Skocz do zawartości

Stereo ~6000, nietypowy układ pomieszczenia


Taki Tam

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Proszę o poradę/pomoc w przygotowaniu koncepcji zestawu stereo. 
Nie mam doświadczenia i nie bardzo wiem od czego zacząć, tzn. użytkownik nie jest świadomy swoich potrzeb :/

Budżet ~6000zł

Warunki- pokój 22m2, dość wysoki (3m). 
TV na komodzie, na przeciw sofa z miejscem do odsłuchu. Zakładam rozmieszczenie głośników po bokach telewizora. Z uwagi na obecny rozkład mebli raczej podłogowe kolumny się nie zmieszczą :( Za sofą wysoka komoda zapełniona książkami (wysoka na 2,4m). W pokoju również antresola (łóżko) a pod nią biurko. Na krótszych ścianach okna, zasłony, firanki. Panele podłogowe (możliwość położenia dywanu w strefie przed głośnikami). Załączam rzut poglądowy.

Wymagania
Nowy/używany- biorę pod uwagę zakup używanego sprzętu. Najchętniej od lokalnego sprzedawcy. Ofert na OLX nie biorę pod uwagę- nie jestem w stanie zweryfikować poprawności działania sprzętu.
Wzmacniacz/amplituner(?), zestaw głośników, odtwarzacz CD (jeżeli wystarczy)
Źródło dźwięku- odtwarzacz CD, Radio internetowe, Tidal, Docelowo gramofon (opcje sieciowe nie są kryterium wyboru- docelowo jednak chciałbym wykorzystać)

Obecna sytuacja
słucham głównie przez Spotify- głośniki z TV. CD z Xboxa podłączonego pod TV- jako centrum multimediów. Radio po BT przez głośnik bezprzewodowy.
Spora część to odsłuchy z komputera przez słuchawki- Snab Euphony AF100 (niestety bez wspomagania).

Docelowo
Głownie płyty CD, jeśli da się pogodzić to również Tidal, radio internetowe, TV nie jest istotne. W przyszłości gramofon. Duża część zapewne również odsłuchy przez słuchawki.

Czego słucham?
Rock, Rock progresywny, okolice Roots Reggae (kolejność nie ma znaczenia). Czasami Smooth Jazz.

The Doors, The Animals, Deep Purple, Led Zeppelin, Metalica, Guns N'roses, Nirvana, Pink Floyd
Faith No More, Placebo, Smashimg Pumpkins, Linkin Park, P.O.D., Rage Against the Machine, Demon Hunter
Erica Badu, Nneka, Zaz, Gentelman, Matisyahu, Groundation, Soja, Roots Reggae 70' 80'

Która ścieżka?
Zastanawiam się nad dwiema opcjami. Amplituner lub wzmacniacz zintegrowany. Amplituner, urządzenie 'wszystkomające', dobry wzmacniacz bardziej perspektywiczny.
Zdaję sobie sprawę, że budżet może nie udźwignąć wymagań i liczę się z tym, że będzie to zestaw, który będzie wymagał dodatkowych inwestycji.
Jeżeli warto zainwestować w lepszy wzmacniacz to mogę poczekać z zakupem np. odtwarzacza CD i wykorzystać tymczasowo źródło (o zgrozo) z Xboxa :/ Na potrzeby radia sieciowego mógłbym kablem podpiąć np. tablet. Zatem BT nie będzie kryterium wyboru. 

Czytałem trochę o:
YAMAHA R-N803D
NAD C338
Cambridge Audio CXA61
Do funkcji sieciowych rozważam również MUSICCAST WXAD-10

Głośniki- zapewne podstawkowe ustawione na komodzie. Rozważam również małe przemeblowanie celem zluzowania miejsca pod podłogowe.
Niestety głośników nie jestem w stanie określić. Rozumiem, że od tego powinienem zacząć. Chciałbym jednak zdecydować się, chociaż ogólnie na pewną koncepcję zanim ruszę do salonów na odsłuchy. 

