyróżnień i w ogóle - jeśli nie zgra się z kolumnami to nie wiem jaki nie byłby super i tak wyjdzie z tego kaszana. Więc jeśli Cambridge zgrywa się z Monitor Audio o czym będę starł się przekonać to może być dobrze. Przepraszam ale sprzętem starszym wiekiem chociaż wiem, że bardzo często brzmieniowo przewyższa obecną masówkę nie jestem zainteresowany ponieważ chciałby mieć coś nowszego nie mówiąc już o mojej żonie icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że pieniążki ze sprzedaży Denona pójdą na inne kolumny. Właśnie zakupiłem Wyższy model Monitor Audio mianowicie RS6 - zobaczymy co ten sprzęt pokaże. Będę je miał w przyszłym tygodniu. Zobaczymy co zaprezentują. To na ich podstawie zacznę od nowa budować elektronikę - myślę, że to dobra baza wyjściowa do dobrego stereo. Zawsze podobał mi się dźwięk Monitor Audio więc myślę, że przejście na wyższy model da lepsze efekty niż zmiana elektroniki, na którą również przyjdzie niedługo kolei.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś rozsądna decyzja icon_wink.gif

Ja popełniłem kiedyś ten sam błąd - pozostawiłem stare kolumny kupując nowy wzmacniacz.
Różnica "na ucho" była zbyt mała jak na skalę zmiany sprzętu.
Na szczęście dużo słucham na słuchawkach i tam wyraźną różnicę wychwyciłem, podobnie jak przy zmianie CD.

Zmiana kolumn dała tak duży postęp, że musiałem ... wrócić do słuchawek - rodzina się buntuje, gdy głośniej zagram. icon_wink.gif

Szkoda, że Denon nie przypadł Ci do gustu - dla mnie brzmi dużo sympatyczniej niż Harman Kardon.

Może Twój błąd w tym eksperymentowaniu to pozostawienie starych kolumn i źródła podczas testów?

Życzę satysfakcji w dalszym eksperymentowaniu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddam się aż nie osiągnę tego co mnie będzie satysfakcjonowało oczywiście w danym przedziale cenowym. To prawda eksperymentowałem i jeszcze trochę tego będzie ale uważam, że warto było - dzięki temu wiem co chce, a co mi nie pasuje. RS6 będą w środę więc dzień po pracy będę miał wypełniony icon_smile.gif Myślę również o wzmacniaczu NAD 325 lub Marantzie PM 7001 i HK 980, ewentualnie coś ze stajni Cambridge - może wielu z was myśleć, że są one słabsze od Denona bo sporo tańsze itp i pewnie tak jest ale czasami można się pozytywnie zdziwić i być może, któryś z nich dla mojego ucha okaże się lepszy od Denona - warto spróbować. Harman długo u mnie nie zabawi max z tydzień więc rozglądam już się za jakimś zasilaniem. Jeśli ktoś ma lub słyszał połączenie RS6 ze wzmacniaczami, które wymieniam to proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Powiem wprost, że nie szukam modeli innych firm ponieważ te łatwo dostać używane i łatwo je odsprzedać nie tracąc wiele na tym. Szczerze w to wierze, że któryś z wymienionych wzmacniaczy da mi radość z muzyki, jeśli nie to dopiero wtedy zacznę rozglądać się za innymi markami, modelami.
Nie chcę również kupować coś starszego wiekiem ponieważ muszę się również troszeczkę liczyć z preferencjami estetycznymi mojej żony, a i moimi również.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ważniejsze jest zgranie klocków między sobą niż ich bezwzględna cena.Takim przykładem dla mnie był wzmacniacz Audioneta SAM ,wiele razy go słuchałem ,a odczucia od zachwytu do odczucia braku muzykalności. Więc dobrze że próbujesz .Wreszcie znajdziesz zestaw który dla ciebie i w twoim pomieszczeniu zagra jeśli nie idealnie ,to choć da przyjemność z obcowania z muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablem glosnikowym OFC 2zl/m i IC za 30zl nigdy nie znajdziesz tego czego szukasz... gra caly tor, nie wystarczy kupic dobrych glosnikow czy jakis klocek podlaczyc byle gownem i powiedziec nie gra.. sorry. Wydales kase na cd, na MA RS6 a kable dalej gowniane.. Nie lepiej kupic glosnikowy reasona za 200zl i jakis dobry IC a potem szukac przyczyny zlego dzwieku?


JESLI KTOS TWIERDZI ZE KABEL OFC 2 ZL/M JEST NA TYLE PRZEJRZYSTY/REFERENCYJNY ZE MOZNA PO SPIECIU NIM KLOCKOW WYDAWAC JAKIEKOLWIEK OPINIE TO WSPOLCZUJE.
Cokolwiek zepniesz tym kablem bedzie zawsze CHUJOWO! Niewazne czy to bedzie Nad, Rotel, Kambodza, czy Accuphase...

