Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny do ~1000 zł dla początkującego


kilroy

Recommended Posts

Witam wszystkich

Ostatnimi czasy chciałem zakupić proste głośniki do pokoju, aby mieć na czym słuchać muzyki (a słucham bardzo dużo), ale po przejrzeniu ofert, przemyśleniu i rozmowie z kumplem, który trochę siedzi w audio stwierdziłem, że jednak podwoję budżet i może uda się coś kupić już bardziej sensownego, bo jednak zależy mi na jakości. O ile o słuchawkach liznąłem trochę tematu (mam Sennheisery Momentum 2) tak o sprzęcie stacjonarnym dosłownie nie wiem nic. Ale przeczytałem pare tematów na tym i innych forach i pozwoliłem sobie stworzyć temat, aby się dopytać, bo trochę mam niejasności. Z ważnych informacji - pokój około 18m2, bardzo się niesie dźwięk, słucham dosłownie wszystkiego - zaczynając od techno, ambient, minimal, deep house i wszelakiej muzyki elektronicznej , po polski hip hop (rzadko), a ostatnio słucham nagminnie muzykę popularną lat 70/80/90 - jazz, new wave pop, odmiany rocka , pop, soul, więc przekrój bardzo szeroki.

Ponieważ ceny podskoczyły w górę i ciężko coś fajnego dorwać to myślałem pierw, aby kupić wzmacniacz Denona PMA860, do tego jakby były w zestawie jakieś kolumny, a za jakiś czas je sprzedać i kupić Tannoy M2/lepiej M3. Czy może macie jakieś alternatywy, aby się zmieścić już teraz w budżecie?

A co sądzicie o PMA925r? Opinie widzę, że są podzielone, a akurat jest na aukcji w dosyć dobrej cenie. Czy lepiej polować na PMA860? O pma1060 i marantzie pm68 nie myślę, bo póki co taniej jak 750 zł nie idzie dostać, a o NAD nie widziałem opinii, że są lepsze jak PMA860 (oczywiście modele w podobnej cenie mi chodzi)

Przy okazji - mój wujek posiada Wharfedale Crystal 2-30, leżą u niego i się kurzą, mógłby mi je w miare tanio odsprzedać - czy ten sprzęt jest czegoś wart? Bo opinie tak samo są różne

Dzięki wielkie za pomoc!

Edytowano przez kilroy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer lub mój telefon, muzyka póki co na 90% ze Spotify (ustawienia na wysoką jakość dźwięku), z czasem może zacznę się bawić bardziej, poza tym mam też albumy wma. Wiem, że szału nie ma, ale nie spodziewam się nie wiadomo jakich cudów.

Edytowano przez kilroy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kilroy napisał:

Przy okazji - mój wujek posiada Wharfedale Crystal 2-30

To wypożycz od wujka kolumny i przetestuj, dla tego źródła dźwięku powinno wystarczyć.

W przyszłości jak zdecydujesz się na lepsze źródło to wtedy pomyślisz  o wymianie sprzętu, szkoda teraz pakować się w koszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karol64208 napisał:

To wypożycz od wujka kolumny i przetestuj, dla tego źródła dźwięku powinno wystarczyć.

W przyszłości jak zdecydujesz się na lepsze źródło to wtedy pomyślisz  o wymianie sprzętu, szkoda teraz pakować się w koszty.

Ok, dzięki wielkie tylko pytanie pierw co ze wzmacniaczem? Który kupić? 860 czy też jakiś inny do wyboru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...