Trochę jak dziecko we mgle. Proszę zatem o wyrozumiałość.
Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Tomasz

ps. czy w Krakowie lub okolicach znajdę salon godny polecenia? Tzn. czy znajdę gdzieś sensownych doradców?

pokój.pdf

Edytowano przez Taki Tam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak rzetelnie przedstawienie tematu to się naprawdę rzadko zdarza, a nikt jeszcze nie odpowiedział. Na samym początku powiem jak masz dylemat wzmacniacz czy amplituner to warto wybrać ten pierwszy. Jakiego brzmienia oczekujesz cieplejszego i spokojnego czy ostrzejszego i szybszego lub sam opisz jakie ma być? Jaka jest szerokość komody na której mają być ustawione kolumny podstawkowe?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Taki TamTam a możesz wrzucić zdjęcie ścianki, na której chcesz umieścić przyszły zestaw?

Jestem podobnego zdania co @lysyrafal, że lepiej jest kupić przyzwoity wzmacniacz niż urządzenie typu all in one. W 6000 można już dostać naprawdę fajne wzmacniacze i kolumny. A gdybyś chciał jeszcze sięgnąć po używki, wybór robi się przeogromny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Już wiem, że wzmacniacz jest słusznym kierunkiem.
Komoda- głębokość 40cm.

Co do preferencji to wstyd przyznać ale pojęcia cieplejsze, szybsze są dla mnie zbyt abstrakcyjne :/ Nie mam punktu odniesienia. Słucham na słabym sprzęcie. Spróbuję jednak opisać jak najprościej.

Lubię słyszeć przestrzeń i selekcję dźwięków. Jak przy utworze Turn Your Lights Down Low/ Bob Marley mam ciary, to znaczy, że jest dobrze :)
Przestrzeń dostrzegam również w utworach PinkFloyd. W tej muzyce mogę się zatracić.
Selekcję doceniam słuchając koncertu Gentleman MTV unplugged, gdzie bogactwo brzmienia instrumentów mnie totalnie rozkłada.
Nie lubię przytłaczającego basu, który potrafi zepsuć klimat- choć zapewne to zwykle wina sprzętu.
Płyty "Baduizm"- Erica Badu mogę słuchać tylko na słuchawkach. Ocieka basem i żaden sprzęt w moim zasięgu nie daje rady. Nawet na moich snabach (wiem nie najlepsze) czuję, że coś nie tak.
Chciałbym wybrać się do salonu, umówić się na odsłuch. Pewnie będę mógł napisać coś więcej.

Uzupełniam listę.

Wzmacniacz
YAMAHA A-S701
NAD C338
NAD 356BEE
Cambridge Audio CXA60
Denon PMA-800NE

Źródło
YAMAHA CD-N301
Yamaha CD-NT670D

Głośniki
Monitor Audio Bronze 50
Pylon Perl Monitor
Pylon Opal Monitor
Elac Debut B6.2 

Głośniki raczej budżetowe. To przy założeniu zakupu nowego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Taki Tam napisał:

Komoda- głębokość 40cm.

Tak to wiem z rysunku, a pytałem o szerokość?

16 godzin temu, Taki Tam napisał:

Chciałbym wybrać się do salonu, umówić się na odsłuch. Pewnie będę mógł napisać coś więcej.

Czy do Oświęcimia dasz radę podjechać sklep S4Home?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Tak to wiem z rysunku, a pytałem o szerokość?

Czy do Oświęcimia dasz radę podjechać sklep S4Home?

Przepraszam, nie doczytałem. Komoda to dwa moduły takiej samej wysokości o łącznej rozciągłości 2,65m. Planuję przesunąć tak aby ustawić bardziej centralnie na potrzeby odsłuchu.
Do Oświęcimia jak najbardziej :) W przyszłym tygodniu jestem dyspozycyjny. Terminem się dopasuję.