Zamiast skompletowac caly tor to zonglujesz klockami, troche cierpliwosci i pokory. Moge sie zalozyc ze zepniesz tego super hermana, super dvd, super kablami z MA RS6 i powiesz ze nie ma roznicy miedzy BBR6 ze wydales tyle kasy, sa drobne roznice, ale nie ma przeskoku 10 klas dzwieku...
Wzmacniacz nie gra 2 tys lepiej to wydamy te 2 tys na kolumny, moze zagraja o 2 tys lepiej...
Nie wiem czy ty chcesz sluchac roznic w dzwieku czy muzyki? Zamiast kupic pozadny kabel lepiej zmienic glosniki, brak mi slow...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się denerwować na mnie chociaż nie wiem z jakiej przyczyny mógłbyś dokładniej przeczytać to co opisuję jeśli cię to oczywiście interesuje. Nie wydaję mi się żebym kogokolwiek uraził tym co piszę lub zraził kogokolwiek do konkretnego producenta sprzętu Audio. Wszystko co opisuję to moje osobiste odczucia, a dzięki forum mogę podzielić się nimi z innymi użytkownikami oraz poznać ich opinię i zdanie na dany temat co cenię sobie bo dzięki temu się uczę od ludzi bardziej doświadczonych ode mnie jak i również na swoich błędach dzięki właśnie tym wszystkim próbą. To co mi się nie podoba jak najbardziej może spodobać się komuś innemu - nie jesteśmy tacy sami i bardzo dobrze. Kable głośnikowe już mam wymienione o czym wcześniej pisałem na model REAL CABLE BM 250T. Uważam, że za tą cenę są to dobre kabelki co potwierdzał również kolega Kazalski. Jeśli uważasz inaczej to proszę wypowiedź się. Przed zakupem ich udało mi się pożyczyć Qed Aniversary XT jednak wybrałem te pierwsze ponieważ ich barwa wydawała mi się odrobinę cieplejsza. Po zmianie kabelków myślę, że bas stał się lepiej kontrolowany i scena dźwiękowa jakby szersza.
Nie opisywałem tego wcześniej ale o zmianie kabla pisałem więc nie są to już kable za 2 pln chociaż w twoim odczuciu może i one również do niczego się nie nadają.
Nie mogę od razu wyrzucić wszystkich pieniędzy jakie mam na super drogie kable, IC itp. ponieważ we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek To prawda IC jeszcze nie kupiłem ale nie chcę kupić pierwszy lepszy tylko trafić na coś naprawdę dobrego. Staram się do wszystkiego dojść po kolei. Napisałeś, że nie wiesz czy chcę słuchać różnic w dzwięku czy muzyki ?? - chyba tego co każdy z nas - muzyki, jednak nie różnię się bardzo od innych bo każdy z nas wymieniając sprzęt na innym ma również jakieś oczekiwania co do tego jak te zmiany wpłyną na dzwięk. Jeśli myślisz, że oczekuję 2 tyś razy lepszego dźwięku to jesteś w błędzie. Ja popełniłem sporo błędów i nie boję się do tego przyznać bo moja przygoda z audio dopiero się zaczyna podobnie pewnie jak kiedyś twoja.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się przytykami.
Nie ma się co podniecać i wydawać już na początku powiedzmy 1000 zł na kable do systemu za 3 kzł.
Kabelki służą do "dopieszczenia" dźwięku, a nigdy nie dadzą tak radykalnej zmiany jak kolumny czy wzmacniacz.
Jeśli Twój przyszły system zagra na w na tanich kablach, wtedy można zacząć kombinować. Ale trzeba uważać. Na kable łatwo wydać sporo pieniędzy (jak się je ma icon_lol.gif ). Lecz czasami bywa, że słyszysz je dzień, dwa i powrót do "normalności".
Pozdr.
Pozdrawiam.
Edytowano przez RoRo
ILE RAZY MAM POWARZAĆ!? Nie cytuj postu poprzednika gdy odpowiadasz bezpośrednio po nim!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wzmacniacz wybrany !!!!!!!!!! Odsłuchany z innymi i porównany zarówno w sklepie jak i częściowo w domu. Można powiedzieć, że jestem już szczęśliwy i wreszcie żona odpocznie od ciągłego katowania, zmienianie, wypróbowywania sprzętu.

