Skocz do zawartości

Stereo ~6000, nietypowy układ pomieszczenia


Taki Tam

Recommended Posts

@seba3002 Głośników podstawkowych FocalAria słuchałem w zestawieniu z kilkoma wzmacniaczami. Urzekły mnie selektywnością grania, świetną przestrzenią a przy tym miłym basem. Najlepiej zgrał się w połączeniu z Cambridge 61. Nie bardzo wiem jak się ma to do jasnego grania z rozdzielczą górą. Najzwyczajniej się nie znam :/

Dzięki za propozycję zestawu. Tak jak pisałem, wzmacniacz już do mnie jedzie. Będzie to Rotel A12 a głośniki audio physic classic 3 poza moim budżetem. Na zestaw głośników mam 2500zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Taki Tam napisał:

@seba3002 Głośników podstawkowych FocalAria słuchałem w zestawieniu z kilkoma wzmacniaczami. Urzekły mnie selektywnością grania, świetną przestrzenią a przy tym miłym basem. Najlepiej zgrał się w połączeniu z Cambridge 61. Nie bardzo wiem jak się ma to do jasnego grania z rozdzielczą górą. Najzwyczajniej się nie znam :/

Najzwyczajniej opisywanie dźwięku to dość karkołomna czynność. Chyba jednak chodziło nam o to samo 🙂. Nie wiem czy słuchałeś tych monitorów w swoim pomieszczeniu i przez dłuższy czas, ale właśnie ta dobra selektywność połączona z dość ostrym sposobem prezentacji może okazać się męcząca. Aczkolwiek może akurat Tobie odpowiada sposob grania Focali i będziesz zadowolony 🙂

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Taki Tam napisał:

Pytanie pozostaje nadal. Czy decydować się na podstawkowe czy podłogowe? Co się lepiej sprawdzi się w mojej konfiguracji pokoju? Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? 

Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma ponieważ dużo zależy od akustyki pomieszczenia. Powiem tak, że w tym samym budżecie dostaniesz zdecydowanie lepiej gające monitory niż podłogówki oczywiście na tym pułapie cenowym bo wyższym już niekoniecznie. Dostałeś fajną propozycję kolumn do odsłuchu tzn. Dynaudio Emit M20 jest to spokojne i melodyjne granie a cenę negocjuj jak się spodoba ich granie. Pamiętaj, aby odsłuch kolumn robić już na swoim wzmacniaczu a przed zakupem wypożyczyć je do domu i sprawdzić dany zestaw.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Taki Tam napisał:

KEF Q350 słuchałem w zestawieniu z Cambridge CXA60. Zestawienie zdecydowanie mi nie podeszło. 

Rozumiem. Widzę dlaczego. to dziwne.

Bo jesli w KEF bas jest suchy i tepy to wina jest poi stronie CA

22 godziny temu, Taki Tam napisał:

@S4Home Czy w salonie S4Home Melodika BL40 MK3,  Indiana Tesi561, Elac Reference DBR62, Q Acoustics 3030i dostępne do odsłuchu? 

Trzeba zadzwonić wcześniej i będą. Teraz jest spory ruch. Mase sprzetu wypożyczamy.

Ale mamy je w ofercie.

22 godziny temu, Taki Tam napisał:

Pytanie pozostaje nadal. Czy decydować się na podstawkowe czy podłogowe? Co się lepiej sprawdzi się w mojej konfiguracji pokoju? Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? 

Obawiam się że u Ciebie w takim razie podłogowe. Skoro KEF Q350 gra płytko.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, seba3002 napisał:

Z tym że dynaudio emit to zupełnie inne granie niż focale aria.

Tak masz rację jest to inne granie, ale sam też ich słuchałeś i było dobrze. Myślę, że w tym budżecie warto je brać pod uwagę. Popatrz na post nr 14 tego tematu połączenie Rotel z Elac przypadło autorowi do gustu, a to też są spokojne kolumny. Posłucha tego połączenia czyli Rotel z Dynaudio i oceni sam czy mu pasuje lub nie i musi szukać dalej.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stało się :)

Rotel A12 już w domu. W trasie CD Rotel 11 Tribute oraz Audio Pro Link1.

Wybór CD wydawał mi się najbardziej bezpieczny do tego wzmacniacza.

Mam pytanie. Jakim połączeniem zestawić te urządzenia? RCA czy Coaxial i jakie? Na początek chciałbym budżetowe kable. Jaki optyk do Audio Pro 1?
Wykluczam zakup kabla Ethernet. Znając charakterystykę tych kabli stawiam śmiałe twierdzenie, że nie wpłyną na jakość brzmienia. Dla spokoju ducha zastosuję jednak UTP Cat6.

Czekam nadal na odsłuch Emit M20. Jeśli odsłuch będzie pomyślny zostanie wybór pomiędzy ELAC Reference a Emit.

Czy na początek warto od razu dokupić listwę zasilającą z filtrami, np Taga Harmony PF-500 czy doskładać do czegoś lepszego?