Dzisiaj byłem na wstępnym rekonesansie. W jednym ze sklepów zaproponowano zestaw:

NAD C338+NAD C538+ ELAC Debut B6.2
Odsłuch możliwy za dwa tygodnie

Kolejny sklep to:
Cambridge Audio CXA60+Bronze2
(żródło z TIDAL, odtwarzacz sieciowy Cambridge CXN)
Mieli na stanie, mogłem chwilę posłuchać. Bronze2 zaskoczyły mnie przejrzystością oraz przestrzenią. Muzyka Pink Floyd  'DubSide of the Moon' brzmiała świetnie.
Rockowy klimat zostawił pewien niedosyt. Czegoś brakowało, nie zachwyciło. Nie portrafię tego nazwać. Może dobra selekcja góry, która wyciąga smaczki jednak przy mięsistym ciężkim brzmieniu coś było nie tak.

Propozycja z ostatniego sklepu:
Onkyo TX8250+ Onkyo C-7030+ Castle Acoustic Knight 2
Odsłuch możliwy za dwa tygodnie.
 

Edytowano przez Taki Tam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taki Tam To dobrze, że komoda jest dość szeroka przynajmniej jeden problem z głowy. Jutro powinien odezwać się Piotr ze sklepu @S4Home albo sam napisz do niego wiadomość na priv w sprawie odsłuchu. Pamiętaj, że warto a nawet trzeba posłuchać sprzętu w domu (wypożyczenie) ponieważ są całkiem inne (gorsze) warunki akustyczne niż w salce odsłuchowej.

Dnia 1.01.2021 o 22:25, Taki Tam napisał:

YAMAHA CD-N301

Ten odtwarzacz raczej jest już niedostępny, a dodam iż u mnie taki właśnie współpracuje ze wzmacniaczem A-S701.

Dnia 1.01.2021 o 22:25, Taki Tam napisał:

Głośniki raczej budżetowe. To przy założeniu zakupu nowego sprzętu.

Czy przewidujesz kupno używanego sprzętu?

Ja proponuję jeszcze posłuchać zestawu: Rotel A12 z Rotel CD11 z kilkoma kolumnami dostępnych w tym sklepie.

Odtwarzacz sieciowy: Audio Pro Link 1.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Będę czekał na kontakt.
Oczywiście rozważam sprzęt używany. Rotel A12 z przyjemnością posłucham.

Odnośnie elektroniki, zdecydowanie idę w kierunku wzmacniacza. Źródło typu Yamaha WXC-50 powinno zabezpieczyć moje potrzeby. Odtwarzacz CD mogę dokupić z czasem.
Ważnym kryterium będzie dobra współpraca ze słuchawkami. W ten sposób słucham sporo. Czytałem, że nie wszystkie wzmacniacze radzą sobie z tym dobrze. Nie brałem tego wcześniej pod uwagę sądząc, że jeśli wyjście na słuchawki jest, to będzie cudnie współpracować ze wzmacniaczem :/ Docelowo słuchawki np. Sennheiser HD600

Czytałem również o wzmacniaczu Audiolab 6000A, który biorę pod rozwagę.
Czy Rotel A12 obsłuży słuchawki w sposób wystarczający, czy niezbędna będzie dodatkowa inwestycja?

Edytowano przez Taki Tam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem już.

Oczywiscie zapraszam. Najlepiej podaj mi na PW numer telefonu to umówimy się na odsłuch.

Pokaże Ci różnice pomiędzy brzmieniem wzmacniacza a amplitunera stereo. Pomiędzy małymi podłogówkami, małymi monitorami a większymi.

Co Ci się spodoba najbardziej weźmiesz sobie do domu na testy. To jedyna i słuszna droga.