Umówiłem się wczoraj na odsłuch na kolumnach Monitor Audio br6 bo tylko ten model mieli, następujących wzmacniaczy:mój Denona PMA 1500 AE, Marantz PM 7001, NAD 325, Cambridge 640v2 i Harman 980. Pierwszy poszedł Cambridge. W połączeniu z tymi kolumnami dla mnie było bardzo męczący i efektowny. Było mnóstwo wysokich tonów - stanowczo za dużo. Następnie Denon - tu usłyszałem różnicę ale grał bardzo podobnie jak w domu - jest mocno żywiołowy - duża moc daje o sobie znać ale to nie to. Następnie Harman - powiem, że jak dla mnie niczym nie różnił się od mojego HK3390. Później NAD i tu bardzo pozytywne zaskoczenie - grał naprawdę ciepło, przyjemnie dla ucha bardzo muzykalnie - napaliłem się na niego - najbardziej mi się podobał aż do momentu gdy usłyszałem Marantza. To właśnie Marantz zrobił na mnie największe wrażenie i to na nim usłyszałem największą różnicę w dzwięku jak dla mnie na jego korzyść. Był bardzo szczegółowy w przekazie, naprawdę nie za zimny, nie za ciepły - był w sam raz. Bardzo dobrze było słychać na nim wokal Norah Jones i wszelkie instrumenty smyczkowe i strunowe. Po odsłuchu zdecydowałem się na ten wzmacniacz bo uważam, że to jest właśnie to czego szukałem. Mogłem po przesłuchaniu w domu go zwrócić to też był spory plus. Gdy przyjechałem do domu była miła niespodzianka. Kurier przywiózł Monitor AUDIO RS6 - dobrze, że żona była w domu. Powiem, że po rozpakowaniu tych kolumn szczęka mi opadła i naprawdę poczułem dreszcz na plecach - jakość ich wykonania poraża - nie widziałem zbyt wielu kolumn dlatego pewnie tak się podnieciłem ale do br5 nie ma co porównywać stolarki i pięknych słojów. Najpierw Marantza podłączyłem oczywiście do br5 bo to ich dzwięk przede wszystkim znam. Bardzo mi się podobało ale coś nie do końca mi grało. Okazało się, że był włączony przycisk source direct - wyłączyłem go i od razu lepiej. To był strzał w 10. Gdy podłączyłem RS6 to było niesamowite przeżycie - dzwięk radykalnie się od siebie różnił. Naprawdę to dopiero jest różnica !!!! Strasznie mi się podobało - są bardzo muzykalne. Basu absolutnie nie jest za dużo, a pokój ma 16m2. Wydaję mi się, że bardzo dobrze grają z Marantzem. Po podłączeniu Denona czegoś mi brakowało i za dużo tonów wysokich było. W Marantzu wokal jest cieplejszy i to jak dla mnie duży jego plus. Nie podłączałem jeszcze cd Denona bo został przewieziony do brata, testował go u siebie Chciałbym usłyszeć jak to gra z cd Marantza. Myślę o takich modelach: 6002 i 7001. Czy mógłby ktoś mi o nich coś powiedzieć, doradzić bo nie mieli ich w miejscu w którym słuchałem ??????

Chciałem również podziękować kolegom biorącym udział w dyskusji i dającym mi często dobre rady, szczególne podziękowania dla Fono Mastera, zukzukzuka, kazalskiego i audioneta.

Przekonałem się jednak, że najważniejszym wyznacznikiem dźwięku są nasze własne uszy i to one muszą być przede wszystkim zaspokojone icon_smile.gif - oczywiście jeśli chodzi o muzykę.