Jak jest z tym kupowaniem przez internet? Rozeznałem sprawę wypożyczenia sprzętu. Mógłbym pożyczyć Emit 20, niestety ELAC niedostępne. Czy można tak 'bezkarnie' kupić kolumny i skorzystać po odsłuchu z możliwości zwrotu (14dni)? Tak czuję, że nie do końca jest to w porządku. Może się mylę? Niestety na dzień dzisiejszy to jedyna możliwość odsłuchania ELAC w domowym zaciszu :/

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami poczekaj aż będziesz po odsłuchasz to już ostateczny szlif. Czym połączyć według mnie przez RCA, a listwy nie używam więc się nie wypowiem. Jeśli nie chcą kolumn wypożyczyć to chyba nie masz wyjścia tylko, żeby nie robili Ci problemu ze zwrotem. Najlepiej byłoby się dogadać, ale to już dobra wola sprzedawcy czy sklepu i wypożyczyć jakieś ex-demo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lysyrafal napisał:

Z kablami poczekaj aż będziesz po odsłuchasz to już ostateczny szlif. Czym połączyć według mnie przez RCA, a listwy nie używam więc się nie wypowiem. Jeśli nie chcą kolumn wypożyczyć to chyba nie masz wyjścia tylko, żeby nie robili Ci problemu ze zwrotem. Najlepiej byłoby się dogadać, ale to już dobra wola sprzedawcy czy sklepu i wypożyczyć jakieś ex-demo.

Dziękuję za odpowiedź. Z kablami zatem się wstrzymam. Niestety Emit M20 już nie wypożyczę. Problemy z dostępnością. Nie bardzo mam gdzie odsłuchać. Zostaje jedynie zakup drogą internetową :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Stało się:D

Udało się. Sprzęt skompletowany, gra całymi dniami ;)

Podsumowując:

Wzmacniacz: Rotel A12
Głośniki: Elac Debut Reference B6
CD: Rotel CD Tribute
Streamer: AudioPro Link1
Interkonekt: Chord Clearway 0,5m
Listwa: Taga Harmony PF-500
Przewód zasilający do listwy: Melodica 3x2.5 MDC3250 2m
Przewody głośnikowe: Melodika MDC2250 3x2,5
Przewód optyczny: Qed Profile Optical - 2.0m

Do tego przeróbka gniazda w ścianie, wyodrębnienie osobnego obwodu elektrycznego pod zestaw (sam nie wiem po co, chyba dla spokoju ducha).

Całość zamknęła się w kwocie ok 8700zł

Gra bardzo dobrze. Zestaw średnicą gra, można powiedzieć ;) Basu nie brakuje. Nawet muszę go ujarzmić. Piękne stereo. Scena mniejsza niż na odsłuchach w salonie, ale to jasna sprawa. Szczerze powiem, że nie spodziewałem się, że tak dobrze zagra. Jedyny problem z którym muszę się uporać to bas. Tutaj zainteresuję się akustyką. Kto zresztą o zdrowych zmysłach stawia podstawkowe kolumny na komodzie! ;) Na pierwszy ogień izolacja kolumn od komody, dywan i ufam będzie lepiej.
Sting, Dire Straits, Vangelis, Enrico Morricone gra pięknie. Średnica zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan. Zaskoczyło mnie to.
Gorzej ciemne mroczne klimaty MassiveAtack, Linkin Park. Tutaj zapewne kontrola basu większa się przyda. Nad akustyką popracuję.
Całkiem nieźle za to jaśniejsza strona mocy. Metalica, Nirvana daje radę.

Pierwszy odsłuch na AudioPro Link1 z pomocą swojej testowej playlisty. Zaskoczenie, gra nieźle!
Sprzęt jednak rozwinął skrzydła dopiero na utworach z CD. Wszystko było lepsze ;)
Zastanawiam czym jest to spowodowane? Może streaming w gorszej jakości? Aplikacja niestety nie pokazuje jakości odtwarzanych utworów. Muszę spróbować przez komputer.

Co do zakupów. Trochę zaszalałem, przekroczyłem zakładany budżet, martwiąc się o współczynnik WAŻ.
Kable głośnikowe miały być DALI SC F222c. Niestety nie było i szybka decyzja zakupu melodiki.
Optyczny chyba największym zaskoczeniem. Tak kiepsko wykonanego kabla dawno nie widziałem :/
Z RCA pojechałem po całości. Nie wiem czy to dobry kabel pod mój zestaw. Atrakcyjna cena głośników i kabla, brak dostępności innych, zrobiło jednak swoje.

Zestaw miały uzupełnić banany. Jednak po przeczytaniu kilku wątków uznałem, że to bez sensu. Kolejnym etapem miała być wymiana kabli zasilających, jednak po przeczytaniu kilku wątków... ;)
Poprawa akustyki, tym chciałbym się zająć.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierali, pisali, doradzali.
Ufam, że zostanę tu na dłużej.

ps. Aby nie było tak super cudnie to jest jedna rzecz, która mnie zastanawia. Jaki jest sens wystawiania sprzętu, którego nie ma na stanie? Godziny spędzone przy telefonie aby potwierdzić brak dostępności (sic!). To nic, że nie produkowane, już nie dostępne, dalej wisi na stronie. Rozumiem, pozycjonowanie, linkowanie z każdej możliwej strony, walka o klienta ale błagam.... nie kosztem klienta :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasilania to do końca nie jestem przekonany. Celem było wyeliminowanie zakłóceń innych urządzeń. niestety przyłącz na mieszkanie mam jednofazowy i chyba nie uniknę. Nie znam się. Niech mądrzejsi się wypowiedzą. Tak czy inaczej jak wywali korki to stereo jest zabezpieczone.Przynajmniej taką mam nadzieję. ;)

Odnośnie aplikacji. AudioPro Link1 obsługiwane jest przez aplikację AudioPro. Streaming leci z Tidal HiFi.
Link1 bardzo sobie chwalę. Można obsługiwać również radio internetowe a bardzo mi na tym zależało. Super sprawa za niewielkie pieniądze.
Ale, że DAC? Strzelam, że A12 ma lepszy niż CD, chyba, że się mylę.
Sprawdzę podpinając komputer czy jest jakaś różnica.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...