Więc pozwól że nie będę wymieniał tutaj kolejnych typów a po prostu skupimy się na odsłuchu ?:)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Taki Tam napisał:

Ważnym kryterium będzie dobra współpraca ze słuchawkami. W ten sposób słucham sporo. Czytałem, że nie wszystkie wzmacniacze radzą sobie z tym dobrze. Nie brałem tego wcześniej pod uwagę sądząc, że jeśli wyjście na słuchawki jest, to będzie cudnie współpracować ze wzmacniaczem :/ Docelowo słuchawki np. Sennheiser HD600
Czy Rotel A12 obsłuży słuchawki w sposób wystarczający, czy niezbędna będzie dodatkowa inwestycja?

Nie sprawdzałem tego wzmacniacza ze słuchawkami, ale zawsze możesz je zabrać na odsłuch i sprawdzić. Impedancja w/w słuchawek jest dość wysoka a takie lepiej sprawdzają się niż te z niską impedancją przy takim sprzęcie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysyrafal napisał:

Nie sprawdzałem tego wzmacniacza ze słuchawkami, ale zawsze możesz je zabrać na odsłuch i sprawdzić. Impedancja w/w słuchawek jest dość wysoka a takie lepiej sprawdzają się niż te z niską przy takim sprzęcie.

Dziękuję za odpowiedź. Zatem czas na odsłuchy :)

13 godzin temu, Felix1 napisał:

Pamiętaj, że odsłuch w sklepie a w domu to dwie różne rzeczy. Wiele salonów ma bardzo mocno wytłumione pomieszczenia odsłuchowe, a w domu raczej nie masz adaptacji akustycznej. Dodatkowo u Ciebie kolumny będą stały blisko ściany, co dodatkowo podbije trochę bas I jest duża szansa, że pojawi się to, czego brakowało podczas odsłuchu w sklepie. 

Jak już dokonasz wstępnej selekcji, to warto wypożyczyć sprzęt do domu i posłuchać u siebie. 

Przy budżecie 6000 celowałbym jednak w lepsze kolumny i tańszy wzmacniacz. Kolumny zwykle więcej wnoszą do brzmienia. Czyli np. zamiast MA Bronze 50, lepiej wziąć MA Silver 100. Po pierwsze Silvery grają sporo lepiej od Bronze, po drugie masz spore jednak pomieszczenie i tutaj 20cm głośnik Silverów 100 może zrobić dobrą robotę. Do tego tańszy wzmacniacz typu Marantz PM6006, jakoś tani, używany CD (jeśli musi być) I Chromecast Audio lub Raspberry Pi do Spotify. Ale to moje zdanie i wiem, że część osób na forum się ze mną nie zgodzi.

Jeżeli budżet można troszkę naciągnąć, to proponuję nie skreślać all-in-one, bo potrafią zaskoczyć, a są bardzo wygodne. Np. taki Powernode 2i czy Arcam Solo Uno. Czy nawet ta Yamaha 803.

Pamiętaj, że w 90% przypadków cenę można z salonem negocjować, więc to co widzisz w necie, to zwykle nie jest to, co realnie zapłacisz. Oczywiście rabaty są różne, ale warto wziąć to pod uwagę i czasem zerknąć na trochę droższy sprzęt. 

Poza tym dystrybutorzy często sprzedają zestawy w lepszych cenach, np:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n803d-elac-carina-bs243.4.html

Dziękuję za Twoją opinię oraz punkt widzenia.
Będę pamiętał i miał na uwadze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy radzili, zatem tak uczyniłem.