Było mi miło,

Wypowiedzcie się proszę jeszcze o cd Marantza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie słuchałem tego na tych samych kolumnach co mam - na innym modelu - br6 ale na moich kablach, które zabrałem. Akustyka w sklepie - w zacisznym wygłuszonym pokoju wydawała się być lepsza. Dzwięk był bardziej przenikliwy, lepiej docierał do słuchacza. Ja nie mam super wytłumionego pokoju. Panele, rogówka, mały dywanik, zasłonki - myślę teraz nad lepszą akustyką pomieszczenia - jakieś mebelki, obraz itp. Gdy przyszedłem do domu to po podłączeniu br5 w sklepie ciut bardziej mi się podobało - ale to nie te same kolumny więc trudno porównywać - br6 grają większym basem, większą werwą. Ale jak podłączyłem rs6 to naprawdę było to. Nie wątpię, że rs6 w sklepie pewnie zagrałoby jeszcze fajniej - akustyka jednak robi swoje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znam troszkę granie RS6, przesłuchiwałem je i na swoim procesorze YAMAHA DSP-A1 oraz na zestawie w którym na codzień graja: (wzm.) NAD i (cd) ARCAM. Powiem, że dokonałeś dobrego wyboru!!! Sam o krok byłem od kupienia w/w kolumienek, jednak zakochany jestem od zawsze w Dali, kiedyś szczyciłem się posiadaniem słynnych ,,450". No i kupiłem w końcowym efekcie IKON 7. Jestem równie szczęśliwy co Ty!!! Potwierdzam, że stolarka w Twoich kolumnach jest na najwyższym swiatowym poziomie, widok przyciąga uwagę na maxa - są piękne. Jednak wysokie tony są troszeczkę ostre, przez co ja wybrałem IKONY, dlatego dobór sprzętu towarzyszącego jest bardzo istotny!!! Proponuje Ci posłuchanie jakiegoś modelu ARCAM-a jeśli chodzi o odtwarzacz cd, bo u kolegi mojego daje to piękną górę, choć jasną................
P.S. Być może dlatego w połączeniu z Denonem góra jeszcze bardziej się wyostrzyła, bo i to charakterystyka specyficzna dla DENONA!!!
A dodam, że w sklepie nie zawsze (a w miom przypadku nigdy) kolumny grają lepiej...........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Radi73 ja nie tak dawno się przeprowadziłem i nie mam w zasadzie żadnych mebli w pokoju oprócz rogówki i dywanu 2X1,5m oraz jakiś tam ozdóbek,więc akustyka nie jest jeszcze taka jak być powinna. Nie wisi jeszcze nic na ścianie. Powiem ci szczerze, że mi dźwięk Dali ikon też strasznie się podoba. Przed zakupem br5 słuchałem Ikon 6 i byłem pod ich dużym wrażeniem. Niestety na ten czas wydawały mi się za wysokie i za głębokie do mojego pokoju. Zwłaszcza wokal w Ikonach jest świetny - głośniki wstęgowy moim zdaniem robi tu swoje. W przeciwieństwie do ciebie dla mnie to Ikony miały ostrzejszą górę i jest to kolejny przykład na to żeby samemu słuchać sprzęt jaki się chce kupić - przynajmniej tego się nauczyłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o pomoc ponieważ jest coś nie tak.

Na drugi dzień po zakupie wydawało mi się, że prawy głośnik gra głośnej od lewego. Nie przejmowałem się jednak tym zbytni aż do dzisiaj kiedy naprawdę zaczęło mnie to wkurzać. Wsłuchiwałem się w dzwięk i rzeczywiście prawa kolumna gra słyszalnie głośniej. Nie jest to jednak wina kolumn tylko wzmacniacza bo gdy podłączyłem prawą kolumnę pod lewe gniazdo to lewa zaczęła grać głośniej. Podłączyłem poprzednie kolumny br5 i to samo. Zacząłem regulować balansem prawo lewo przy bardzo cichej głośności - takiej, którą słychać tylko jak się podejdzie do kolumny na odległość 30 cm - w prawej było słychać delikatnie cichutko, a w lewej już nic. Kurcze coś jest nie tak z tym wzmakiem. Rozumiem, że nie jest to normalne ???? Przecież nie ma chyba na to żadnej tolerancji ???? Obie kolumny powinny grać identycznie prawda ???? Pierwszy raz to usłyszałem na tym Marantzie. Na Denonie i Harmanie nie było tego słychać - usłyszałbym.

Przed chwilą przekręciłem balans na godzinę 10 i wydaje mi się, że teraz grają równiutko ale nie o to chodzi prawda ?? - Przecież nie może tak być
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz dobrze kable głośnikowe podpięte ( biegunowość - czerwony do czerwonego, czarny do czarnego). Po drugie jeśli masz kable pozarabiane bananami lub widełkami to spróbuj je przelutować. A jeżeli te czynności nic nie pomogą to oddaj tego Marantza made in China do naprawy gwarancyjnej. I glowa do gory - takie jajeczka przy chińszczyźnie zdarzają się teraz bardzo często. Takie to chińskie czasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegunowość jest ok ponieważ na dwóch kompletach kolumn jest to samo - nie mam też żadnych bananów. Jak grasz na godzinie 11 na gałce głośności to ewidentnie słychać różnice - żeby się wyrównało to balans musisz ustawić na godzinę 10. Cholery już dostaje. Sprawdzałem wszystko - podpinałem inny odtwarzacz cd - inny IC i nic nie pomaga - ewidentnie wzmak jest skopany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jeżeli jest to możliwe, bierz wzmacniacz jeszcze dzisiaj jedź do sklepu w którym go kupiłeś i zaproponuj wymianę na inny egzemparz (o ile mają drugi). Mineły raptem trzy dni, myślę że powinni się na to zgodzić. Ja miałem już taki przypadek z aparatem fotograficznym. OEM-owo podmienił mi sprzedawca sztuki, uszkodzony egzemplarz poszedł jako usterka fabryczna.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...