W ciągu dwóch dni odwiedziłem trzy salony realizując odsłuchy siedmiu wzmacniaczy oraz siedmiu zestawów głośników podstawkowych. Chciałbym podzielić się swoimi doznaniami, które ufam będą kierowały mnie w jedynym właściwym kierunku, ku finalizacji projektu ‘mój, w końcu mój zestaw stereo’.
Odsłuchy realizowałem z pomocą playlisty TIDAL, korzystając przy tym z urządzeń strumieniowych.
Utwory testowe: Sting (The Last Ship), Dire Straits (Fade to black), Gentelman (Superior), Bob Marley (Zimbabwe), Metalica (...Justice for all), Linkin Park (Hit the flor), Massive Atack (Mezzaine), Pink Floyd (Dark Side of the Moon), Chuck Mangione (Children Of Sanchez), Thundercat (Uh Uh), Nick Cave (Red Right Hand), G. Gershwin (Rhapsody in Blue), Groundation (Long, Long, Ago).
Opisy sporządziłem według kolejności odwiedzin oraz odsłuchów poszczególnych zestawów.
Wiem, wyszło tego sporo. Można przewinąć. Na dole jest podsumowanie ;)

* jako domorosły ‘AdudioFeel’ wychowany na wiedzy zaczerpniętej z forum internetowego oraz sponsorowanych artykułów, zastrzegam sobie prawo do stosowania terminologii, która może być niewłaściwa, nieadekwatna, wprowadzająca w błąd czytelnika. To, że się nie znam proszę przyjąć jako fakt. To, że nie rozróżniam dźwięków lub w ogóle nie słyszę jest wielce prawdopodobne.

Testowany Sprzęt:

Wzmacniacze
Cambridge CXA60
Cambridge CXA61
NAD 356 BEE
Rotel A12
Yamaha R N803D
Atol IN 80SE
Magnat MR 780

Głośniki
Monitor Audio Bronze 2
KEF Q350
Audio Bronze 100
Bowers & Wilkins 606
ELAC Debut Reference B6 (DBR62)
Focal Aria 906
Elac Carina BS243.4

Salon 1
Sala odsłuchowa.
Źródło: Cambridge Audio Azur 851N + TIDAL

Cambridge 60 + Monitor Audio Bronze2
Nie będę się dużo rozpisywał na temat tej konfiguracji. Najgorzej grający zestaw w salonie. Dół jakby schowany, przymglony. Ewidentny brak selektywnego brzmienia, przestrzeni, dynamiki.

Cambridge 60 + KEF Q350
Więcej przestrzeni w porównaniu do poprzedniego zestawu, lepsza selekcja oraz stereo. Zbyt mocno podkreślona góra powoduje, że momentami odsłuch jest męczący (kłuje w ucho). Bas niestety zbyt suchy, tępy. Dla mnie zestawienie sprzętu nietrafione.

Cambridge 60 + Monitor Audio Bronze 100
Duża przestrzeń, miły dół. W tym zestawie zdecydowanie najlepsze selektywne brzmienie oraz stereo. Dobra dynamika (Children of Sanchez). Przy masywniejszych utworach czuć ciężki klimat (Massive Atack, LinkinPark). Szczegółowość, przestrzeń, smaczki w utworze Nicka Cave ;)
Dla mnie najkorzystniejsze zestawienie.

Yamaha R N803D+AudioBronze 100
Tutaj tylko rozczarowanie. Mniejsza selekcja, przestrzeń. Brakuje dynamiki.
Po przesiadce z Cambridge miałem wrażenie, że od głośników oddziela mnie tafla wody. Wszystko siadło :/

Salon2
Pewna znana sieciówka. Sterylna sala odsłuchowa. Kable zapewne warte o wiele więcej niż sprzęt którego słuchałem ;)
Źródło: odtwarzacz sieciowy ?? :/ +TIDAL

Rotel A12+Bowers & Wilkins 606
Coś tam brakowało. Dół jakby wycofany. Jest selekcja, jest przestrzeń, brakuje dynamiki. Cięższe utwory nie mają kopa a regałowe nie bujają. Zestaw gra jakby brakowało mocy.

Rotel A12+ELAC Refrerence
Dzwięk bardzo przejrzysty, selektywny ze stonowaną średnicą. BobMarley buja, LinkinPark, Massive Atack przyjemnie dołem przyciążone. Gitara ciepło zaokrąglona (children of Sanchez), Nick Vave wyciąga smaczki. Całość bardzo pozytywnie.

NAD 356+ELAC Reference
Głęgoka duża przestrzeń, czuć selektywne brzmienie z miłym dołem. Cięższe utwory mają kopyto a gitara w Metalice nie piszczy. Zestaw gra bardziej ciepło(?) niż np. Cambridge. Bardzo miłe połączenie.

NAD 356+Bowers & Wilkins 606
Czegoś tutaj brakuje. Może mniejsza selekcja, bardziej wycofane tony śrenie. Brakuje mi wrażenia przestrzeni.

Najmilej dla ucha grał ELAC Reference, może nawet z korzyścią dla NAD 356 w zestawie.

Salon3
Sala akustyczna. Podobno nie za bardzo dostosowana :)
Źródło: Odtwarzacz sieciowy Marantz+TIDAL

Atol IN 80SE+ Focal Aria
Bardzo ciekawe połączenie. Dobra selekcja. Gentelman buja ;) Cięższe brzmienie jakby brakowało ‘kopa’. PinkFloyd trochę brakowało selektywnego brzmienia.

Yamaha R N803D+ FocalAria
Sting- średnie tony jakby za bardzo eksponowane. Brakuje trochę góry.
Bob Marley może zbyt przyciążony dołem, bas dominuje. W cięższych utworach brakuje dynamiki.
W utworach Pink Floyd wyszły niedomagania ze stereo oraz selekcją dźwięków. Ogólne wrażenie z odsłuchu- lekkie zamulenie.

Magnat MR 780+FocalAria
Zdecydowanie lepiej mi się słuchało niż Yamaha. Więcej przestrzeni, lepsze stereo. Bardziej selektywnie brzmiąca góra. Mocny, przykoloryzowany basem środek (Sting). Czuć dynamikę w ostrzejszych utworach. Chyba największe zaskoczenie odsłuchów. Dla mnie brzmi lepiej niż Atol I Yamaha. Nawet nie wiedziałem, że to amplituner (sic!)

Cambridge CXA61+FocalAria
Dla mnie super. Dużo przestrzeni, wyciąga smaczki na górze. Bas bardzo przyjemny. Chyba najlepsze zestawienie z salonu3.

Cambridge CXA61 ELAC Carina BS243.4
Jak dla mnie mniej przestrzeni, brak dynamiki. Bas trochę przymula. Zestawienie nie podeszło. Zdecydowanie lepiej zagrały ELAC Reference z Rotelem I NAD.

Cambridge CXA61+Audio Bronze 100
Bardzo miłe zestawienie. Gra gorzej niż z FocalAria ale daje frajdę. Bas delikatny ale mięsisty. Dynamiczne regałowe kawałki bujają. Ostre utwory mają klimat I kopyto.

Podsumowując swoje doznania. Najkorzystniej dla mojego ucha wypadły
Cambridge CXA60/61
NAD 356
Rotel 12
Magnat MR 780 (sic!)

Z głośników zdecydowanie Focal Aria. I tu niestety mój ból  :/ Chyba budżet nie puści :(Miłe wrażenie zrobiły ELAC Debut Reference B6 oraz Audio Bronze 100. Takie w moim zasięgu. Ciekaw jestem połączenia Cambridge CXA61 wraz z Debut Reference B6. Zdaję sobie sprawę, że to co słyszałem pokoju odsłuchowym zupełnie inaczej zagra u mnie. Zatem wypożyczenie sprzętu wydaje się jedyną sensowną drogą.

Jakiego brzmienia szukam? Lubię przestrzeń i smaczki, które można wyciągnąć np. słuchając PinkFloyd. Dynamiczne utwory muszą bujać a cięższe kawałki mieć kopa.
Myśli swe kieruję ku wzmacniaczom Cambridge CXA 61 ewentualnie Rotel 12. DAC umożliwi streaming przez komputer a bluetooth załatwi sprawę radia internetowego (głównie audycje gadane). NAD 356 brzmiał super, jednak wymaga doinwestowania na starcie.

Zatem konkretne pytania.
Jaki wzmacniacz pasowałby do ELAC Debut Reference B6 oraz Audio Bronze 100?
Którą drogą pójść?
Jak żyć?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dużo udało Ci się odsłuchać i wiesz, że wybór nie będzie prosty. Moim zdaniem nie ma się czego wstydzić bardzo ładnie opisałeś wrażenia z odsłuchów.

18 godzin temu, Taki Tam napisał:

Jaki wzmacniacz pasowałby do ELAC Debut Reference B6 oraz Audio Bronze 100?

Oczywiście te wzmacniacze z którymi podobało Ci się ich granie to na początek. Ewentualnie jak chcesz coś innego z nimi odsłuchać to:

Elac Debut Reference B6 + Nad C368 lub Yamaha A-S801

Monitor Audio Bronze 100 + Denon PMA-800NE oraz ten wzmacniacz także z kolumnami Q Acoustics 3030i

Amplituner R-N803D tak wszędzie chwalony, a tutaj taka klapa wyszła. Nawet osoba z małym doświadczeniem potrafi usłyszeć różnicę tzn. wzmacniacz kontra amplituner.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Oczywiście te wzmacniacze z którymi podobało Ci się ich granie to na początek. Ewentualnie jak chcesz coś innego z nimi odsłuchać to:

Elac Debut Reference B6 + Nad C368 lub Yamaha A-S801

Monitor Audio Bronze 100 + Denon PMA-800NE oraz ten wzmacniacz także z kolumnami Q Acoustics 3030i

Bardzo dziękuję :) Będę miał na uwadze. Decyzja nie jest prosta. Dam tematowi się trochę uleżeć aby zachować chłodną głowę ;)

@Łukasz Słomka
Przy sprzęcie nic nie majstrowałem. Zbyt wysoki stopień abstrakcji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

To sprawdź jeszcze Magnaty 753 albo po ekspozycyjne dostepne taniej PMC Gold.

Dziękuję, zanotowałem ;)

Moje myśli kierują się coraz bardziej w stronę wzmacniacza Rotel A12, choć nadal jestem w procesie decyzyjnym. Szukam kalkuluję, przeliczam, zapytuję.

Czy zestawienie Rotel A12 + Yamaha CD-S300 ma sens? Warto dopłacić do odtwarzacza Rotel CD11 Tribute?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Taki Tam napisał:

Dziękuję, zanotowałem ;)

Moje myśli kierują się coraz bardziej w stronę wzmacniacza Rotel A12, choć nadal jestem w procesie decyzyjnym. Szukam kalkuluję, przeliczam, zapytuję.

Czy zestawienie Rotel A12 + Yamaha CD-S300 ma sens? Warto dopłacić do odtwarzacza Rotel CD11 Tribute?

W krakowskim Top HiFi wg info na stronie jest poprzednia wersja Rotela CD11 za 1399 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie podsumowuję koszty, przeliczam warianty. Z zestawu 6000 wychodzi już blisko 8000 :/ Część zapewne gotówka, część ratalnie. Rozważam różne warianty.

Rzeczywiście, TopHiFi ma jeszcze Rotela CD11 w dobrej cenie. Jednak tylko kolor srebrnym. Cena dotyczy zapewne płatności w salonie, co wyklucza zakup na raty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na wzmacniacz Rotel A12. Niebawem powinien być już u mnie :D
Niestety lub stety, w międzyczasie od mojego dyrektora do spraw finansów wyszło rozporządzenie realizacji małego przemeblowania :/
Tworzy się zatem możliwość wykorzystania w zestawie audio głośników podłogowych.
Dwa układy w koncepcji, dwie opcje do wyboru. Pytanie czy rzeczywiście warto dobrać meble tak aby zmieścić podłogowe? Nie biorę pod uwagę ustawienia monitorów na podstawkach. Mały szkrab będzie buszował po podłodze i boję się o stabilność konstrukcji :/

Wariant 1 - Kolumny podłogowe
Kolumny ustawione po bokach strolika RTV. Długość stolika 120cm, wysokość 48cm.
Kolumny oddalone ok 2m od siebie, wraz z miejscem odsłuchowym tworzą trójkąt równoboczny.
Biorąc pod uwagę szerokość kolumny (ok 20cm) głośniki odsunięte od mebli/ściany na 20cm (z każdej strony).

ver1.thumb.png.89a0abea2f1c3af6b31ab4bc2d0eb3c5.png

Wariant 2 - Kolumny podstawkowe
Kolumny ustawione na stoliku RTV o wymiarach 240x42x74cm.
Kolumny oddalone ok 2m od siebie, wraz z miejscem odsłuchowym tworzą trójkąt równoboczny.
Kolumny odsunięte od ściany ok 15cm.

ver2.thumb.png.0c36a7ac807a82027a2c3593937a4bdf.png

Czy korzystniej będzie kupić głośniki podłogowe czy zostać przy koncepcji podstawkowych?

Budżet ok 2500/zestaw.
Podoba mi się brzmienie:
Focal Aria (nie stać mnie)
Elac Reference DBR62 (te rozważałem)
Audio Bronze 100 (dla mnie grały gorzej niż powyższe)

Jeżeli warto zrobić miejsce i ustawić podłogowe to jakich szukać? Melodika BL30 mk3, Melodika BL40 MK3, Pylon czy coś innego?

Wdzięczny będę za wszelkie uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

W takim razie sprawdź jeszcze KEF Q 350 czy Dynaudio EMIT 20

Z podłogowych możesz sprawdzić faktycznie Melodike w modelu 40 czy Indiana Line Tesi 561

KEF Q350 słuchałem w zestawieniu z Cambridge CXA60. Zestawienie zdecydowanie mi nie podeszło. 

---------------
Cambridge CXA60 + KEF Q350
"... Zbyt mocno podkreślona góra powoduje, że momentami odsłuch jest męczący (kłuje w ucho). Bas niestety zbyt suchy, tępy. Dla mnie zestawienie sprzętu nietrafione."

---------------

Emit chętnie posłucham. Również Melodike i Indiana Tesi561. Dzięki.

@S4Home Czy w salonie S4Home Melodika BL40 MK3,  Indiana Tesi561, Elac Reference DBR62, Q Acoustics 3030i dostępne do odsłuchu? 

Pytanie pozostaje nadal. Czy decydować się na podstawkowe czy podłogowe? Co się lepiej sprawdzi się w mojej konfiguracji pokoju? Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? 

Edytowano przez Taki Tam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem Twój wątek i rzuciło mi się w oczy to jak rozbieżne opinie mają różne osoby na temat różnych kolumn i wzmacniaczy 🙂. Dla mnie Focal aria to monitory, które grają jasną i rozdzielczą górą a Ty, kolego @Taki Tam, odniosłeś chyba odrobinę inne wrażenie. Chociaż później znowu piszesz, że te kolumny są najbliższe Twoim preferencjom.

Ja od siebie mogę dodać jeszcze jeden zestaw, który teoretycznie powinien zmieścić się w Twoim przedziale cenowym - Cyrus one i audio physic classic 3. Sam użytkuje taki system i po opisie Twoich preferencji można by było stwierdzić, że ma on to czego szukasz - rozdzielcza góra, ale nie raniącą uszu, przyjemny środek pasma z dobrymi wokalami i bardzo dobry, zróżnicowany bas, który jak na monitory potrafi zejść naprawdę nisko. Oczywiście Twoje wrażenia mogłyby być inne, ale ja zwróciłbym uwagę i na takie połączenie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...